Jump to content

Предупреждаване за патрули с присветване с фарове...


PAV

Recommended Posts

  • Отговори 285
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Преди около 2 години пътя за Плевен беше в ремонт и движението беше отбито през разни села...

Та засили съм се аз към София и малко преди насипа, който бяха сложили на отбивката, гледам няква кола срещу мен ми светка...

Викам си "копелетата пак са се заложили", но в момента, в който се разминаваме гледам - патрулката, а вътре тоя до шофьора ми маха с ръка да намаля :):):bia:

Колкото до присветкването, аз лично го правя само на извънградско.

А на колегите дето много критикуват знаците - пичове тези знаци важат и през нощта, и когато вали, и през зимата, и когато е всичко накуп, и тн. и са си много намясто сложени..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки път присветвам.Доста често вардят на участъци където е повишен риска от ПТП и по добре бека със голфа да кара внимателно там отколкото да вземе да убие някой.Те ако го спрат там какво..ще си плати глобата и това е..ще продължи да кара като бесен.А и не ме интересува,че малка част от хората които виждам не считат за нужно да предупреждават.За мен си е важно че аз го правя,защото ако на прав участък са се скрили тия гадове(заради сергията на някой си ) ако не предупредя тия дето идват насреща какво ще стане.Ще спрат човека със 20 годишната Лада(примерно) защото е карал с 10 км/ч отгоре,а тоя със спортната кола за незнам си колко хиляди $ ще си продължи без проблем.Какъв е смисъла да спират някой чичо дето си кара ладата от 20-30 години и превишил леко скороста,а някакъв олигофрен който е взел поршето на баща си и си е купил книжката се измъква без проблем.То като си пуснем новините почти всеки път се чува "мерцедес и еди какво си се блъснаха" , "Стависки помете със хамъра си една хонда" и т.н . Такава ни е държавата и винаги ощетените сме ние.Това да не предупреждаваш другите по пътя,че някъде вардят полицаи е голяма простотия.Тия хора ако си мислят че така ще намалеят жертвите по пътищата жестоко се лъжат.Само че после като ги спрат псуват че никой не ги е предупредил къде вардят от кат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както е казано в закона, милиционерите трябва да са на видно място...НО те са само по храстите и около тях.Затова смятам, че трябва да възтановим даденото ни по закон с колегиално предупреждеине :gut:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ВИНАГИ ще присветна, защото шибаната кука клечи в храстите за кинти, а не за да съблюдава закона. На него му дреме на к..а за безопасността ни. Той те спира и ич не го е еня, че си на платното и има шанс да те ударят. Не те кара поне да пуснеш аварийни, за да се виждаш отдалече и да не предизвикаш катастрофа. Вчера едвам избегнах спрян от КАТ автомобил, покрай който минаваше автобус, а улицата беше завиваща и нямаше никаква видимост. В един момент се оказах в тунел, а пред мен стена. Минах покрай ушевия с клаксон и най-тежки псувни и клетви. Тези бацили са на пътя САМО с цел лично обогатяване и НИЩО друго. Ще светкам, не ами ще се покажа през шибидаха и ще викам, че има полиция, та да не пропусне някой. Докато куките ни са такава долна пасмина, така ще разсъждавам. Това е от мене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги присветвам щото на всеки му се случва да понастъпи и съм благодарен на хората, който са ме предупреждавали до сега (няма да коментирам поставянето или липсата на пътни знаци и пътна маркировка защото много от тях са в разрез със закона)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм раздвоен.

Обаче колко според вас ще бъде времетраенето на Варна-София при спазване на всички ограничения. Според мен 10-12часа.

П.П. НА ТИР НЕ СВЕТЯ НИКОГА :blush::nixweiss::blush:

По големи педали от тия няма!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. НА ТИР НЕ СВЕТЯ НИКОГА :unsure::bia::unsure:

По големи педали от тия няма!!!

Не знам защо така разсъждаваш?!? Моите впечатления са съвсем други. Неведнъж ТИР-ове са ми спасявали живота. Веднъж един ме засече докато го изпреварвах и така ме накара да се върна зад него. В следващата секунда от насрещното прелетя друг ТИР, който явно щеше да ме прати в отвъдното ако се бях задържал повечко в неговата лента. Демек тоя пред мен ме спаси. А аз така яко го псувах докато разбера защо го прави. :wall: Те са единствените професионалисти на пътя, бе човек. Не го забравяй!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Не съм съгласен, има си и боклуци и от тях. Както има и много точни. Много пъти тираджиите са били единствените, които ми присветват където е имало куки в засада. Повечето ми мигват с ляв мигач, когато има кола в насрещното или с десен, когато е чисто, аз мигвам с аварийките като мина пред тях, те ми мигват с дългите и така си продължавам по пътя ухилен до уши.

Също така и много пъти са ме засичали точно тираджии, щото като карат голям камион не им пука за по-дребните участници в движението. Напоследък на няколко пъти ми се случи докато карам с около 50 в някое село по пътя между Плевен и София, да ми се лепне някой ТИР на багажника и да ми светка и мига отзад, за да карам по-бързо. :unsure:

Та има си и свестни, има си и негодници. Както навсякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче колко според вас ще бъде времетраенето на Варна-София при спазване на всички ограничения. Според мен 10-12часа.

Едва ли ще е повече от 15% в сравнение с карай-както-ти-падне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям Saq, разликата въобще няма да е толкова фрапираща, по простата причина, че това не е права отсечка- респективно гонка!

Съобразяваш се с много и различни фактори!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също така и много пъти са ме засичали точно тираджии, щото като карат голям камион не им пука за по-дребните участници в движението.

Точно затова не им светя.

Тръгва да изпреварва друг пред него, зане че скороста им е близка и ще изпреварва поне 2мин и ще загуби видимост, но не му пука " той е голям".

Най-опасните ми случки по пътищата са били точно такива.

Прди 6месеца бях свидетел как при подобна ситуация един ТИР изхвърли "буквално" един трабант от пътя и той се заби в канавката!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли ще е повече от 15% в сравнение с карай-както-ти-падне.

цитат от правилник за движение по пътищата:

Чл. 50. (1) (Попр. - ДВ, бр. 72 от 1996 г.) Забраните, въведени с пътни знаци В20, В24, В25, В26, В27, В28 и В30, важат до следващото кръстовище или до знак, който ги отменя, или на разстояние, указано с допълнителна табела Т2.

Не става въпрос за колко на брой са ограниченията аз за тяхната продължителност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присветвал съм и пак ще го правя ! Заврял си някъв задника в храстите и само дебне откъде да "гушне" още кинти , той нее изряден спрямо закона а иска обратното от мен....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 000 000 ръце вдигам за присветването .Не мога да повярвам че може да има хора които да мислят различно .

За 5 дена успях да навъртя 3000 км .Бързо каране без нито едно спиране от полицаи .От части благодарение на колегите които присветват :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Koлегиалност. Ти помагаш, на теб помагат!

Пределно ми е ясно че има "плевели", който не разбират, че ако не го правят, файда ще има кой - КУКАТА!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Файда може да има и този, който няма да размажеш челно, ако са ти написали 2 акта от София до Варна... Не ме разбирайте погрешно, и аз светкам и се възползвам от колегиалността (все по-рядко се случва) на шофьорите. Обаче го има и тоя момент. Кого лъжем? Себе си. И затова има толкова катастрофи, причинени от малоумници с много бързи гробове, на които те са 7-8 собственик :) И не се сърдя, ако не ми светкат. Хората са си прави. Пазят живота на хората след тях. Защото като ти вземат книжката за 3 месеца после ще се позамислиш как да караш :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама как точно го подкрепяш? ;) ;) :)

Е, ти ме хвърли в строхотен размисъл!!!!! ;):bia::)

Подкрепям го, всмисъл, че и да настъпваш до дупка, и да караш по-кротко, разликата няма да е чак толкова голяма ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама как точно го подкрепяш? :stupid::lol:;)

Иска ли ти се? :-)

Не става въпрос за колко на брой са ограниченията аз за тяхната продължителност.

Ако караш както ти падне, и ти отнеме 4 часа, според мен карайки по правилник, ще ти отнеме 4.5 часа. Е за това ставаше дума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен, по пътищата има много знаци, които са си не на място.Ако караш по правилника под 5 часа съм 99% сигурен, че няма да стигнеш.Има си места, където пътната обстановка позволява повече от знаците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако карате по правилник разстоянието Варна - София .Аз лично ви гарантирам на 100 процента че ще го вземете това разстояние за не по малко от 7 часа и милион псувни от други водачи.

Знаците в България на много места са неоснователни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото като ти вземат книжката за 3 месеца после ще се позамислиш как да караш :bia:

Е да де, Васко, ама няма да ти я вземат за съжаление :(

Да не се повтарям, продължавам да твърдя думите от предния си коментар :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз винаги присветкам.Още повече тая корупция...Лятото ми се случи да ме спрат защото минах на един ЖП прелез при спуснати току що бариери.Срещу мен колоната никой никва реакция....тъкмо си бях взела Аудито А3.И хоп спират ме куките изведнъж изскочиха от едни храсти даже ме изплашиха.Полудях.Запазих спокойствие,дадох си документите и се почна един пазарлък...Тогава не знам как ми хрумна да си включа телефона, държах го в ръката на волана и го записах как ми иска пари :hilezh::hilezh: Накрая го попитах дали има bluetooth да му го изпратя. :hilezh: Голям майтап,голям резил.Върна ми документите и ми каза веднага да преместя автомобила,защото преча на движението.и ИЗЧЕЗНА ТАМ ОТКАДЕТО ИЗСКОЧИ- В ХРАСТИТЕ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...