Jump to content

Предупреждаване за патрули с присветване с фарове...


PAV

Recommended Posts

И аз присветвам. По всички гореизброени причини. И особено на джигитите, даже и да няма полиция :D:respekt::D Поне за малко се кротват.

Даже започнах да присветквам и на тези които не са си пуснали фаровете... Да ги пускат, нали такъв е закона, що се правят на тарикати... да не си харчат тока ли ??? :respekt:

Редактирано от dani_94
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 285
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Твърдо против съм! Защото така като се знаят къде са ченгелите и само пред тях ще се кара с допустимите km/h,а когато няма ченгели ще се развиват недопустими скорости за българските пътища :respekt: Ама па то и да спре патрулката некой 10лв в джоба и ае,ни 1-то ни другото :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз присветкам - след 27 години шоферлък навиците трудно се променят.... те затова. :respekt::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светкам и още как, на тъпиъе бомбета никви десетачки никога повече!!!

Любими са ми комплексираните МИЛИЦИОНЕРИ в дълбокия прованс, които като видят софийски номер и направо са готови на всичко за да си избият комплекса таен и създаван с години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и да няма полицаи,пак присветкайте като видите че някол луд прелита покрай вас. Така,поне за момент ще намали скороста и ще кара в ограниченията. Аз така правя. Ако видите сиво ауди 80 да Ви светне и след километри няма никъв полицай,значи съм бил аз:respekt: Мен ме сърби г..ъ доста често:D

Аз мисля,че е колегиално да се светка,защото повечето знаци не са правилни. Искам да попитам нещо:

По-бул. Черни Връх,катеренето след Хемус има ограничение 40. Искам да попитам,някой слизал ли е или изкачвал от там с 40? Вечер там често има радари. Е хора,трамвая се движи с 50,те това разумен знак ли е?

Редактирано от Vaskes
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-бул. Черни Връх,катеренето след Хемус има ограничение 40. Искам да попитам,някой слизал ли е или изкачвал от там с 40?

да, аз, зад мене побесняват, свиркат светкат и някой не издържа и газ по трамвайната линия, ама то там нали и изпреварването е забранено :respekt:

Забелязах че тези няколко дни от както съм с плевенски номер и много малко ми свиркат в сравнение когато съм с мойта :D Обикновенни като ми свирнат и газ и ме изпреварват и тогава и аз им свиркам - жената пита що свиркаме, аз й казвам че явно този ме познава и си казваме здрасти :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

които като видят софийски номер и направо са готови на всичко

В такава дълбока провинция обикновенно има по един шериф и той си спира всички ,който не са му комший :hilezh::respekt::respekt:

Това за регистрацията се отнася с пълна сила за всички куки ,без значение за кой град става въпрос!!!

Скоро един колега ми разказва случка в Сф.

На сватба в Сф. колона от сватбарски коли ,неговата 4-та ,дъжд ,до Света Неделя откъде ме стрелна със слънчогледа и стоп :D като видял Тх :hilezh: . .. след като разбрал ,че спира кола от сватбата се смилил и го пуснал :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо против съм! Защото така като се знаят къде са ченгелите и само пред тях ще се кара с допустимите km/h,а когато няма ченгели ще се развиват недопустими скорости за българските пътища :respekt: Ама па то и да спре патрулката некой 10лв в джоба и ае,ни 1-то ни другото :respekt:

Ти караш ли кола за да пресветваш?

Като почнат да ти взимат от жоба ще видиш колко е хубаво.....

А и не само за висока скорост дерат, невиждам нищо лошо да предупредиш насрещния, защото човека може да е забравил дукомент, може да е забравил да сложи колан, да включи фаровете и много такива неща!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах с "да", но има изключения. На отявлен джигит, явно скаран с разума и правилата, предупреждение не му се полага.

Предполагам, че повечето от вас ще споделят мнението ми ... аз ЩЕ ПРИСВЕТВАМ, докато полицаите правят засади и дебнат като лалугери, скрити зад храсти, коли, дървета и къщи ... докато не започнат да се обозначават и да помагат на движението, а не да застават на безсмислени места просто и само за да гепат някой "балък" докато други "тарикати" изпреварват в насрещното, карат с 140 в града, минават на червено, карат без мигачи и фарове и т.н.... :)

:multi: Напълно съвпада с моите действия със светлинния клаксон.Гласувах "понякога"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да .. защото това е превантивно действие..а целта е да се намали скоростта нали така.

т.е ако има знак 60 и намалиш.. значи си спазил правилника. И аз съм помогнал някой да спази правилника. А дали е заслужавал.. не ми е работа ако не тоя път следващия ще го хванат ако кара така системно. Не съм наказателен орган, просто правя каквото мога за подобряване на движението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към всичко казано, аз ще добавя че според мен има смисъл да се сигнализира. Така или иначе има ефект, няколко километра се кара по културно.

Аз самия рядко светкам, защото съм си изградил навик като бързам, да карам зад някоя кола (спазвайки дистанция, разбира се) и обикновено предния сигнализира.

Понеже горното не стана много ясно :-) :-) :-) Пълно е с БМВ киселяци, които се напъват да карат с 300 през къро, и аз обикновено следвам дирята на някой такъв, много е готино да си караш бързо в ограниченията.

В такава дълбока провинция обикновенно има по един шериф и той си спира всички ,който не са му комший :):):multi:

Това за регистрацията се отнася с пълна сила за всички куки ,без значение за кой град става въпрос!!!

Скоро един колега ми разказва случка в Сф.

На сватба в Сф. колона от сватбарски коли ,неговата 4-та ,дъжд ,до Света Неделя откъде ме стрелна със слънчогледа и стоп :multi: като видял Тх :bia: . .. след като разбрал ,че спира кола от сватбата се смилил и го пуснал :)

Е аз тук в София си карах маздата с номер А6100АТ поне две години и никога не съм имал проблеми заради бургаския номер. Из страната като ме спират с аудито с номер С999ххх също не съм имал проблеми заради С-то. Все си плащаш и така ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз тук в София си карах маздата с номер А6100АТ поне две години и никога не съм имал проблеми заради бургаския номер. Из страната като ме спират с аудито с номер С999ххх също не съм имал проблеми заради С-то. Все си плащаш и така ...

Е,то като е за плащането,и без номер да си...те като са излезли на пусия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светкам в 95% от случаите. Единствено изключения правя, когато видя някой състезател GTI, GSi и т.н., които си мислят, че скорости от 140-150км/ч по междуградските пътища са нещо нормално. Не светкам и на S-класи, 7-ци и т.н., които карат сякаш всички са длъжни да отбиват в дясно, когато те минават по пътя. Не им светкам, защото дори и да ги спрат няма да им напишат акт, а просто ще се разделят с 10-20лв.

На всички останали светкам, защото много пъти са ме спасявали. Често пътувам между Плевен и София, а пътя е перфектен. Скорост от 90км/ч си е мъка.

В града не светкам, защото минаване на червено, не спиране на стоп, обратен завой на забранено място, каране без книжка или пиян ми се струват доста по-сериозни нарушения от превишаването на скоростта с 10 или 20км/ч (извън града) и всеки такъв си заслужава наказанието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък светкам само на аудита или въобще ако някой ми стане симпатичен!

С други думи доста рядко в града, и смятам че трябва да се кара разумно а не като ИДИОТ!

Заради такъв един сега карам Б4-ка, а от старото ми ауди-яйце - само безполезна ламарина остана!

И какво като го глобиха оня - на мен какво ми пука, ако може и без книжка да остане, белята е станала!!!

Имам и случай да бутам пари на катаджия а като си тръгнах видях че на радара е друг час - преди цели 50мин.(абе аз си знаех че не съм карал със 116, най-много със 100), ама има дадох 10лв. на разклона за Плевен!

Оттогава и пари не давам, но първия случай е по-поучителен и затова не святкам!

Гласувах с понякога, но за извънградско по-често предупреждавам!!!

Редактирано от Lube
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще присветкам винаги...в повечето случай са излезнали да напишат опредзеления брой актове за деня и всичко над това всеки знае къде отива.

Закона е за всички а не както се е получило при Слободан/SLO/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече доста пъти сме я коментирали тази тема, но аз пак ще си кажа - винаги присветвам и то на доста голямо разстояние след ченгетата.Само на бусове и тир-ове не!

А тия дето карат като олигофрени и да им присветнеш, и да не им - все тая - те минават покрай ченгетата със 150 и или не ги спират, щото ще стане касапница или оставят 100 кинта и си заминават.....Затова правилното в случая според мен е да се присветва и не мога да разбера хората, които не го правят - икономия, комплекси....?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова правилното в случая според мен е да се присветва и не мога да разбера хората, които не го правят - икономия, комплекси....?

да , аз съм икономист с 1-2 мои жилищни комплекса..... :):multi:

написал съм защо и вярвам , че ще стъжня живота поне на един джигит... Ще ме извиняват много, ама ако тръгна да броя простотиите по пътищата, които са грубо нарушение не само на Закона, а и на елементарни етични правила ... Едно време, когато взех книжка беше по-различно, тогава с радост присветквах, защото имаше примерно 2-3 коли по целия път към морето, на които им викам "извънземните" - появяват ти се в огледалото и докато се осъзнаеш са някъде далеч пред теб, а ти се движиш примерно със 130...само знам , че са черни :) Да, ама сега всеки тъгува за Шумахер и се опитва да му подражава, което създава особено много предпоставки за ПТП, при които страдат и доста невинни хора... Аман от Фитипалди, аман от Шумахер, бяха велики, но да ги гледаш на писта пред телевизора...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова много верни неща бяха казани от колегите, че нямам какво да добавя. Но най-важното е да се кара разумно, като не се надценяват собствените възможности! И мисълта, че си участник в движението, че отговорността е обща да спохожда не само шофьори, но и пешеходци и велосипедисти. Трябва да има контрол и санкции от страна на КАТ и върху последните, както е във всички цивилизовани държави. Не може да се кара велосипед в тъмното, без светлини и да разчиташ на случайността и това, че шофьора е длъжен да те пази. Не може да пресичаш по диагонал, през средата на кръстовището, по възможно най-абсурдната и дълга отсечка и да псуваш тези, които ти сигнализират и ти се пречкат с колите си да преминеш спокойно. Ама той така свикнал да си пресича на село през къра, нищо че може да очерни живота на някой шофьор... Е малко се увлякох и отдалечих от темата за присветването. Но това пък ми присветна на мен, докато пишех първоначално замисления кратък отговор. :) Така, че пак е по заданието. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Кире, не визирах теб, тъй като и в друга тема доколкото си спомням сме го коментирали с теб, а и си се обосновал за своето мнение - нямаше нужда да се обясняваш втори път :):)

А преди колко години си взел книжка - 30-40 - че е имало толкова коли по шосето :multi:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хех, аз да си кажа :)

а за 2-3-те коли написах, че са от "извънземните", имаше си и други...а бяхме млади...9 години откак започнах да тормозя трафика по пътищата...:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях в Италия и там на магистралата си е означено където има зони с видеоконтрол или контрол на скоростта и хората си карат бавно.

Така че, ако предупредите идващия насреща той поне за този участък ще намали скоростта, освен ако няма некви пари излишни :bia:

А иначе за някои дето карат дрогирани :dance:

А иначе ако полицаите нямат радар, за какво да ги предупреждавам, освен ако някой е крал колата да ги заобиколи :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение бях го изразил в друга една тема, но накратко - спрях да присветквам преди време - причината - твърде многото ненормалници и анти-шофьори по пътищата !!! Това трябва да спре ! Страдал съм от недомислици, когато аз съм бил в правата си, а друг нарушава Закона, накрая излезох аз виновен и бях месец без книжка... Да си ги хващат `айдуците и да си ги глобяват...Не може да се кара толкова безразсъдно...

Иначе и аз натискам газта понякога, друг е въпроса, че знам кога и къде да го правя, така че да не създам проблем за движението и участващите в него...

Взе ми думите от устата.Поради същата причина и аз не присветкам, като вида КАТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...