Jump to content

Опитаха се да ми откраднат колата


ДИМКОВ

Recommended Posts

Вчера гадовете са се опитали да ми откраднат колата от кв. "Витоша". Разбили са ключалката но за мой късмет нещо им е попречило да отворят вратата та за сега се разминавам само с тази поразия.

13397017_10206824988611717_1247782078_o.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

В понеделник ще я карам на оглед при застрахователя и да видя дали ще ми сменят и двата патрона или ще искат да ми правят само вратата. А патрона сигурно е у тях защото до колата нямаше нищо. Нито от дръжката нито патрона

Редактирано от ДИМКОВ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са ли различни на този модел? Патрона за палене би тряввало да има повече комбинации от този на врата с цел да се прадпази от точно този вид кражба.

 

От друга страна ако това е станало на постоянното място където колегата си държи колата, мисля че трябва да предприме незабавни мерки защото колата му е взета на мишена.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбиват вратат за да направят дупликат за да може да влезнат вътре без да чупят прозорец защото е видимо и тн. От там нататък - канбуса, палене на колта и който от къде е. Прибери я ВЕДНАГА на охраняемо място и сменяй после всичко. На едната седмица разбиват патрона след няколко дни или на следващата седмица си тръгват с колата ако не предприемеш действия. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се обади на застрахователите каското спира да му важи до момента, в който оправи патрона...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за какво е тая застраховка, нали затова се прави. То вече и ако се изпърдиш в колата и отказват да плащат.

 

Ти убеден ли си, че патрона се върти с всякакъв ключ? Силно се съмнявам да е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Контактния ключ на 4ф се върти с всеки ключ от 4ф обаче само до там, волана не се отключва заради имото.Монтирайте си допълнителни имобилайзери за да спите спокоино,каското си е каско но допълнителната защита си е друга работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми те са отмъкнали цялата ключалка с патрона... За какво им е? Да си правят ключ за паленето дето няма да запали ли? Нещо аз ли не мога да стопля?.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако всеки ключ върти, не знам за какво им е патрона от вратата. Те с имото за 2 минути са готови.

 

Единственото логично е да го правят, за да им е по-лесно следващия път и да стане без свирене на аларма, ако не е сложена допълнителна.

Нещо окъсяват във вратите и не се обажда алармата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Патрона на врата е да влезеш физически в колата. Ако ти падне батерията на дистанционното или акумулатора на колата какво правим, сменяме колата ли :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лоша работа "браТчет"! Набелязали са колата ти! Повече не я мяркай в този район за да не останеш без кола.

Ако трябва на платен паркинг я оставяй известно време, или ползвай друг вид транспорт.

Нещо им е харесало в нея, и искат да я гепят.

Дано изкараш късмет!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес минах през застрахователя.

Ще видя какво ще предложат за смяна.

Само патрона на вратата или и този за стартера. Логично е след като са откраднали патрона да сменят и двата. Крадците вече ще имат ключ за старите патрони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно ще искат да ти продадът всичко, пет патрона, ключове и тн. Питай дали може да се преобучат, т.е дубликат на ключа да не работи. Иначе само единия патрон трябва да смениш, те другите дръжки май нямат дупка за ключ така или иначе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13 hours ago, Marian_Georgiev said:

демонтирай си на първо време OBD буксата или я направи с преходен куплунг.

Колега, това сравнително лесно ли става или трябва сериозно разглобяване за достъп, повече рязане и напасване на кабели и т.н.? Изобщо някой правил ли е такива шмакерии с буксата? Чувал съм истории за обърнати поляритети за да им прецака оборудването на джамбазите и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...