Jump to content

Какви летни гуми за А6?


Ivan2256

Recommended Posts

Едната ми от летните гуми сдаде багажа колеги, предложиха ми летни HIFAY, знам че са китайски, но можете ли да дадете някакво мнение по въпроса. Скоро трябва да се копуват и зимни и затова съм се спрял на нискобюджетни гуми. Ще съм ви благодарен за коментарите, гумите са 245/40/18 благодаря предварително. 

Редактирано от drob4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колегите са прави! Евтини боклуци не! Аз си изпатих от такива ментаци! СПОРТИВА им е марката, и на една малко по-сериозна дупка, и борда се  напуква. Може да е по-стар дот /с 2 до 3 лета/ ама да е здрава и доказана гума. Така и така ще се дават пари!

Аз бих сложил зимните гуми, и ще изчакам догодина за летните. Все още е топличко де, ама нищо няма да им стане. Освен ако не правиш по 400,500 км на седмица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми тя една истинска гума е около 300 лева, а нали ми трябват 4бр. И за това мислех нещо по така. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз като бях купил 4 нови зимни гудиар ултра грип перформънс 8 ДОТ 15г та какво?дадох 1600лв в първата дупка двете десни се сцепиха и след доста усилени подложки за да искарам поне сезона и все пак гума на седмица,едва искараха зимата,нямаше къде да не затъна,забоксувам и т.н. китайците и те карат коли и те имат зима и не е като нашата два дена 10см и бедствено положение,така че марката е само за оскъпяването

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми колега и аз имах нещо такова в предвид, защото познат гумаджия ми каза подобни приказки като твойте. Доста се чудих за по истински гуми ама точно заради дупките се разубеждавам все повече. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко е на късмет вече защото повечето фирми се прегрупират и не се знае кой какво и къде произвежда,и сръбските тигър ги купиха Мишелин,и двете карат еднакво ама мишо струва с 200лв повече заради името :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, караш на 18-ки, а искаш да слагаш някакви китайски боклуци :steinigung: Вземи си по-малки джанти с нормални гуми, вместо да се чудиш как да се затриеш с някой китайски боклук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изивнявай но в момента едни вредещайнки в диана са 220лв бройката, а тая гума цена/качество равна почти няма. Даже и на кредит ги дават. Също слагайте си каско което плащат и гумите. Не е перфектно ама по-добре от нищо. Иначе и втора ръка хубави гуми пак е по-добре. Вие говорите за дупки, ама колко познати имам с криви гуми, не е за вярване. И нито един път марката не е било от топ такивата... Аз вредещайна ги търкалям второ лято (а реално им е трето) и са минали през огън и жупел, няма една на която да не съм ебал майката на борда поне на 2 места и се държат супер все още. На сухо са доста ок, на вода са върха, шумят малко, което колега ме отвори днеска, но като цяло са си перфе. Недейте да си правите експерименти с гумите. Ако някой има вътрешна информация че някоя нечувана гума е ребрандиран мишелин, добре, но само на спекулации не си рискувайте здравето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия китайски гуми имат поне 50% по-дълъг спирачен път. На два тона кола близо спирането е най-важно. Аз въртя 19-ки втори сезон, Нокиан, досега проблеми не съм имал :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, kainy написа:

Изивнявай но в момента едни вредещайнки в диана са 220лв бройката, а тая гума цена/качество равна почти няма. Даже и на кредит ги дават. Също слагайте си каско което плащат и гумите. Не е перфектно ама по-добре от нищо. Иначе и втора ръка хубави гуми пак е по-добре. Вие говорите за дупки, ама колко познати имам с криви гуми, не е за вярване. И нито един път марката не е било от топ такивата... Аз вредещайна ги търкалям второ лято (а реално им е трето) и са минали през огън и жупел, няма една на която да не съм ебал майката на борда поне на 2 места и се държат супер все още. На сухо са доста ок, на вода са върха, шумят малко, което колега ме отвори днеска, но като цяло са си перфе. Недейте да си правите експерименти с гумите. Ако някой има вътрешна информация че някоя нечувана гума е ребрандиран мишелин, добре, но само на спекулации не си рискувайте здравето.

гумите ТИГЪР  са доста чувани като марка,сръбски са,но от малко повече от година Мишелин ги купи напълно и построи нова фабрика в Пирот Сърбия и сега се произвеждат гумите под надзора на французите от Мишелин,но с по евтиното име тигър останаха и им добавиха едно by michelin

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре TIGAR отколкото WESTLAKE и компания.

Но тук става въпрос за гуми 18'',които ще се карат с висока скорост,голямо пестене,няма що.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минала зима си купих четири чисто нови гуми Dunlop Winter Sport 5 и смея да твърдя , че тези гуми са да не кажа голяма дума но са едни от най добрите зими гуми на пазара в момента. Тръгнах си за Англия от Монтана на 2 срещу 3 януари ноща пътя за Кула беше затворен и с триста уговорки ме пуснаха на своя глава. Карал съм във сняг до фаровете чак до границата цяла Сърбия чак до Ниш в подобни условия и колата никъде не ме остави. Унгария и Австрия дъжд като там натисках здраво да компенсирам забавянето гумите се държаха много добре на мокро не съм имал проблеми , Германия от Нюмберг до Дюселдорф в сняг поне 20 см.  Белгия и малка част от Франция на сухо. Малко са по шумни от летните ми но не е голяма разликата. За летни гуми мога да дам добър отзив за Continental Premium Contact 5 много добра гума , а за мен лично най добрата гума е Bridgestone Potenza Adrenalin re003. А за Michelin Energy Saver няма на говорим това е най лошата гума която съм слагал Nokian са с класа пред тях. На мокро на магистралата със 100-120 към/ч ESP - то ми се включваше при малко по стар завой ако може да се каже тъй за магистрала ,а за спиране на мокро си беше цяло приключение.

Редактирано от Tipp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не взимай китайски, защото са криви по рождение, при баланс отнасят по 100 грама тежести и винаги ще имаш после вибрации, а куатрото е много капризно откъм вибрации. Добра гума откъм цена-качество е Фалкен, прави се в Япония.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китайска гума на премиум кола А6 и то 18ка няма как да те радва. Никой не си взема гума да доизкара сезона. По-добре си вземи доказана премиум марка и си ги ползвай 3-4 лета. Няма добра евтина гума. Тигър никога не е била съизмерима с Мишелин няма и да бъде, просто има гуми висок клас и бюджетни такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Broom написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Колега,прав си,но вече и марката не е гаранция че е читава гума,3 нови мишелина са ми сменяли гаранционно поради крив протектор,2 гудияра се скъсаха в първата дупка,дънлоп се пързакях като със ски,сега съм с летни континентал от които не мога да кажа че съм доволен,карал съм и с нокиян,ханкук,барум,сава,разни измислени турски и китайски,като чели йокохамата които също съм карал за лятна гума ми се струва че беше най сполучлива като гума,всичко е относително какъв дот са,как са складирани след производство,как са складирани в магазините за гуми и т.н. Сега съм с континентал контакт 3,ми няма да си взема и такава гума повече,абс се задейства при почти всяко спиране а есп във всеки завой

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти не си пример за нормално каране... ;-) Пробвай малко да караш като нормален човек пък може да ти хареса и да не се налага толкова гуми да сменяш. Ти си повече за усилени с борд и висок скоростен индекс отколкото до марка с тези 200+ нон стоп...

Редактирано от Broom
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да потвърдя коментара на колегата @kainy

Vredestein-a  са в доста добро съотношение цена-качесто, за сметка на това на дъжд са един път!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично изхвърлих Michelin Pilot Sport 3 и сложих пак Toyo T1S. На предишната кола също сложих такива и останах доста доволен. На дъжд също се справят супер. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с Vredestein летни, малко са ми по-шумни, но пък не са ме предавали досега, стоят добре и се балансират лесно без много тежести.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Broom написа:

Е ти не си пример за нормално каране... ;-) Пробвай малко да караш като нормален човек пък може да ти хареса и да не се налага толкова гуми да сменяш. Ти си повече за усилени с борд и висок скоростен индекс отколкото до марка с тези 200+ нон стоп...

зависи кой как приема нормално каране :) за мен и 200км са си нормално :) за други като този който ме удари с 30 също било нормално :) колега да си слага каквато гума му е по джоба,а като се опари другия път ще си вземе по добро и така :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • drob4o changed the title to Каkви летни гуми за А6?

И аз така си мисля колега защото сега ще хвърля 3 почти нови гуми, ама така е. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...