Jump to content

Въпрос за Audi S4 B8 2011


Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

След 8 години вярна служба дойде ред да сменям колата (А4 Б5 1.8T Quattro) с нещо по-ново. Колата е 180 коня и пълен S4 пакет и ще я пускам за продажба някой друг месец, но за това друга тема :).Това което избрах след много много мъдрене и различни варианти е Audi S4 B8 . Намерил съм няколко обяви, които стават на снимки но ме интересуват подробности на какво да наблегна на място. Това са деве от колите, които са ми фаворити:

 

http://www.mobile.bg/11473424985415200

 

http://www.mobile.bg/11449521538710747

 

Принципно съм фен на комбитата на ауди и затова клоня към първата, тя е с по-обикновения салон, но има обдухване, панорамен таван и е комби ( да гледаме на нещата в перспектива :D ). Втората е със спортния салон има и cruise control и задна камера, карбон интериор, 19-ки оригинални и т.н. И двете са със спортен диференциал. Някой гледал ли е двете коли и има ли някаква информация за тях?

Редактирано от andry_z
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 84
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Втората се продава във Врацаот поне две години искаше и и към 45к тогава, за да не се продаде толкова време, вероятно има нещо нередно.

Първата бялата обезателно я провери изглежда позахабен салона за кола под 150к км и 5 години.

Прегледай внимателно Строник-а да не придърпва при намаляне на предавки и обезателно задната дали потегля плавно.

Двигателят ако върви нормално и не трака/хлопа няма какво да те притеснява, ако стигнеш до покупка обезателно смяна на всички ремъци и ролки и така. Виж масло да не пийва...

Успех в начинанието, приятен автомобил и моторизация като цяло си избрал.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За салона според мен изглежда сравнително добре. Имам познат с кола с кожен салон на 84 000 реални ( купива си я нова) и е намачкана отстрани повече от тази. Всичко зависи колко килограмов е собстевеника :D . Иначе се возих в една такава и усмивката не слизаше от лицето ми. Страхотно върви , а звука е .... Тия дни ще ги прегледам на живо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Черната от Враца е щатска със сменени фарки. Трябва хубаво да се провери колко сериозен е бил ударът, да не е давена и др. изпълнения с последващ внос в Северозападна България!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази не е със спортния диференциал, няма панорамен таван и keyless access също. Отзад също няма вентилация, другите и двете имат.  Все пак ще мина да я видя и нея за сравнение, набелязал съм я само за това. :)

 

 

Сега видях ,че има още една от Враца от същата къща:

 

http://auto.bg/pcgi/details.cgi?adv=11449521538710747&page=1&searchres=e188lfy1

Редактирано от andry_z
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,няма спортен заден диференциал,с другия климатроник е.

От асеновградската къща имаше недоволни в друга тема във форума.

Трябва да се огледат на място,така или иначе.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, tonko2.0T написа:

Цитиране на предходно мнение! 

 

Това е интересно, може ли да дадеш повече инфо, че не намирам такава тема.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, tonko2.0T написа:

много внимавайте с никифоров - в 90% от случаите ще сте прецакан
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Над лявата врътка на климатроника има 4 бутончета. Те са за промяна между режимите на работа на диференциала.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че бъркаш драив селект, адаптивно окачване и спортен диференциал. Прочети малко за опциите и комбинациите м/у тях при пакетите на s4 ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва ми се, че има коли с драйв селект, но без спортен диф. 

Най-сигурният начин е да се провери по рамата в преставителството и да се извади разпечатка с всички фабрични екстри и т.н. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На лепенката в резервната гума има трицифрен код за това да мине през някои декодер и да знае, какво да гледа...


Edit: MKY ръчка и MKX за автомат
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, спортния диф е опция ... може да имаш Audi Drive Select без спортен диф, може и без адаптивното окачване - всичко е въпрос на това, което е поръчал Ханс в колата като нова

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, Ц Е Ц О написа:

Цитиране на предходно мнение! 

 

Цецо, на живо ли отиде да я видиш или се чухте по телефона? Аз се чух с него и звучеше нормално, даже отговори каквото го питах, беше отзивчив. Може да не си го уцелил в настроение :D

А някой има ли инфо за автокъща Кентавър във Враца. От вчера има нова S4-ка там (същата къща като втората кола, която съм посочил най-горе), или поне снощи я видях:

 

http://www.mobile.bg/11474299932048850

 

Сега видях, че съм гледал рекламата на автокъщата точно над контактите.... няма нищо общо, тя даже е в София..

 

 

 

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, кажете за какво да гледам на място. Знам , че двигателя е сравнително нов и няма много писано за него, да не кажа нищо. Затова искам да знам какво да гледам покрай скоростната кутия и двигателя? Какви са сиптомите вещаещи скъпи последващи ремонти? Разбрах, че и двете коли са минали през Мишо от Горубляне. Чух се с него и каза, че от към електроника са ок. Той им е ъпгрейдвал навигациите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е да си я харесаш ти на външен/вътрешен вид и да я покараш и ако всичко ти изглежда ОК след това да я закараш при хора, които знаят какво да гледат и с това се занимават.

Или Порше или при колеги със сервизи от форума.

При покупка на такава кола професионалната диагностика е задължителна.

 

Казаха ти по-горе базовите неща.

Гледай да не трака/хлопа двигателя и скоростите да не ритат при смяна (и при ускорение и при спиране), теста със задната също е показателен, но нищо не е 100% сигурно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дефинирай евтино / скъпо като ремонти... само за гуми, данъци, каско и консумативи си отлитат няколко хиляди на година

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...