Jump to content

Избор на зимни гуми през Юни? Предложения за 2017/2018


Recommended Posts

Преди 5 часа, HannoSLM написа:

По-горд от това че съм на газ и карам с нексенки не мога да бъда! 

 + 1

 

Като се загледам в джамбазкия ни скапан град,джипове и прочие с кви гуми "за мъгла" се карат и мотори по 4-5000 кубика с бутилки  газови,метанови в багажника,колкото е голям ... чак си се чувствам комфортно,че с миксера и Нексен си се возиме без пари ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 434
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На 6/26/2017 at 11:01, HannoSLM написа:

тъй като нексен са сравнително нова марка, мисля че всички сме я взели след като сме се возили на някоя от прехвалените марки гуми. Карам нексени от 2014 и за сега гумите им винаги са се представяли по-добре от очакванията ми. Но ме кефи как мислиш, че е въпрос на престиж да караш скъпи гуми :hilezh: Това че карам на газ сигурно също показва какъв съм клошар :steinigung:

 

от това по-важно няма и никога няма да има! Но ти ако искаш си вземи тиха гума, която държи на износване, но въпреки това много трудно спира. Веднага ти препоръчвам нанканг - на нея грайфера и след 10 години и 100 000 км няма да можеш да го изтриеш..

Какво значи винаги от 2014 гумите на Нексен са.... Все едно си сменил 5 чифта сигурно и един не си още. А това че сега караш нисък към среден клас гума не значи, че преди това не си карал пак нисък към среден клас гуми. Или ниския клас на някой от големите марки. Абсолютно тъпо заключение.

Не е престиж, но винаги ще имам повече уважение и респект към някой, който кара по-нисък клас кола но я обслужва и поддържа с най-доброто на пазара(включително и нови(да не се чете най-скъпите) и добри гуми) отколкото някой де се е изхвърлил да кара А8 и пести от всичко къде може.

И аз карам на газ. Не знам що го включи. Нещо комплекс ли избиваш.

 

Разбира се че спирането в права линия на сухо и мокро са изключително важни показатели. Ама ограничения ти мозък и мислене(извинявай че слизам на твойто ниво) не може да проумее че осевн тези двете и твоите примери за шум и износване има още 3-4 много важни показателя. Имаме сцепление в завой на мокро и сухо. Аквапланинг направо и в завой. И някой маловажни за някой като икономия, комфорт и т.н.

Също така кратуната ти не може да приеме, че не е задължително винаги да има компромис между едното и другото. В тоя свят както и при гумите не всичко е черно и бяла. Има много балансирани гуми които дават от всичко на добро ниво. Или дават нещо определено на високо ниво, но с ясен компомис по друг показател.

И точно в тея компромиси и или балансираност се крие разликата между отделните модели. 

 

Но българина никога не може да го убедиш че се е прецакал с нещо. Винаги той е направил най-правилния избор. Той е прецакал системата като е взел евтините гуми.Всички други грешат. Винаги неговото е най-хубавото. 

Какво ти пречи да кажеш: "взел съм си добри гуми, има по-добри и скъпи разбира се но аз не изисквам да имам най-добрата гума. Нексен са добра марка ако някой търси да спести някой лев". И да се спреш с глупостите.

 

Цял форум ти се смее в тая тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, GameON said:

Какво ти пречи да кажеш: "взел съм си добри гуми, има по-добри и скъпи разбира се но аз не изисквам да имам най-добрата гума. Нексен са добра марка ако някой търси да спести някой лев". И да се спреш с глупостите.

точно това се опитвам да кажа. Но ти не можеш да го разбереш и продължаваш да говориш какви боклуци са евтините гуми, въпреки че по-горе можеш да видиш тестове, в които гуми на 1/3 от цената бият по много показатели скъпите си събратя. Другото нема кво да го коментирам, че на толкова ниско ниво и с лични напатки не ми се занимава! За твое инфо това са ми четвъртия комплект нексени и вече общо с марката имам много навъртяни км на 2 различни коли. Абсолютно никакви оплаквания за момента. Като поостареят ще видим, но за сега с гуми на 3 години всичко е пушка.

 

Вземи ти прочети мненията на хора, които карат с нексен, щото май на теб целия форум ти се смее.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То на предно с 320нМ и калпавия асфалт незнам коя гума няма да превърти ... та се изказваш ей така за спам просто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам с колко нютона съм (1.8т с к03-073), но с гуми 195 кола на предно не превърта с континентал и гудиър. С дънлопи превърташе.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, MAPTO7007 написа:

То на предно с 320нМ и калпавия асфалт незнам коя гума няма да превърти ... та се изказваш ей така за спам просто.

Как коя? Континентал.

Нали ти казвам, пробвал съм, точно на предно с толкова нютони. Изстрелваш се без дори да мигне ЕСП-то.

Явно не сте карали, но изкарвате разни нексени на същото ниво или почти същото. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам съм предизвикал полемика...

Обещавам пролет 2018 да взема 2 нови Контита за отпред и да видя дали ще имам проблеми със сцеплението на същите места, където и сега- мисля ще бъде достатъчно добро сравнение. Даже и дотогава ще бъда с 400 нютона...допълнително да затрудним премиум гуметата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, robobug написа:

Не знам с колко нютона съм (1.8т с к03-073), но с гуми 195 кола на предно не превърта с континентал и гудиър. С дънлопи превърташе.

 

 Печкаджиите, особено спийди-то, имат особено мнение, щом 320 nM се цитирам като "само" при потегляне/ускорение :steinigung:

Факт е, че асфалтът на места в градска среда не предполага особено сцепление над посоченото, поне при бензина се получава плавно и контролируемо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, robobug написа:

Не знам с колко нютона съм (1.8т с к03-073), но с гуми 195 кола на предно не превърта с континентал и гудиър. С дънлопи превърташе.

 

 

Потвърждавам за Гудяр. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Passi написа:

Това предполагам говорите от трета нагоре:gruebel: И Континентал и Гудиар и Бридстоун на 205 ширина с 1.9 ТДИ ги въртя без да влагам старание.

Може,  някви кочани ако си набарал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15 hours ago, Vantage said:

Гледам съм предизвикал полемика...

Обещавам пролет 2018 да взема 2 нови Контита за отпред и да видя дали ще имам проблеми със сцеплението на същите места, където и сега- мисля ще бъде достатъчно добро сравнение. Даже и дотогава ще бъда с 400 нютона...допълнително да затрудним премиум гуметата.

няма смисъл да правиш тест, пак ще превъртат. За твое инфо с чисто нови континенталки на АЦЕ мотор мога да ти оставя 20-30 м плътна черна ивица :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес звънях в Радиал по темата. Човекът учудващо беше достатъчно любезен не само да ми отговори на въпроса, но и да ми разкаже нещичко от себе си.

Каза, че най-пресните зимни гуми, които имат в момента, са с ДОТ средата на 2016 година. Каза, че са направили поръчка за зимни гуми в края на Април 2017 и от завода-производител (конкретно за GT Radial стана въпрос) са им изпратили 3316. Също така каза, че ако хипотетично сега в момента направи поръчка за зимни гуми на Мишлен, с голям процент вероятност ще му изпратят гуми с ДОТ 2016.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм се сетил, но след като в Диана, Маргел и Радиал е горе-долу еднакво (звънях на всички), предполагам ще е все така.

Т.е. аз излязох неправ, че през юни може човек да си купи зимни гуми дот същата година.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Все пак ако искате, можем да продължим обсъждане на гуми тук. Ако стана безпредметна темата, затваряйте я.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не  е гарананция. Медина Мед са много големи и винаги съм си купувал гуми със свеж ДОТ от тях, предлагам ти да пробваш.

А темата мисля, че се изчерпа към момента. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо да благодаря на модераторите, че отключиха темата.

При мен има развитие и се чувствам длъжен да споделя.

Значи, в неделя ми доставиха гумите - дот 1817. Така че по първото твърдение, а именно кога започват да се произвеждат зимните гуми за съответния сезон - очевидно поне от началото на май.

Взех ги от един онлайн магазин (да не правим реклами), като изрично бях написал, че искам гуми от тази година. Те първо се обясняваха, че било невъзможно, но после се сетиха, че имали доставка на 31.07.2017 и в нея можело да има пресни гуми. 

Така че по второто твърдение, а именно кога родните вносители започват да вкарват гуми за зимата - очевидно по предвидливите го правят от края на юли.

Самата гума, на която се спрях след известно колебание, е Континентал ТС860 - надявам се да е ок за зимата и да покрие очакванията. Малко по-скъпа е от дискутраните Нексенки, пък ще видим дали има защо.

 

 

 

IMG_1872.JPG

Редактирано от AALEXANDROV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всъщност идеята не беше ли да се ползва и някаква отстъпка в "слабия" сезон за тези гуми.

Та каква е цената? Ако няма разлика не виждам особен смисъл да си хабиш нервите с доставчиците сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...