Jump to content

Избор на зимни гуми през Юни? Предложения за 2017/2018


Recommended Posts

  • Отговори 434
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Всесезонните гуми са абсолютен компромис и единствения смисъл който аз виждам с тях е да се спестят пари.

Може да се обиждате колкото си искате от това мнение,няма никакво значение. Като почнете да ходите по сандали или ботуши през цялата година ще се замисля дали и аз да не спестя с всеможещите гумета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нокиан с измамните си показатели, ако е премиум гума, пък на :)

 

Иначе бих си взел всесезонни. След 3 години по 50 лв. на завъртане летни/зимни по 2 пъти - излиза че спестяваш само едни 300 лв. от това. Ще обмиля сериозно варианта за другото лято. Обсъждането на цените на гумите е излишно според мен, както и възможностите - става въпрос за невероятното удобство да не се занимаваш със смяна на гуми 2 пъти годишно....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Невероятното удобство да спестиш 2 пъти в годината по 30-40мин и още по-невероятното удобство да ходиш по тенекеджий или доктори после,щото само малко не ти стигна да вземеш завоя.

Ако може да караш 20 години с едни и същи гуми и без да ги балансираш дори-представяш ли си колко още по-невероятното удобство ще е :respekt:

Редактирано от tisho_psg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 25.10.2017 г. at 9:21, VBI написа:

Марто не пише ли 205/55/16? ...

 

Вальо пише го и този размер но ... летните са 18-ки и сравнявайки размерите с калкулатора ... най-добре се връзват 215/55/16 ... макар,че Аз нямам 16-ки и размера за 17-ка си е 235/45/17 :nixweiss:

 

Ето лепенката на вратата 

tyres.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не се заяждам че си доста докачлив (или табиятлия)на тема гуми,джанти ама като гледам снимката мисля,че на 205/55/16 пише M+S,а това поне според моите разбирания (дори и малки)означава,че става въпрос за зимни гуми или ме опровергае ако се лъжа

Изпратено от моят TA-1032 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ве Теди точно така е както казваш и Аз го потвърдих но ако прочетеш внимателно поста ми ще разбереш какво точно обяснявам в настоящата ситуация :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да няма отклонение нито във:
- Височината на колата

- Пътното поведение

- Показание на скоростомера

 

Иначе ако беше поръчана със 17-ките (S-line) и трябваше да купувам,щях да взема 16-ки за зимни,но тя дойде със 18-ки,а 17-ки имах и затова така я окомплектовах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За височината е добре зимата да е висока,че с тези коловози където се образуват по малките улички доста опира на 16ки на 205/55 особено с 1BV окачване

Изпратено от моят TA-1032 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, MAPTO7007 написа:

 

Вальо пише го и този размер но ... летните са 18-ки и сравнявайки размерите с калкулатора ... най-добре се връзват 215/55/16 ... макар,че Аз нямам 16-ки и размера за 17-ка си е 235/45/17 :nixweiss:

 

Ето лепенката на вратата ...

 

Трябва да погледна лепенката на А4-ката да видя дали го има този размер 215 и при мен Марто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това налягане на лепенката за пълна кола (5 човека + багаж) кога важи?

Кога трябва да се приведат гумите до това налягане? Преди планираното пътуване с пълна кола, или когато вече е натоварена?

Защото ще има разлика в показанията.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами припомпваш при качването на всеки един от пасажери и куфарите "или тръгване в 8 часа среща при компресор"

Изпратено от моят TA-1032 с помощта на Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, s4b8 написа:

Защото ще има разлика в показанията.

Искаш да кажеш, че ако налягането в гумите е 2 бара и се качите 5 човека в колата, то ще се промени?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойте,зимните ги оставих на 2.4 за момента,тъй като 95% от времето си,пътувам сам с малко багаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, nedelcho_iliev написа:

Искаш да кажеш, че ако налягането в гумите е 2 бара и се качите 5 човека в колата, то ще се промени?

 

Разбира се.  Виж каква е една от единиците за налягане - кг/см2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, горе-долу еднакво се износват, по-скоро предните се износват малко по-бързо.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като сложа гуми, мине ли сезонът- задните са 50% повече износени и на другият сезон отново купувам 4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Широките гуми се износват по-бързо.

При всичко изправно по колата,правилна сходимост на преден/заден мост,горе-долу равномерно се износват и четирите.

А8-цата с асиметрично куатро ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

40/60 мисля че е, всичко по автомобилът е изправно, задните гуми се износват напълно равномерно. Наблюдавам това явление и при друг 4 по 4 автомобил в семейството.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

40/60 мисля че е, всичко по автомобилът е изправно, задните гуми се износват напълно равномерно. Наблюдавам това явление и при друг 4 по 4 автомобил в семейството.

Като взех 6-цата от Германия , беше с летни и зимни гуми с 5 годишен дот.Тоест с гумите е закупен автомобила. Износването им беше пренебрежително неравномерно.

По скоро смятам че си за реглаж на сходимоста и по възможност го направи в Ауди.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...