Jump to content

Покупка на А6


Recommended Posts

Здравейте колеги , извинявам се ако повтарям някоя тема. Обмислям покупка на А6 2012 3.0 дизел. Бихте ли ми казали какво е вашето мнение за автомобила предвид това , че сте собственици на такава. За подръжка не питам , още търкалям една А8ца 4.2 дизел. Здрави коли ли са , разход на гориво, какво да гледам като ида да пробвам някоя и прочие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мене собственик на а6 4г 3.0 тди 245 кс 2014г закупена чисто нова.

Шумна много зле изолирана ама много зле. Уплътнения на врати купето е на ламарина от вътре пластмасите около двигателя тропат под предното стъкло пак пластмасите скърцат пукат. Вятърът се чува отвсякъде. 

Доволен съм от работа двигателя ускорението е добро с-троник е много приятна за каране , добра возия стегната , нисък разход на гориво. 

Най доброто е куатрото. 

В момента е на 90000 км нищо повече немога да кажа Нооооо ауди няма да си купя повече. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, Gencho77 написа:

Здравейте и от мене собственик на а6 4г 3.0 тди 245 кс 2014г закупена чисто нова.

Шумна много зле изолирана ама много зле. Уплътнения на врати купето е на ламарина от вътре пластмасите около двигателя тропат под предното стъкло пак пластмасите скърцат пукат. Вятърът се чува отвсякъде.

 

Oт България я купи, нали...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в Англия ревът от същото! Проблема е в качеството не само на сглобката а и материали за съжаление...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Германия е купих. Неискам да оплювам ауди но за такава цена да получаваме такова ниско качество съжалявам. Да си купиш ново ауди а6 и да даваш хиляди левове за обезшумяване и оплътняване и пак фири и тропа но поне нее жега лятото. 

Неме е срам да ги споделя тези недостатъци за изключително лошата изработка. А относно двигател ,скорости ,очакчаване ,превключване на s-tronik ,quatro забележки нямам ,ускорение е добро пъргава приятна за шофиране , нисък разход на гориво.  

 

Редактирано от Gencho77
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В днешно време всеки е алчен и иска да се зарови в пари и огромни пачалби..явно и от Audi вече го правят без никакви скрупули :steinigung:

Редактирано от Raziell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, Gencho77 написа:

От Германия е купих. Неискам да оплювам ауди но за такава цена да получаваме такова ниско качество съжалявам. Да си купиш ново ауди а6 и да даваш хиляди левове за обезшумяване и оплътняване и пак фири и тропа но поне нее жега лятото. 

Неме е срам да ги споделя тези недостатъци за изключително лошата изработка. А относно двигател ,скорости ,очакчаване ,превключване на s-tronik ,quatro забележки нямам ,ускорение е добро пъргава приятна за шофиране , нисък разход на гориво.  

 

От представителство на Ауди в Германия си си купил А6 на нула километри и сам си свалил найлона от седалките, или...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрях си радиото днес в колата да слушам за шум и май го чух и аз :)))

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, nichirenshu написа:

От един коментар във форум можеш да си промениш живота. Понякога хората си търаят причина да повярват в каквото искат.

Ем хората които изразяват това мнение са хора които шофират този автомобил. Защо е нужно да закупиш автомобила и после да повярваш ? При положение че за тези 35 000 лв може да се вземе качествен автомобил като F10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

F10 също не е най-добре обезшумено и е тесничко на задните седалки. Който иска тиха кола, да си земе С-класа или Лексус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Ф10 и трябва да кажа, че в нета също има оплаквания по отношение на шума в колата. За мен лично е в рамките на нормата, а и аз никога не се возя без музика. Също така не съм карал А8 или 7-сирис, за да кажа колко по-зле е (ако е).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ясно, че си струва една проба наживо, обаче след всичкото инфо из нета не знам каква може да е надеждата... БМВ-тата са горе долу добре наистина, има какво да се желае разбира се, но поне фрапантни моменти няма. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав е ниширеншу.

Аз бях много голям бмв фен, преди няколко години. И точно заради тоя хамбар Ф10 минах на ауди.

Ужасно беше. Над 110 км ми свиреше вятъра в ушите.

А колко пари съм набутал по ремонти, само аз си знам.

Откакто седнах в ауди, открих какво е тишина по време на път.

Досега само обслужване съм му правил, за над 40000 км.

Но ти си решаваш.

Успех с избора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 hours ago, Georgi75 said:

може да се вземе качествен автомобил като F10

Аз бях тръгнал да купувам дизелово фейсово Е60. Качвах се в много коли и всички са шумни.

Говоря за 3.0Д, двулитровия дизел в Е60 е по-шумен от Голф с 1.9ПД.

Говорих си със собственик на Ф10, който сподели, че бившата му Б8-ца с 2.0Д е по-тиха.

 

Търсих инфо в нета, но когато стане дума за БМВ собствениците (по света) са силно необективни....а и на най-големия БМВ пазар не се предлагат дизели :)......все пак попаднах на едно руско ревю, в което обясняваха, че конструктивната особеност моторът да е наврян под таблото прави колите по-шумни.

X5 са по-тихи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mда, факт е че доста 'лопат всички дизелови бенвета.

А как се тресат при палене и гасене, като мокро куче дето иска да изтръска водата, ебаси разклащането :hilezh:

 

Като цяло дизела не е за нормални ора, само за мазохисти и тираджии. :lol:

Редактирано от Audi_FeN_1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що ве,дизелите на мюнхенската марка ги водят едни от най-добрите при колите от големия клас.

Че и xDrive имат като опция.Най-добрата 4х4 система в света.:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове не знам какви ветрове ви гонат, какви бурии , на мен единствено ми свирят каките в колата:hilezh:.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...