Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 12


gild

Recommended Posts

Няма смисъл от него. За цената му ще си вземеш 2 нормални, които ще изкарат сумарно 10 години сигурно :) Скачай на обикновен 110ам.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами около 60-80 лв. е разликата аз за това се чудя :) ако беше 200 нямаше чудене хаха ..  ама може и да взема обикновения , аз едва ли ще я карам повече от 3-4 години колата още :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, nikolay80 написа:

AGM ако колата е оригигинално с обикновен няма смисъл.AGM слагат само ако колата има старт стоп или рекуперация на спирачна енергия.И там волтажа на зареждане е малко по висок и изобщо всичко е съобразено с AGM-а.Взимай 110Ah обикновен и не се занимавай ;) 

Айде бре, мойта няма старт-стоп, 3,0 тди от 2007-ма е, и навсякъде където проверявах ми казаха AGM. Ако взема друг, няма да ми подпечатат гаранцията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, ivo.petkov написа:

Ами  и аз се чудя .. единствения плюс  на AGM  , че се зарежда по бързо   и на къси градски цикли ще се зарежда по добре :) 

Аз съм с AGM, доволен съм. Препоръчаха ми да сложа такъв. Слагат го също на Q7 със същия двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да сгрешиш с 105Ah. Разгледай прикачения файл от предният ми пост.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, ivo.petkov said:

ами около 60-80 лв. е разликата аз за това се чудя :) ако беше 200 нямаше чудене хаха ..  ама може и да взема обикновения , аз едва ли ще я карам повече от 3-4 години колата още :)

Каква е цената? Аз с остстъпки си взех 110 варта силвър на 260, до колкото съм чел и други колеги са си взимали Баннер и Бош пак за такива пари, че даже и по-малко :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То въпроса е дали ти дават гаранция, че иначе да изсипеш близо 300 лева без гаранция, не си е работа. Иначе много пъти съм го писал, ама хайде пак, хубав акумулатор за такава кола тежи от 24-25 килограма нагоре. Ако ви пробутват някакви леки - не им вярвайте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ги гледах там но нещо   не ми харесва гаранцията :)     от макс кар  много   ала бала е , касова бележка  от замерване от всеки сервиз може.. .. ала бала ..    И да за акумулатора  трябва да тежи :) както захранванията  колкото по леко по-голям боклук хахах :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

36 месеца при мен. Теглото на 105 Ah AGM e 29.4 кг., докато на обикновенния 110 Ah  e 24.5 кг. От това си правя изводи кое е по-доброто. Разликата от 130-140 лв. за мен си заслужава. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига сте гледали тези амперчасове. Това е било преди 10 години.

Гледайте пусковия ток. В момента акумулатор със същия пусков ток има 90-100 Ah.

На 4Ф-а бях си взел Мол Камина 100 Ач, с 3 г. гаранция за 250 лв. Вършеше перфектна работа.

Що давате по 100-200 лв повече не ми става ясно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами  ако стои  в гараж и се кара лятото и 80 ще ти свършат работа :) ама  на -10  този 105  всъщност ще е около 90аh  и то при положение , че е зареден.  Като тръгне този трактор да подгрява   и да върти стартера  малките амперчасове няма да изкарат упоменатия ток :)   +  това този 105 Ah.    дори няма да е 105 Ah.   реално .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с оригиналния MOLL 95 Ah, с който е излязла колата преди 7г. от завода, и нямам никакви проблеми, при положение, че някой път не се пали по 4 месеца. И при минусови температури също няма проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, mili 75 написа:

Айде бре, мойта няма старт-стоп, 3,0 тди от 2007-ма е, и навсякъде където проверявах ми казаха AGM. Ако взема друг, няма да ми подпечатат гаранцията.

Да написал съм или старт стоп ИЛИ рекуперация ;) И моята няма старт стоп но оригиналния беше AGM заради рекуперацията.Не знам префейса има ли рекуперация ама явно има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...