Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 12


gild

Recommended Posts

Аз имам NOKIAN ZLAIN 225/50//17. Не ми харесва. Прекалено бързо се износват. На 3 лета са и сега като ги сложих са почти вече на ограничителя. А самите гуми не са карани много. На около 30к км са. Отделно са ми шумни при дъжд.

Следващите ми определено ще са GoodYear As3 F1.

Карам с такива 18ки на другата ми кола и повече ми харесват от Michelin Pilot Sport

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

30k за гума са си доволен пробег :)   а за Michelin Pilot Sport   щях да слагам такива летни но някой колега ме изпревари , няколко часа преди  мен и сложих bridgestone turanza . На 18 градуса дрънчаха като пластмасови  а на 30 са неочаквано меки :)  лепне по асфалта но и се износва ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 31.03.2018 г. at 11:54, Nikola_RS написа:

не искам да ми завиват линиите,а да стане възможно най-лесно и безболезнено,ако сменя само този модул и сложа обикновена камера,дали ще се включва когато дам на заден? и от къде да намеря този модул?

Най-лесно...модул под жабката с видео вход,модула на парктроника с визуализация , Кит.камера в плафона за осветление на номера и си ти :).Аз съм с същата конфигурация+ аналогов тв тунер и вързан към него хибриден цифров тв тунер с андроид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колко KM сменяте летни гуми, мойте вече 40000 без много пазене и още са си с 4-5 мм грайфер.

Зимните имам чувство че доста по-бързо се износват, но аз и доста си се въртя.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е обратното - лятото повече км въртя и летните ги търкам повече, но 30 000 пробег ми се вижда доста малко за нови гуми от магазина. Зимни ги сменям по давност - като станат старички, иначе си имат много грайфер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

Задницата ми кляка за 15 часа престой на място. Преполагам изпускат въздух задните възглавници. В ауди са 1,300 едната. Дайте предложение за по евтин вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

Задницата ми кляка за 15 часа престой на място. Преполагам изпускат въздух задните възглавници. В ауди са 1,300 едната. Дайте предложение за по евтин вариант.

Рециклаж. 400лв и 1 год.гаранция. Една от задните възглавници изпуска и автоматично свлича и другата страна, нещо като защита. Направи я колкото се можеш по-бързо, да не се наложи и компресор да правиш :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Какво представлява рециклажа, лепене или смяна на гумата или какво ?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси си в нет-а. Аз ги рециклирах в София в Вабонти.

Има неща, които не ми харесаха след рециклирането.

Едната не беше сложена да легне правилно в леглото си.

След 2-3 месеца започна да издава един шум. Другата също 

започна да издва шум, едно като стържене. И започна да изпуска.

Пратих им я по гаранция. Казаха, че само гумата която сменят влиза

в гаранцията. Оправиха я и ми я върнаха, но аз си купих китайска и сложих

преди да ми я върнат. Стои си в кашончето, не съм я пробвал. Забравих да кажа:

Възглавница задна - 300 лв.

Компресор - 300 лв. 

Имаше една немска фирма, които правят само възглавници. мисля към 300 лв. /бр.

излизаха ако купиш 2 бр. Гаранция 2 години на цялата възглавница:

Един пример: https://aerosus.co.uk/audi/a6/c6-4f.html

Редактирано от kurty
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Към момента разбирам че рециклирането не е удачно, от друга страна виждам че тези Aerosus, като и други подобни марки не са много качествени. Незнам вече дали не е по удачно оригнална въпреки че цената кърти зъби. или да се рискува с такива като Aerosus.

 

Ти от къде си купи, какъв е ефекта ?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде си направи извод, че не е удачно? 98% от талигите дето се карат по бг пътищата са с рециклирани неща по въздуха? Там съм виждал панамери, бентлита и т.н., така че съм далеч от мисълта че рециклирането го правят само скъсаняци.

Аз карам вече над половин година с рециклирана възглавница и компресор, пък да чукна на дърво до са проблеми нямам след намесата на Вабонти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък знам за така гръмнала рециклирана възглавница на няколко месеца, че на един от пътниците му е излязло всичко през.. :D За съжаление както с всичко май е повече на късмет с тва рециклиране дали ще се е наспал майстора или са му пуснали вечерта. Случаите с издънки на прехвалени сервизи са не малко, което наистина е мн тъжно и жалко, да се чуди човек къде да си остави колата вече.. :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С това рециклиране нямат ли предвид да слагат въздушна възглавница от афтермаркет производител?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък знам за така гръмнала рециклирана възглавница на няколко месеца, че на един от пътниците му е излязло всичко през.. [emoji3] За съжаление както с всичко май е повече на късмет с тва рециклиране дали ще се е наспал майстора или са му пуснали вечерта. Случаите с издънки на прехвалени сервизи са не малко, което наистина е мн тъжно и жалко, да се чуди човек къде да си остави колата вече.. [emoji20] 

Имайки предвид, че може би на ден от там минават над 30-40-50 коли...мисля е нормално да има всякакви рекламации.

Стефчо, мисля че сменят гумата...горе долу ги оправят за 5-6 часа и за това мисля че я подменят? Ама ако някой има вътрешно инфо, ще е най-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде бях видял, че купуват възглавници и ги подменят. Просто са афтермаркет като Phoenix air springs.

Редактирано от kpematop
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е както при мембраните на клапаните .. като се спука веднъж оригиналната  100% има износвания ,   хлабини , кривини и   дори оригинална да сложиш  (Говора за мембраната) пак ще се скапе  за отрицателно време .  Ние с един такъв клапан с оригинални  мембрани от производителя ги сменяхме всяка седмица щото се протриваха..  а при нормална работа изкарват по  10 години  французите ги пращаха с самолет да не спираме фабриката :) .... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли как се активира и дали може да се активира функцията, като включиш задна, страничното огледало да се мести, за да виждаш бордюра. Знам, че като цъкнеш копчето да сочи към огледалото което искаш при включване на задна се мести надолу ама при мен не става. Та има ли как да се активира? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да слагаш мемори на седалките - з амен не си струва. Но един модул - доста удобно е да ти пада огледалото при паркиране и движение назад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моментен проблем с климатроника , или аз го шашнах нещо. Снощи както си карам  в задръстванията и бях на вътрешна циркулация  и на различни температури на  двете зони  и при мен  започна  от едната духалка да духа много топло от пред и от зад  а всички други духаха студено.След спиране на климатика и пускане никаква промяна.  гасене и палене на колата пак нищо... свалих градусите на lo  и на двете и духна ледено от всякъде. Клапаните  ли са за чистене или и аз не знам :) ? След тази аномалия се оправи и  за сега работи .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...