Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 12


gild

Recommended Posts

Ето това ми дадоха на една автомивка да пробвам като кърпите са за кожата уж да почистват и хидратират но никаква работа не вършат....20180703_085502.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

между препаратите и кърпичките има огромна разлика: някои нищо не правят, други даже могат да съсипят салона. 

Намерих тези, оригинални на BMW - поне е ясно, че няма да ти прецакат алкантарата: https://detailingbg.com/produkt/bmw-genuine-textile-leather-alcantara-upholstery-cleaner-1l/

Това съм го ползвал и е много добро, но не знам дали е за алкантара: https://detailingbg.com/produkt/gold-class-leather-vinyl-cleaner-473ml/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2.07.2018 г. at 10:17, zafirovp написа:

Можеш ли да обясниш какво представлява този ъпдейт и къде се прави? Да не става въпрос за стандартен ъпдейт на модул?

Диодите в плафоните на тавана и багажника са ок, само под таблото мигат.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Не мога да ти кажа точно как става ъпдейта на мен ми го прави @kpematop  и то дори стана случайно отидох при него за друга процедура той на добра воля ми ъпдейтна и модула за светлини и спряха да мигат. И при мен мигаха тези в краката и тези на вратите от долу който се виждат на отворена врата но когато се вгледаш виждаш че мигат на затворена врата и те... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, OvivO написа:

между препаратите и кърпичките има огромна разлика: някои нищо не правят, други даже могат да съсипят салона. 

Намерих тези, оригинални на BMW - поне е ясно, че няма да ти прецакат алкантарата: https://detailingbg.com/produkt/bmw-genuine-textile-leather-alcantara-upholstery-cleaner-1l/

Това съм го ползвал и е много добро, но не знам дали е за алкантара: https://detailingbg.com/produkt/gold-class-leather-vinyl-cleaner-473ml/

Благодаря ще ги пробвам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@georgigty Обърни се към продавачите в този сайт, ще те посъветват веднага какво да си вземеш за алкантара. Вкарват само качествени неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах този на бмв като го пробвам тези дни ще споделя ефекта .Днес обаче забелязах,че на горивния филтер има малко покапала нафта .Дали е опасно да не засмуче въздух  докато я закарам до сервиза и евентуално трудно ли ще е сам да го оправя.Филтера е сменен преди 800км.Ето и снимка .

20180704_123635.jpg

Редактирано от georgigty
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако капе от обратната нафта няма да е такъв проблем ...

По принцип тия скоби са самозатягащи се, ама б*ш ли маа му как и откъде е прокапало ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, royce написа:

Цитиране на предходно мнение!

Всякаш капе под тази черната капачка със щифта не знам как се казва точно...

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е термостат, който определя дали да се връща във филтъра или да ходи към резервоара.

 

Мисля, че е на о-пръстен отдолу и може да е от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера напълних до горе и 20 литра изтекоха през капачката на дясната помпа на резервоара. Преди това сменях помпата и затегнах капака с чук и отвертка. Сега поръчах оригиналния инструмент и ще го оправя както си трябва.

Питането ми е защо не ми светна на таблото, до колкото знам в левия заден подкалник имаме помпа коята надува резервоара с въздух и ако усети спад в налягането светва таблото? Прав ли съм или се бъркам с друга кола?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време някой беше питал за carplay. Цифра е, но е най-изчистения вариант който съм срещал:

 

http://www.naviplus.com.au/online-store/Audi-A6-C6-2G-MMi-2004-2008-Factory-Audio-Integrated-Touch-type-Apple-CarPlay-%26-Android-Auto-Kit-p100855590

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7/4/2018 at 20:08, georgigty написа:

Поръчах този на бмв като го пробвам тези дни ще споделя ефекта .Днес обаче забелязах,че на горивния филтер има малко покапала нафта .Дали е опасно да не засмуче въздух  докато я закарам до сервиза и евентуално трудно ли ще е сам да го оправя.Филтера е сменен преди 800км.Ето и снимка .

20180704_123635.jpg

Да използвам да питам , това болче  на филтъра за обезвъздушаване ли е  , или да се вади вода :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,понеже дебитомера ми се скапа за 2ри път до сега бях с denso и се поразрових в ebay и открих този https://www.ebay.com/itm/New-Air-Flow-Meter-MAF-Sensor-059906461K-for-AUDI-A4-A6-A8-Q7-VW-TOUAREG-3-0-TDI/223034614227?hash=item33ede621d3:g:E8cAAOSwtalbM1cr

според вас има ли смисъл да взимам такъв китаец или да си купя пак Denso. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купувам дрехи, части за колата и колелото и компютърен хардуер само от ибей вече 5 години и не виждам проблем. Просто трябва да си отваряш очите на четири.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 minutes ago, EHKOB said:

Части по двигателя от ebay, aliexpres и тн. е меко казано безобразно да купуваш.

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ако самите части са китайски, да, но иначе няма никакви драми и като цяло почти винаги е доста по на оферта. А пък от щатите е още по-добре, стига да имаш през кой да ги поръчваш, който да се занимава с митницата :) Вчера например си поръчах фейслифтови клапи за климатика (втора ръка) за 100лв, докато тук в мегапартс искат на старите 180лв... Миналата седмица пък исках да си взема една мултимедия за полото от Pioneer.bg, които тактично ми обясниха че трябва да чакам месец и отгоре за доставка, но при положение че си платя 20% депозит, че да си гарантирам бройката :) От ebay не само че е налично веднага, но и с около 300лв надолу в цената и валидна международна гаранция. Изобщо не е заподценяване платформата, освен това имат железен Buyer Protection, така че както вика колегата, малко внимание е достатъчно и от там нататък само далавери :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дебитомера е много важен за правилната работа на двигателя, така че най-добрия вариант е да се купи оригинален от представителството, @Raino може да е полезен с отстъпка в цената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Някой да разполага с 4F0910155M SGO file за флашване на скоростна кутия или да знае от къде може да се намери?

В Порше запад трябва ли да се запазва предварително час за тази манипулация?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги купих си такъв лост, обаче трябва да му сложа старата пластмаса отдолу до колкото виждам, та въпроса ми е някой, ако я е сменял дали е ползвал кламерчетата на пластмасата, или с лепило е лепено и какво е лепилото, гледах клипчета, че го лепят с лепило за обувки.

 

BA712FF4-AC19-4E92-A47A-E1A346231FE7.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, Acmilan said:

Здравейте. Някой да разполага с 4F0910155M SGO file за флашване на скоростна кутия или да знае от къде може да се намери?

В Порше запад трябва ли да се запазва предварително час за тази манипулация?

Може и до @kpematop да отидеш, той флашва кутии, мотор, модули и други неща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, може ли някой с CDYA двигател да направи скрийншот на 98 канал в engine, за температурите на водата - двигател, радиатор, егр?

Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли дали двете светлини на задния номер са на един бушон? Едната не свети, а крушката е здрава, няма 12в на изводите. И как се стига до кабелите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...