Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 12


gild

Recommended Posts

не знам дали има CP, но понякога са му такива хлабави връзките, че си иска презапояване. Отворето го, има писано тук от колеги с проблеми с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, LEWLY написа:

Днеска я засякох на магистрала с нормално 130-140, по-малко от 8.9/100л. не падна... 

Рисетнат борд, преди замерването?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, LEWLY написа:

Днеска я засякох на магистрала с нормално 130-140, по-малко от 8.9/100л. не падна... 

Трябва да е около 8

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е автомат също и е в добро здраве,но си гори.Извънградско,без магистрали с около 100км показва на борда 7,но реално на колонка винаги е с половин отгоре.На магистралата е 8,5-9 реалният разгод,въпреки,че по борд показва по-малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж си дали е чисто долу във V-то около масления охладител, там са един куп гарнитури, които прегарят от топлото и може да вкарва по-малко масло в антифриза. На мене поне на това ми прилича. При мене правеше локвичка отвън около охладителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако не се лъжа в instrument cluster може да се регулира как отчита борда. С две корекции макс и започва да отчита точно.

Може да се регулира от 85% до 115%. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, OvivO написа:

ако не се лъжа в instrument cluster може да се регулира как отчита борда. С две корекции макс и започва да отчита точно.

Може да се регулира от 85% до 115%. 

Какви корекции? За отчитане все по-точно ли? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правиш 10 засичания по резервоара пълен-пълен и виждаш каква е разликата с компа. И тогава можеш да регулираш с процентите за да е максимално близо до реалния разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда и от 10 зареждания, ако си го засичал няколко пъти. Аз първо го направих на 107% и при следващото зареждане по колонка, го коригирах на 105% и при мен заспа.

@LEWLY: да, калибрираш си го борда ръчно през VCDS, като му казваш да отчита и показва на таблото повече, за да се доближи максимално до реалността. Разбира се, може и да си го направиш на 85% да отчита и след това да споделяш тук във форума мега ниския разход ;)

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, ама нищо не разбрах... Как така като го направя да отчита повече, за да се доближа до реалността? И последно на колко процента да го направя (нямам си идея през VCDS как да го направя, но ще разучим) да ми отчита максимално вярно и реално?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да изчислиш колко прoцента да го направиш, първо трябва сам да си засечеш реалния разход на колонка. След това разделяш реалния разход на разхода който ти показва на борда и получаваш стойността която трябва да вкараш в проценти.

 

Тук съм показал как се калибрира през VCDS на А4Б7. При теб мисля че е почти същото:

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...