gild

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 12

Recommended Posts

Значи само 2 кабела се връзват, за да се подкара такова огледало?

Някой има има ли за продаване и трябва ли да се гледа някакъв номер?

Имам няколко сиви,  монтажа е елементарен :)

На 28.02.2020 г. at 16:54, pe6koo написа:

Знаеш ли защо при мен не иска да заспи огледалото след като заключа диода остава да свети. Дай жокер за монтажа 

Edited by VBI
Цитирането на предходно мнение е в разрез с правилата на форума!

Това с рязането на кабеляци ме притеснява. Гледах клип на а4 б8 от обикновенно слага такова даже и с компас и не връзва никви кабели. Просто буксата на новото огледало е с повече пинове от тази на старото. Сменя ги за 2 мин и всичко е ток.

Иначе и аз си търся такова огледало.

Ретрофита от климатроника с 4те врътки към този с 2те врътки само вадиш и слагаш новия ли е или има и друго ? Четох някъде че трябва новия модул да се разкодира, но как ? С ВЦДС ще стане ли цялата процесура и ще изкарва ли след това на навигацията градусите ?

Какъв е тоя климатроник с 4 врътки?

На 28.02.2020 г. at 19:29, Mindburn написа:

Ето това е. Няма ги дисплейте и врътките са 4. Зад него е този с 2те врътки и дисплей

8401881_modul-climatronic-dublu-audi-a6-

Edited by VBI

трябва да се махне компонент протекшън за да заработи, не става с вагком. ако искаш ела и ще го направя

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

Ясно. Ма то това климатроник ли се води? 

На 28.02.2020 г. at 22:12, Mindburn написа:

Да.А другото е Climatronic PLUS.

Edited by VBI

23 hours ago, Vasil82 said:

Знаеш ли защо при мен не иска да заспи огледалото след като заключа диода остава да свети. Дай жокер за монтажа 

огледалото не трябва да свети. Нещо е крив монтажът или има кодинг. Търсих за кодинг, но не открих към момента такъв в нета или при мен по моите модули :(

On 2/27/2020 at 3:13 PM, OvivO said:

някой знае ли от какво може да не ми работи за чистачките service позицията през MMI?

Докато разглеждах и се опитвах да установя защо, правих тестовете във Wischer модула, видях, че имам две неактивирани опции. Цъкнах ги, но не виждам никаква промяна на дъжд.

Имах активно само Automatic parking, сега активирах Alternating Parking Position и Tear Wiping active - последното обирало последно капките по стъклото с още едно движение.

Може и да има промяна, но не забелязах тази сутрин в дъжда.

image0.jpeg

image1.jpeg

някой играл ли си е с чистачките? Днес си върнах и деактивирах тези две опции, че и без това не видях разлика

Монтажа го правих както е описано в темата за ретрофита,за кодинг и аз гледах но нищо не открих. 

това е сайта на колегата N1995. Там нищо не се казва за проблем със заспиването, странно.

Огледалото работи ли ти и димва ли се?

Много е странно, че колата не реже напрежението към сензорът, от когото си взел ток.

Да не би да е хлабава връзката нещо и да грее?

Иначе грешката, която набива bat manager е ясна - спад в напрежението.

Да работи си без проблем  

Ще пробвам с мултицета без да е свързано огледалото дали спира напрежението към сензора

очевидно, че сега си има постоянно 12V.

пробвай с разкачено и закачено огледало на тази верига. Виж си и връзката дали не е хлабава.

Понеделник ще направя замерване и ще пиша за резултата 

След като заспи колата към сензора за дъжд остават постоянно 12V незнам дали е нормално.  В battery manager няма грешка и акумулатора е ОК. Някой идея

това не знам дали е нормално за сензора за дъжд, не би трябвало, защо ти е да работи, като е заспала колата?

Но със сигурност огледалото трябва да си се изключва, моето не свети поне, явно има бъг в описаното връзване за колата.

Edited by OvivO

Ами аз мисля че не е нормалко,но пък няма никакви грешки или нещо кодирането не е както трябва.

@Vasil92 сензора за дъжд е с постоянно захранване а огледалото е през контакт, трябва да се пусне допълнителен кабел, явно в темата е некадърно описано ако си го следвал коректно

Вързах го както е  в темата , може ли да подскажеш от къде да се пусне друг кабел

И мен живо ме интересува. Следя с интерес.

А тоя пауър бутон в средата на огледалото за какво е? Да не би от него да се включва инизключва?

Той е за включване и изключване, ама би трябвало като заключи и се приспи да спре тока и там.

Е добре каква е логиката сензора за чистачките тогава да е с постоянно захранване...

Чудя се колегата автор на въпросната тема защо не се включи да разясни.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.