Jump to content

Разход на гориво на А6 3.0 quattro tiptronic 2009


Митко1998

Recommended Posts

Здравейте Колеги,

 

Преди няколко седмици бях ви споменал че ми предстрои да купя А6 3.0 quattro 2009, и така направих купих си от същатат кола, по колата всичко е ОК, единственото което ми се вижда ненормало е разхода на горивото.

Въпросът мие следното, нормално ли е да показва моментен  разхор  на  3-та предавка на 2000 обора 20 литра, за което яз нямам  обяснение, уж му дават да гори 7.1 комбиниран 9.2 литра градско по производство,

за последните 100 км градско борд компютръра ми показва 15 литра на  100км  с нормално каране, колата е със зимни гуми Мишелин алпин 5 чисто нови, извън градско с нормално каране до 2000 оборота ми показва минимум  9.5 литра на 100 км. Моля ако някои има обяснение да сподели, дали има проблем някъде по колата или това е нормално, понеже ако е нормално е лошо, защото напълних резервурара с 170 лв гориво това са

80 литра,  изминал съм  само 300 км  и то е вече на половина ако измина още 300 км с оставащия резервуар демек с 80 литра ще измина 600 кмм който е сравнително много разход. :@:@:@:@

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 85
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Магистрала със 150/160 съм да кажем 8 на сто, ако е на междуградски - падам около 7.

в София под 12,5 не падам (не я карам спокойно) - и до 15 може, според зависи. В София след 400 км ми пада толкова резервоара, че си е за зареждане, но реално си има над 20 литра. 

Изчакай малко, покарай я, ще падне малко като се харесате с колата :)

Моментния не го гледай въобще, на трета може и 40 да удари, зависи под какъв ъгъл е крачето. Трип 1 също лъже по някои отсечки. Може да си нулираш Трип 2 всеки път като я напълниш до горе, за да видиш как ти отчита борда.

С какъв цолаж гуми си? 17,18,19?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Митко1998 написа:

който е сравнително много разход. :@:@:@:@

 

Обикновено така реагират всички които са взели на сериозно приказките по форумите за разхода на даден автомобил.

п.п След малко ще се появят и предположения какво е счупено и е за смяна 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

22 minutes ago, OvivO said:

Магистрала със 150/160 съм да кажем 8 на сто, ако е на междуградски - падам около 7.

в София под 12,5 не падам (не я карам спокойно) - и до 15 може, според зависи. В София след 400 км ми пада толкова резервоара, че си е за зареждане, но реално си има над 20 литра. 

Изчакай малко, покарай я, ще падне малко като се харесате с колата :)

Моментния не го гледай въобще, на трета може и 40 да удари, зависи под какъв ъгъл е крачето. Трип 1 също лъже по някои отсечки. Може да си нулираш Трип 2 всеки път като я напълниш до горе, за да видиш как ти отчита борда.

С какъв цолаж гуми си? 17,18,19?

 с R17  225 / 50 мишелинки с ДОТ 4817. зимни, горивото я заредих от Петрол, дизел обикновен.

А да ли има значение от коя бензиностанция зареждан, преди карах кола на газ и имаше знаечение, но до се га не съм  карал на дизел и незнам коя бензиностанция има хубава нафта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и още нещо, защо показатела на разхода на  100 км на горивото се промена през 10 км  а не при изминалите  последни 100 км. 

Тръгвам  от една точка примерно на разстояние 50 км този показател се промения кяколко пъти,   това е много страно и няма как да разбера колко точно е разхода за тези 50 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разходът се променя постоянно, не е през 10 км. Започва от 15 на сто и пада или се вдига. Пада главно като си набрал инерция и пуснеш газта. Като даваш газ - се вдига обикновено :)

Ако си спомням добре, ти пита за разхода и ти казахме - 9 извън, над 12 градско. Какво те изненадва?

Разбира се, че има значение къде слагаш дизел. Аз слагам на Газпром Gdrive дизел и съм доволен. Ако ще е студено - maxx motion на OMV. 

П.П. Сега видях, не си питал за разхода, иначе щеше да си наясно, че заводските данни са утопия.

кола малко под 2 тона, автоматик, куатро и над 230 коня...няма как.

 

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За момент се чудех дали е дизел даже.

 

Много е този разход. нещо не е наред. градското е възможно, но извън нормалното каране с 2000 трябва да е под 9, даже към 8.

 

И като се има предвид, ч бордът винаги дава по-малко, значи реално е даже повече.

Редактирано от mshbul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Митко1998 написа:

 с R17  225 / 50 мишелинки с ДОТ 4817. зимни, горивото я заредих от Петрол, дизел обикновен.

А да ли има значение от коя бензиностанция зареждан, преди карах кола на газ и имаше знаечение, но до се га не съм  карал на дизел и незнам коя бензиностанция има хубава нафта...

 

Редактирано от nikolay80
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градско с душманско каране  , 11-13 л.

Извънградско / 150-180км/h , 8-9л. Вчера от София до Пловдив , под 180 не паднах, на места 240-250км/h поради тест след ремап , разход 9.5 . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ти колко искаш да ти гори 2 тона кола с 240 магарета ..   и защо я караш на ръчно в града ,  иначе нямаше да караш  на 3 на 2к  а щеше да си на  4. 5  предавка :) . Абсолютния минимум на разход който съм правил с повече от спокойно каране  6.3-6.5   , градско рекорда ми е 11 . иначе    варира от 13-15  и то без да правя гонки и да карам на s .  Какви разходи ти пише в лепенката с екстри до акумулатора :) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

23 minutes ago, StanTanev said:

Градско с душманско каране  , 11-13 л.

Извънградско / 150-180км/h , 8-9л. Вчера от София до Пловдив , под 180 не паднах, на места 240-250км/h поради тест след ремап , разход 9.5 . 

Колега за същия двигател и същата кола ли караш, ако да значи мойта има някакъв проблем  който трябва да го отстраня незабавно... моля да посочиш година, модел и двигател....

21 minutes ago, ivo.petkov said:

И ти колко искаш да ти гори 2 тона кола с 240 магарета ..   и защо я караш на ръчно в града ,  иначе нямаше да караш  на 3 на 2к  а щеше да си на  4. 5  предавка :) . Абсолютния минимум на разход който съм правил с повече от спокойно каране  6.3-6.5   , градско рекорда ми е 11 . иначе    варира от 13-15  и то без да правя гонки и да карам на s .  Какви разходи ти пише в лепенката с екстри до акумулатора :) ?

Утре ще го проверя и ще ти отговоря колега, не съм обърнал внимания на  лепентаката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре е да кажеш и къде я караш - в кой град? Stan е в майна таун и макар последно време и там да се позадръсти, не може да се сравни с движението в София...В София не е литра на сто, а литър на час :)

За сравнение в делничен ден като ходя на работа трип 1 ми показва 10 на сто на отиване (на връщане ми е 14), защото имам спускане. По същата отсечка в събота сутрин съм 2 литра надолу. Това за 10км разстояние.

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата да покара малко колата и тогава да се хвърля в такива размисли и страсти... Ясно е че не харчи особено малко този двигател не знам какво се шашкаш сега.... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще падне като я покараш, защото ще свикнеш :) а и идваш от газ! И 20 да ти е горяла старата (за което се съмнявам), сега се бъркаш повечко за гориво, сигурно двойно на всеки 100км и ти е трудно да го приемеш, но е въпрос на време. Радвай ѝ се на колата и си я карай. Пробвай различни бензиностанции. Туби недей да пробваш. След месец/два пак сподели. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен същият двигател във Варна на моменти удря и 17/100л.Последно миналата седмица пътувах Варна-София-Варна 6.1/100л.спокойно каране 100-120км/ч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са коли за извънградско, на мене в София на сравнително къси разстояния ми гори към 14/100, на дълго при спокойно каране както пише колегата към 6 по борд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, StanTanev написа:

Градско с душманско каране  , 11-13 л.

Извънградско / 150-180км/h , 8-9л. Вчера от София до Пловдив , под 180 не паднах, на места 240-250км/h поради тест след ремап , разход 

Ти ще излети бре . Какви са тия 250 аз не знам но свети Петър явно ти е роднина. Нека малко по сериозно да се отнесем по темата. Колегата защо не прочете по сериозно преди да купиш колата.

3.0 тди автомат куатро не е за икономично каране а за комфорт и хора които могат да си го позволят.

Успех и ако при диагностика при специалист всичко е точно-свиквай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CDYA 8.2 ми даде от Ст.Загора-Варна на бургия по магисталите.Долу горе точно ми показва борда като го засичам на колнонка.Ама ако е чисто само магистрала 170-180 най вероятно ще отиде 10.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, докато не си видиш разхода на колонката, и то поне след 2-3 зареждания изобщо не търси проблем. На борд компютъра нямай вяра ей така. Като видиш реалния разход и с колко ти бяга борда, тогава ще може да почнеш да се ориентираш. И преди съм го писал, имал съм 2 BMK-та, и двете са минали през различни състояния - развалено турбо, скапани дюзи, стокови, ремапнати, с ръчна или автоматик (на едната и двете :) ), с/без вихрови клапи и т.н. - разхода не мърда. Магистрала 9-10. Извънградско 8-10, градско 13-15 (София). На извъндържавно държи здраво 8, ама заради ограниченията, не заради по-хубавото гориво :) Всичко под 8 е благодарение на шофьора и пътната обстановка. А5-ца с мотор като твоя и ръчни, на мой колега дава с по 1 надолу, и то не винаги.

 

Единственият бонус който имаш при големите дизели спрямо бензина, е че като решиш да натиснеш газта, разхода се качва с до 2-3 литра, не с 5-8 :)

Редактирано от kainy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...