Jump to content

Ъпгрейд от Б6 1.9, 131 к.с. на Б8 2.0 ТФСИ!


Recommended Posts

Аз намерих кой да ми вкара кола от Германия, дори си харесах конкретна, само малко се изненадах от факта,че трябва да я платя предварително по банков път и чак тогава въпросните хора отиват и ми я докарват, като се замисля има логика, но си е бая рисково да платиш едни 20К на сляпо....

това е колата: https://suchen.mobile.de/auto-inserat/audi-a4-avant-attraction-xenon-navi-suhl/256192625.html?action=parkItem

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 133
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Just now, Passi написа:

Не се лови на тая да я плащаш без някой да я е гледал

 

Хем се плаша и аз, хем човекът, който ще ми съдейства затова работи в строителна фирма и е закупил по този начин автомобили/бетоновози за над половин милион....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-много да си вкараш автогол с тая схема.

Б8-цата от линка на Робобъг е на доста високо ниво над колата от твоят линк.Нищо общо между двете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, tonko2.0T написа:

Б8-цата от линка на Робобъг е на доста високо ниво над колата от твоят линк.Нищо общо между двете.

 

Швейцарките са хубави коли, но е ебаси голямата разправия да си докараш някоя от там и да и платиш всичките ддста, мита, такси и таксички....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е.Всичко хубаво струва пари.Но няма да ме разбереш какво имам в предвид.....

Добре и как по-точно да я докарам тая кола било то от линка на robobug :) Както казах нямам възможност да ида, а и доколкото помня тя не беш ли нещо от сорта на 170-180К км, нали уж идеята е да бъде на максимално малко км....

Изпратено от моят SM-J510FN с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както има хора да докарват от немско,така има и хора да докарват и от другите държави в Европа.

Швейцария е извън ЕС,затова се плаща мито и ддс.Там дизеловите коли са сведени до минимум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да на мен това ми е ясно, но съм далеч от мисълта, че те работят по друг начин, демек плащаш 20К на сляпо и после се надаш не само да е същата, ами въобще да ти докарат нещо...

Изпратено от моят SM-J510FN с помощта на Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 hours ago, skertin said:

 демек плащаш 20К на сляпо и после се надаш

Сега разбираш ли защо е хубаво колата да има някаква гаранция....не за да хоиш в чужбина и да я ползваш.

 

Септември ще тръгне вноса от Италия, може да изчакаш малко, ако искаш да купуваш кола от БГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, skertin написа:

Аз намерих кой да ми вкара кола от Германия, дори си харесах конкретна, само малко се изненадах от факта,че трябва да я платя предварително по банков път и чак тогава въпросните хора отиват и ми я докарват, като се замисля има логика, но си е бая рисково да платиш едни 20К на сляпо....

това е колата: https://suchen.mobile.de/auto-inserat/audi-a4-avant-attraction-xenon-navi-suhl/256192625.html?action=parkItem

Никой няма да плати колата избрана от ТЕБ с негови кинти, логично нали. А тези дето си ги намерил са просто доставчици. Измама при покупката в конкетния случай едва ли ще има, но колата е на клиент и автокъщата просто му я продава. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С нищо не впечатлява тази кола, освен може би с циганския ксенон и афтърмаркет джантите :).

Сигурно я е карал някой потен турчуля, та да се протърка толкова волана за 130к км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещата при машини не са много сложни. Амортизацията идва от моточасовете, а километрите са само следствие.

При средна скорост 40км/ч този автомобил ще има същите (астрономически) моточасове, като при автомобил на 260к км със средна скорост 80 км/ч. Конкретно волана се износва от използване, не от километри :)

 

ПП Като изключим последния месец, средната ми скорост в София е около 20км/ч, като по едно време беше паднала и на 16 км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сравнение износването на волана на моята а3, след няколко мивки като падна пудренето - продадена от джамбазите за 140к - те всички в мобилето са на по толкова :) +- 5К (това въобще не го гледах, никога не било пушено по интерирора ама най-износеното копче беше запалката :) само му се ухилих, като ми го каза докато гледах :)  и чаках майстора ми да каже да или не за колата като цяло ) в последсвие като ни хареса видях на фактурата която представителството VW/Audi... е издало на бг джабмазите (защото са я купили представителсво, така и декларираха за пред кат че продавача е това представителство и на сайта на aci.it също като собственик излиза представителсвото от фактурата) как те са си написали че я продават на 214к километра , и магически :magic: докато е пътувала до БГ са станали 140 

 

ПП през цялото време си мълчаха че е от представителство, заради фактурата в документите който трябваше да ми дадът чак накрая я побутнаха с другите документи :) Това го пиша защото смятам че 214 са реални на моята ...

 

IMG_20180613_135341.jpg

Редактирано от coolice
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 30.08.2018 г. at 0:15, skertin написа:

Аз намерих кой да ми вкара кола от Германия, дори си харесах конкретна, само малко се изненадах от факта,че трябва да я платя предварително по банков път и чак тогава въпросните хора отиват и ми я докарват, като се замисля има логика, но си е бая рисково да платиш едни 20К на сляпо....

това е колата: https://suchen.mobile.de/auto-inserat/audi-a4-avant-attraction-xenon-navi-suhl/256192625.html?action=parkItem

 

Мисля, че някъде из форума бях мернал тема и човек, който посредничи и внася оттам, но не мога да я открия.

Не съм намирал обаче някой тук да е ползвал подобни услуги и да е дал някакви отзиви,

иначе и мен ме заинтригува този вариант с внасянето.

Минавал ли е някой по този път?

 

Някой знае ли този VAT там ли се плаща (като част от цената -11 995 евро) или тук се плаща ДДС-то?

AUDI_VAT.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариантите за внос от Германия - лично са два.
1.Отиваш с някой дето знае немски,пазариш,диагностицираш и плащаш.
Вадиш номера - транзитни седмични за вътрешен превоз около 150 евро или транзитни месечни около 300 евро.

Със вторите имаш право да напускаш границата и да рискуваш да я докараш на ход,но гориво,такси и прочие из пътищата незнам какво ще се върже като пари.

 

2.Всичко споменато по-горе само,че със седмични номера да я откараш при някой познат ... оттам с платформа/автовоз към БГ,цените почват от 600 евро нагоре за услугата но не рискуваш пътя и да стане нещо по магистралата и да се видиш във зор.

 

Успех колата от снимката изглежда добре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Номерата за експорт са не повече от 150 евраки. Първите не виждам за кво са му, а варианта с автовоз е добър наистина ,ма всеки ше иска да го покара тоо навес и по нормални пътища ,за да може после да каже пред блока ....абе те кви пътища имат ората,мани мани:hilezh:

...имам и един герой който кара за 950 лева да софията от немачко:zustimm:

П.С. ако случайно онзи модел СветлЮ запора има неяснота при прочитането на поста МИ , моля да ми пише на лично да му преведа :hilezh:

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, moto_fan написа:

Първите не виждам за кво са му,

Е чети де написал е човека.:verweis: Купуването на кола от Германия не е проблем дори без език и тези лакърдии, че е много сложно на джамбазите дето ако им скриеш навигациити не могат да се приберат една седмица са глупости.

Редактирано от Passi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@MAPTO7007 и @moto_fan, thanks!

 

 

 

Не ми се ще да разводнявам темата на колегата с повече въпроси въпреки, че бяха по темата и се надявам да са помогнали на автора.

Вероятно ще създам нова след време.

 

По темата - @skertin, явно имаш добър усет и око. Виж какво става с колата от първия ти линк::)

Audi A4_exaple.jpg

 

 

 

off topic - може и да не се чете:

 

Снимката в по-горния ми пост беше илюстративна към въпроса и беше първата с VAT, която ми попадна.

По ирония на съдбата след

Преди 5 часа, MAPTO7007 написа:

Успех колата от снимката изглежда добре!

се върнах да я огледам и... наистина е доста добра!

 Пък и новичък двигател.:)

Редактирано от bat_Vite
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...