Jump to content

Защо вече не може да се вярва на реални километри даже и при проверка в Ауди


Recommended Posts

....то и аз си купИх кошник 2003-та на "реални" 90 и нещо иляди, купувано ново в Бг и му "повярвах" на продавача:lol:. Ама другияТ път.

Нямаше бОтони на кормилцето, ама хитреца се беше обзавел за фирмените си нужди с десетина SSANGYONG-а.

Простих му малката километрична забежка..., човешката мъка трябва да се уважава....:hilezh:

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Нама да му дава реално: оставащо гориво и км, обслужвания, смяна на масло... И как "по дяволите" ще знаеш кога?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия не обсллужват ве, търсят балъци като вас да им ги нашият и се радват на следващата придобивка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми трудно ли е да се сетите, че така заблуждават дилъра, че времето (изминататото разстояние) не е още настъпило за официалното обслужване, а се први такова с афтърмаркет консумативи, за по-малко пари?

 

Схемата работи много отдавна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е на километри или време. Бахти тежката цигания е тва, не мога да повярвам, че някой бибсе занимавал да го прави...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, robobug написа:

 

Защото километрите и годините са единствената обективна мярка за оценка за средностатистическия потребител.

Защото колите на 60, на 100 и на 200к км струват различни пари...независимо от състоянието им.

:flehan: на теб ти трябва да я видиш на снимка само и веднага ше изкажеш компетентно мнение!

Единствената обективна мярка вика ... АХАХАХАХ!  кАйчесно? единствената , пък и обективна!

Казах ти, че често пишеш без да мислиш, а само защото капацитетът в теб не позволява да не се изкажеш!

Нали не са нужни цифрички на таблото , за да разбереш че една кола е на 200 хиляди бе?? Нали ше си личи на състоянието й, а така също и на цената, ако тя е съобразена с пробега трябва да е доста по-ниска от съответната кола на 70 хиляди. Ама първо требва да спишеш. Купувате ги тия коли се едно до пенсия ше ги карате!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

19 minutes ago, yavor20v said:

на теб ти трябва да я видиш на снимка само

Вземи пак прочети какво точно съм написал. 

....а какво значение има колко ще карам колата - 1 месец или 10 години? 

Аз лично си избирам колите, като им гледам И километража. И коли с манипулиран километраж не ме интересуват, независимо колко копчета имат по таблото и колко са им големи джантите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си средно статистически, какво да ти кажа....? Аз бих се разграничавал от тази квалификация, защото в превод това значи най-обикновен дървен философ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм таксита на по половин милион, много по-стегнати ,подържани и в по-добро състояние, от коли на 150К реални и купени от първи собственик...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта б7 е на 300 000 и изглежда външно и вътрешно 100 пъти по добре от такива на по "200 000" измъчени от живота. Тъпо е че има такива машинки ... Идеята е че за външното състоянието на колата няма да ни излъже като износване на волан седалки тапицерия и т.н. но за смяна на части който се сменят след определени километри ще берем грижи.

Това е моето мнение.

Sent from my GM 5 Plus using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh: 

Преди 8 часа, yavor20v написа:

 

Км. понеже нямат значение.За това  твоята преплува океана. :flipoff:

И не един път си казвал:

На реални 200к.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.10.2011 - audi a4 b8 allroad. Пробег 23км. (Без нули отзад).

1.1.2019 - същата кола, без да излиза от пределите на страната - 289 000км. Сервизирана е само в ауди. Забележки има по волан и скоростен лост. MMI -a му е надрано покритието на дисплея. Трябва му едно добро почистване и това е. О да и камъчетата, които са свалили на места боята отпред по капак и броня. Реално кола на толкова километри и няма нищо, сами си правете изводите. 

Моята б6 я взех на “170 000км”. Последно влизала в ауди на 190, но пък досега освен консумативи не съм подменил нищо (+60 000км). 

Късмет, гледане, късмет.. май това е формулата за щастие.

 

Лек и успешен ден на всички, карайте си колите и им се радвайте, кой както иска и може. Добре поддържана кола и на 300-500 000 пак е добре поддържана кола (зависи и от кой завод е дошла май, но това вече).

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, loshdancho написа:

:hilezh: 

Км. понеже нямат значение.За това  твоята преплува океана. :flipoff:

И не един път си казвал:

На реални 200к.

 

 Не са важни километрите, важно е да са малко... :hilezh:  

Мойта беше на 180 000 като дойде, да.... са е на 258

още 20-30 и требва да я сменям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, CVT написа:

 

Колата му е 2016 А8 и е лично негова - взе я преди 2 дни. Каза че иска да я държи на ниски километри. Ще пиша какво е станало като го сложи - и на мен ми е интересно точно какво ще се случи.

 

Кажи му, че е олигофрен. 

Като иска да е на малко  км,  да не я кара. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво ще постигна с това, освен да си разваля отношенията с колега и приятел??? :stupid:

 

Целта ми не е да натрапвам морал на някой, а да разбера точно как работи това устройство, колко лесно се монтира и дали може да се засече по някакъв начин, за да мога да информирам колкото се може повече хора да не се отнасят наивно когато се говори за "доказани" километри.

 

До колкото разбирам представлява CAN прокси и е само едно кабелче през което минава единия кабел на таблото. За сега искам да разбера колко от модулите в колата вземат информация за изминалите километри която е модифицирана от това прокси. Това е трудно да се разбере само то една снимка:

 

Mileage-Freezer-Audi-A6-A7-A8-Bild-1-800.png

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 2/16/2019 at 10:34 AM, zheliazkov said:

1.10.2011 - audi a4 b8 allroad. Пробег 23км. (Без нули отзад).

1.1.2019 - същата кола, без да излиза от пределите на страната - 289 000км. Сервизирана е само в ауди. Забележки има по волан и скоростен лост. MMI -a му е надрано покритието на дисплея. Трябва му едно добро почистване и това е. О да и камъчетата, които са свалили на места боята отпред по капак и броня. Реално кола на толкова километри и няма нищо, сами си правете изводите. 

Имаше една такава кола на мой познат, супер състояние уж и в един момент като се почна всеки месец по нещо умира. Кажи ми това как не е от километрите? 300к е сериозна цифра, много над предвиденото да работи тая машина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Икономиката за съжаление вече е ориентирана не към решаването на проблем (да стигаш от А до Б със собствена кола), а към създаването на такъв (имаш кола, но за доста по-кратък период).. Разлика за това са по-старите модели - предполагам моята кола е минала 5-6-700 000км, но тя да речем е била от различно време. 

Но все пак нека не бъркаме кое по колата е консуматив и кое не.. ако ти се разтропа окачването, засвирят спирачките и т.н. - консуматив.

Но ако ти се разлепи половината табло (преди заветната 5-та година) - говорим за проектна слабост.

 

поне това са моите разсъждения. Иначе на колата вчера и смениха преди и задни дискове ?

Успех на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 2/15/2019 at 10:58 PM, yavor20v said:

Ти си средно статистически, какво да ти кажа....? 

Може ли да напишеш мнение, което да не започва с "ти си...." ? :)

 

Още не разбирам какво искаш да кажеш - че когато  Ханс или Порше определят цената на колата километрите нямат значение?

Ако знаеше значението на "дървен философ" щеше да откриеш, че мненията ти по темата са 100% на дървен философ.

"Можело и на много километри да бъде добре"....ами може, но затова се казва "средностатистически"...иначе един дървен философ може да развие всякакви теории.

 

ПП "Средностатистически" не е литературен израз.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам продължаваш в стил папараци тийм.

Нещо по темата за манипулация на километрите може да ли кажеш или това изобщо няма значение?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-тъпото е, че ако човек реши да си купи Ауди втора употреба и опита да провери историята на колата в "Порше България" например по номера на шасито, то той не може да получи тази информация преди покупката - а след нея поне аз не виждам смисъл от това, защото след като вече си си дал парите какво значение има например на колко реални километра е пробега на колата и дали те са манипулирани (с това устройство или друго - няма значение).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...