Jump to content

Шум от лагер


audi64x4

Recommended Posts

Здравейте, имам шум от лагер при скорост над 30км/ч. Посетих 2 сервиза на , които имам доверие, но не се ангажираха да сменят лагер главина , защото няма никакъв луфт или шум при проверка. Някой може ли да ми препоръча сервиз във Варна и ако някой е имал подобен сервиз да сподели. Благодаря! G4, quattro, 245hp

Редактирано от audi64x4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

57 minutes ago, audi64x4 said:

Здравейте, имам шум от лагер при скорост над 30км/ч. Посетих 2 сервиза на , които имам доверие, но не се ангажираха да сменят лагер главина , защото няма никакъв луфт или шум при проверка.

Е как така хем има шум, хем няма? Допълнителна сигурност, че шума е от лагера е и това, че при повишаване на скоростта шумът се увеличава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, audi64x4 said:

Здравейте, имам шум от лагер при скорост над 30км/ч. Посетих 2 сервиза на , които имам доверие, но не се ангажираха да сменят лагер главина , защото няма никакъв луфт или шум при проверка. Някой може ли да ми препоръча сервиз във Варна и ако някой е имал подобен сервиз да сподели. Благодаря! G4, quattro, 245hp

Шум може да има и от гуми, проверката е лесна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При проверка в сервиз няма шум и луфт.

10 minutes ago, nickgaidarov said:

Е как така хем има шум, хем няма? Допълнителна сигурност, че шума е от лагера е и това, че при повишаване на скоростта шумът се увеличава.

 

1 minute ago, Mustaka said:

Шум може да има и от гуми, проверката е лесна.

Гумите са нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 minute ago, audi64x4 said:

При проверка в сервиз няма шум и луфт.

Сигурно са го проверили с вдигнато във въздуха колело и само са го завъртяли.

Това е неправилно - лагер се проверява в работно състояние, когато е под натоварване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога шум от лагер е много измамен, човек си мисли, че е отпред, а се оказва заден. Ако е леко разбит няма да го хванат на подемника. Виж дали при заклащане на колата (ляво-дясно-ляво) в движение има промяна в звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сменях на предно ляво колело. Виенето е много особено. Все едно турбина на самолет се засилва. Поне при мен така се чуваше. Смяната не е трудна. Избиването на вътрешния пръстен може да е малко зор ако не се сменя целия лагер с леглото в което е. Тогава са 4 болта и е работа за 30 мин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, как ше се отрази натоварването на колата на звука на лагера?

Логически погледнато,  би трябвало да се усили звука. Обаче случва ли се наистина това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен не се усилваше звука с увеличаването на скоростта.

Наистина понякога е много трудно да се установи кой е точно, като я качихме на подемник се чуваше ясно шума обаче в моя случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лагер се тества под товар, на път със завои - на ляв завой, ако вие повече е десен лагер и обратно (десен завой, ляв лагер)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мале колко мнения.

Щом е под въпрос не бързай и чакай да се усили, за да е сигурно кой е че е въобще това.

Няма да се предаде за 5-10х. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, даже има едни удължение и е много лесно да се допре до главината и да се разбере от къде е шума. Има и една не много правилна практика - седи някой в колата докато е на подемника и засилва на скорост, друг слуша отдолу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  1. Защото в движение е трудно да се локира правилния лагер
  2. Защото е по-бързо от това да обикаляш улиците
  3. Не хабиш безцелно гориво на клиента
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...