Jump to content

Recommended Posts

@P_PETKOV  Сипвам го на ауди а4 б7 1.8Т 163к.с. BFB. Виждам че темата е за Равенол. Аз съм с такова в момента Равенол VST, затова потърсих съвет дали да продължавам  с него

Редактирано от No#name
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решението си е твое аз бих продължил с VST-то. Разход от под литър на 10000км си екстра, все още няма масло което да седи на масимума след 10хил. км ;)

VST-то си е топ масло, сипва се на засилени 3.0TFSI които се настъпват доволно без да се мисли дали маслото няма да стане на вода и моторчето да иде в кофата.

Ся ако искаш да си сипваш от въпросното Rоwe няма лошо, метнах му един бърз поглед и изглежда, че си е PAO масло което е супер!

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз карам с VST, засега съм с добри впечатления.

Между другото си взех една туба 5л VMP 5W30 на цена под 100лв, което си е супер оферта за цена/качество което получаваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въведи си данните на автомобила и ще видиш маслата препоръчани за твоя мотор: https://oilguide.ravenol.de/?lang=en

Но VST e едно от най-добрите, които може да сложиш на 1.8т.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@No#nameАко толкова искаш нещо друго от гамата на Равенол пробвай RUP 5w40, но реално VST-то си е топ масло особенно за парите си ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на мен ми е интересно за VMP 5l да е под 100 лв си е оферта, предвид и че последната година има увеличение на Ravenol. 

Миналата година взех VST 5l за 41 евро от ravenol-shop, сега беше над 50

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимам го от един сервиз в Казанлък, който пък работи с Бг представителя на Равенол. С голЕма отстъпка, за добри клиенти:hilezh:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/6/2021 at 10:23 AM, No#name said:

 Аз съм с такова в момента Равенол VST, затова потърсих съвет дали да продължавам  с него

Сложи си Мобил 1 5/30, евентуално с една керамична добавка на ликимоли и няма да си познаеш колата.

Ако държиш на равенол - rep 5/30 е топ масло за коли без директно впръскване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами такъв мотор съм карал с VMP и Фукс 5/30. Равенолът е категорично по-добър....но за кола без екология няма смисъл.

Бих търсил максимално "рядко" с висок HTHS.

Равенол РЕП е добър вариант....РУП бих използвал за бензин с ъпгрейдната турбина.

Друг вариант  - Равенол SSL, VMP за база +  някаква добавка.... не съм много "на ти" с добавките.

 

От известно време съм хвърлил око на едни АМГ масла 0/40, но нямам в момента на какво да ги сипя :)

Мисля, че са подходящи за този мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/9/2021 at 8:58 PM, robobug said:

Сложи си Мобил 1 5/30, евентуално с една керамична добавка на ликимоли и няма да си познаеш колата.

Ако държиш на равенол - rep 5/30 е топ масло за коли без директно впръскване.


Каква се очаква да е разликата?

 

За протокoла карам 4.2 ARS с VST 5w40 и съм доволен

Редактирано от skyclad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръката ми е конкретно за 1.8т с блок 06А(т.е. след 2001-ва),  с оригинална турбина и катализатор.

Няма да споделям впечатления, очаквам и някой друг да пробва на конкретния мотор смяната на VST с ESP  и да сподели.

Зимният сезон е подходящ за смяна на vst с нещо "по-тънко".

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Лабораторен анализ на Ravenol VST 5W40.Според теста маслото е топ оф дъ топ-пао,естери,волфрам,молибден.

https://www.drive2.ru/o/b/603017532600768041/

https://a.d-cd.net/C6c-NKqcq3NpM6agvbeBoEk-LK8-1920.jpg-теста от лабораторията на Равенол.

https://a.d-cd.net/-BNV02s4nhehNfj3lXqt9lRH3Pg-1920.jpg-руския тест,само,че не мери волфрама.

https://a.d-cd.net/1NihEp4CpDZI8ifEey5dIr9x9i0-1920.jpg-още един руски анализ със съдържание на волфрам.

Не знам дали без регистрация ще се вижда,надявам се да е видно.

Редактирано от batiaro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 10.10.2021 г. at 9:52, robobug написа:

Ами такъв мотор съм карал с VMP и Фукс 5/30. Равенолът е категорично по-добър....но за кола без екология няма смисъл.

Бих търсил максимално "рядко" с висок HTHS.

Равенол РЕП е добър вариант....РУП бих използвал за бензин с ъпгрейдната турбина.

Друг вариант  - Равенол SSL, VMP за база +  някаква добавка.... не съм много "на ти" с добавките.

 

От известно време съм хвърлил око на едни АМГ масла 0/40, но нямам в момента на какво да ги сипя :)

Мисля, че са подходящи за този мотор.

 

За м57ту2-то да ти кажа какъв ми е опита досега, че се получи интересно.

 

С бмв масло карах стокова кола, 5в30.  За 10к км бутна около 500мл. 

 

Махнах екологиите, чипнах и реших да мина на 5в40. Сипах Тотал.  За 8к км глътна литър и в следващите 2к още литър, като накрая беше почнала да пуши и смърди като циганска печка. :lol:

 

Чудих се да правя ли някакви ремонти или да пробвам първо с друго масло, та сипах Фукс 5в40.  Досега 3000+км и не е мръднало изобщо. И вече не пуши и не мирише на масло.

 

Начи ебаси ментето излезе тоя Тотал.  Или просто не е за тоя двигател?

 

Ако и фукса го бута ще пробвам някой реванол вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тотал кай честно... пробвай го и някой бензин с директно впръскване резултатите има шанс да са "изненадващи" 😁 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 11/17/2021 at 9:58 AM, KGK said:

Някой с инфо за равенолското масло за dsg спрямо оригиналното вагаджийско такова?

оригиналното масло за старите DQ кутии е фукс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имате ли представа защо в сайта на Равенол търсачката не ми връща като резултат RUP маслото? Преди със сигурност излизаше, а търся по същите критерии. За 3.0tfsi в 4G, CGXB мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако питаш дали е ок за 3.0тфси да RUP е екстра. Също така VST и RCS. 

 

За селектора явно нещо са омазали.

 RCS пък никога няма да излезе за ни един VAG мотор. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...