Jump to content

Recommended Posts

  • Отговори 55
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Я виж в подписът ми, един примерен разход на печка, и най-вече се съсредоточете върху последният защото колегата все пак е карал по магистралата с 100 за да докара този разход... До морето и обратно и там до Несебър, Варна и ... в най-големите жеги през тази година 21-29.07 на климатик и ЯКО ръчка 5.400 разход. Ако тази АДА я подкараш така както аз карам печката ще видиш какав разход ще ти даде, а пък и клима да и включиш, мани немам думи...

А имам и друг по ндолу: Извън градско с 5 човека и 30% на климатик, само че тогава не съм ръчкал в жаравата на печката- 4.960... Пак нямам коментар...

Да не почнете сега как го засичам... 2 пъти в месеца, на аванс и на заплата си допълвам резервара догоре или преди дълаг път и веднага след като се прибера...

Инак много похвално за колегата, много добър разход на бензинова кола, но за да не срамува, съвет да не пише в темата срещу дизелите :unsure::hilezh:

Редактирано от dani_94
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Извън градско с 5 човека и 30% на климатик, само че тогава не съм ръчкал в жаравата на печката- 4.960...

При условията,които си посочил,това е НЕРЕАЛЕН разход...

Не се опитвай да ме убеждаваш,че е истина... :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бравос...Пиши го това темата Бензин vs. Дизел...Да плачат печкаджийте... :unsure:

Няма смисъл, моето даде 4.7, 2-ма души и сума багаж + климатик :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха , та аз моята я карам на газ и резервоара го точа два пъти в месеца, че взе нещо да се препълва :unsure:

Човека споделя колко му гори, а Вие с печките веднага се заядохте ???

Има ли сми??? :hilezh:

Редактирано от diters
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега,чакаме да се появи некой от "черната секта",който да сподели как от София до Пловдив с 5 човека и 4 сака багаж,на климатик,фарове и т.н. и със средна скорост от 150км/ч му е дало разход 3,9л./100... :unsure::hilezh:

Още малко ви трябва и ще понете да давате отрицателни разходи... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При условията,които си посочил,това е НЕРЕАЛЕН разход...

Не се опитвай да ме убеждаваш,че е истина... :unsure:

Батко, като те гледам си от Враца, а аз от Монтана... Нищо не ми пречи като сме толкова близо да ти докажа нереалният разход... Само да си навитак.

Пред теб пълня до горе резервоара, изминаваме даден пробег който решим с теб и пак на същата бензиностанция, на същият пистолет, допълваме до горе... Ако се навиеш, ще трябва и да си заложиш автомобила, защото аз залагам моят че това което съм написъл е самата истина.

Сега заминавам на планина малко, и в неделя 12.08 като се прибера ще видя дали ще правим облога :hilezh:

Редактирано от dani_94
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЯКО ръчка 5.400 разход.

Ще дефинираш ли понятието ЯКО ръчкка какво е за теб?Аз залагам моята кола, но аз ще карам на ЯКО ръчка и тогава ако даде 5,4 пичелиш ОК?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София - Пловдив - София

280км/34л = 12л/100км

АВС седан

70мин общо :hilezh:

п.с. дефинирам понятието "ЯКО РЪЧКА"

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бензин - 5.34/100 извънградско - няколко пъти засичано по няколко различни начина и в момента продължава да дава подобни разходи - без климатик, защото нямам

Редактирано от lllubo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батко, като те гледам си от Враца, а аз от Монтана... Нищо не ми пречи като сме толкова близо да ти докажа нереалният разход... Само да си навитак.

Пред теб пълня до горе резервоара, изминаваме даден пробег който решим с теб и пак на същата бензиностанция, на същият пистолет, допълваме до горе... Ако се навиеш, ще трябва и да си заложиш автомобила, защото аз залагам моят че това което съм написъл е самата истина.

Като ме гледаш,не си ме огледал-не съм от Враца... :)

5 човека и климатик(имаше такива условия)-под 5л./100 неможе да го свалиш,ако ще и да слезете да го бутате...

Са да идвам с трима човека до щата Монтана,да ти зимам колата ли!?!?(ама единия от тримата ще е нотариус... :bia: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я виж в подписът ми, един примерен разход на печка, и най-вече се съсредоточете върху последният защото колегата все пак е карал по магистралата с 100 за да докара този разход... До морето и обратно и там до Несебър, Варна и ... в най-големите жеги през тази година 21-29.07 на климатик и ЯКО ръчка 5.400 разход. Ако тази АДА я подкараш така както аз карам печката ще видиш какав разход ще ти даде, а пък и клима да и включиш, мани немам думи...А имам и друг по ндолу: Извън градско с 5 човека и 30% на климатик, само че тогава не съм ръчкал в жаравата на печката- 4.960... Пак нямам коментар...Да не почнете сега как го засичам... 2 пъти в месеца, на аванс и на заплата си допълвам резервара догоре или преди дълаг път и веднага след като се прибера...Инак много похвално за колегата, много добър разход на бензинова кола, но за да не срамува, съвет да не пише в темата срещу дизелите :icon_cry::)
Прав си, 100 - 110 км. макс., не повече...А и не искам да си го меря с дизеларите, сравненията са неуместни. Исках само да се похваля, що'т очаквах доста по-голям разход - не я бях засичал досега.
Няма смисъл, моето даде 4.7, 2-ма души и сума багаж + климатик :rotcol:
Първата ми кола (след Жигулата), Ситроен АХ 1.4 D, на път за морето (след като въобще се престраших да тръгна с нея) - 3.655555 в период :wall:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да поспамя малко.

Велико Търново- Слънчев Бряг- Велико Търново/ на отиване през Бургас- заради шибаната магистрала/

4-човека, пълен багажник като за 10 дни море- Климатроника е бачкал на компресор минимум около 33%, нормално каране, само на отиване по магистралата, която не е дълга, около 35 километра съм вървял с 180-200км.

Гадното беше на обратно между Карнобат и Петолъчката, ужасно задръстване, което значи Първа, Втора, Спри и пак така

Еми моя АДР ми даде разход 556км с 36л. А-95 зареден и допълнен от ЕКОЕлда Велико Търново, на една и съща колонка.

Редактирано от ivailo_stoqnov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да поспамя малко.

Велико Търново- Слънчев Бряг- Велико Търново/ на отиване през Бургас- заради шибаната магистрала/

4-човека, пълен багажник като за 10 дни море- Климатроника е бачкал на компресор минимум около 33%, нормално каране, само на отиване по магистралата, която не е дълга, около 35 километра съм вървял с 180-200км.

Гадното беше на обратно между Карнобат и Петолъчката, ужасно задръстване, което значи Първа, Втора, Спри и пак така

Еми моя АДР ми даде разход 556км с 36л. А-95 зареден и допълнен от ЕКОЕлда Велико Търново, на една и съща колонка.

Това вероятно е А4-ка, демек значително по-нов автомобил. Явно моторът е перфектен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mda АДР е най перфектния мотор! :icon_cry:

тая тема треа да я разпратим до концерните произвели колите ни за да могат да променят/свалят/каталожните данни!!! :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам смисъл от темата, ама така и така всички пишат, та да споделя и аз ...

Пасат 1.9 тди 90кс, каране 140-160 по магистралата разход 5,5. Колата няма климатик.

А4 2,5ТДИ, 6 скорости до Пловдив 8/100.

А6 2.5ТДИ МУЛТИТРОНИК, 140-160, 7,5 до 8,5.

А6 1.8Т типтроник, 130+ на темпомат 6,6 до Пловдив, същата кола дава 13,5-14 според компютъра, при каране с 200.

Всеки може да си направи съответния извод:

- дизелистите : баси на ква далавера съм - ходя до морето за 20лв

- бензинджиите: ба кви са глупави тия с дизелите, да се мъчат за 2лв/100км, пък карат коли за 20-30х.лв

За мен извода е: на фона на качващите се цени на части и услуги и на сравнително малките разстояния в БГ спора дизел или бензин става все по-безмислен.

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят рекорд е зимата, без парно, с включени фарове и чистачки...всеки ден: Горна баня - Младост 1 - Горна баня, 36 км, 3 часа път, среден разход за седмицата 18/100. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл, моето даде 4.7, 2-ма души и сума багаж + климатик :respekt:

София-Благоевград-Велес-Скопие-Кюстендил-София. 4 души с багаж основно по път със завои и нормално каране ~5.25л на 100.

София-Габрово-София, 4 души с багаж, през Шипчанският проход и с 120 по магистралата: ~5.50

София-Триград-София с разходка из Родопите офроуд и т.н. 4 човека с багаж и 140-200 за около 30 км по магистралата, после по-спокойно/и да не ви се вярва показа го километража/ ~7 на 100.

Градско ~8.50 до 9.50 през зимата.

Измерванията съм направил по класическият метод, на допълването на резервоара докрай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи чупих рекорда по разход и нерви!

Патувах с жената в пакет,тя с Twingoto аз с Пасатора.Струмица-София(230-240км) го взехме за почти 5 часа в дъжда,средна скорост към 80км/ч и няколко почивки.То с тази въжка е приключение да караш с повисока скорост в завоите,пак и на мокро на всичкото отгоре.

Резултата:

Среден разход на Пасата 4.6л/100км.!!! и един чифт изхабени нерви :respekt:

До сега този участък,барабар с границата го взимах за околу 3 часа,ма и разход по 5.5 не бях виждал!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При условията,които си посочил,това е НЕРЕАЛЕН разход...

Не се опитвай да ме убеждаваш,че е истина... :flipoff:

Сладурче, гледам си нарекъл доста хора "глупаци" в една друга тема ...

Никой няма да седне тебе да те убеждава в нещо, щото е се тая в какво вярваш.

Ако не се сещаш, и аз съм от тия дето горят 5 и нещо на сто със 150-190 по магистралите и включен климатик (който ще уточня, че при тези скорости товари много по малко -- там двигателя е в близкия до максимума си мощност).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дискусийката попрехвърли добрия тон си мисля. Моля, въздържайте се от обидни коментари и квалификации! Моля! Засега......

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...