Jump to content

Recommended Posts

Някой знае ли нещо за тази марка?Цената за195/65/15 е 117 лв. На гумата пише,че е произведена във Франция. :wall:

Редактирано от JOS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са гуми за голям сняг на киша и вода не се държът добре.Не ти ги препоръчвам за грацко каране виж Клебера на мене лично много ми допада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са гуми за голям сняг на киша и вода не се държът добре.Не ти ги препоръчвам за грацко каране виж Клебера на мене лично много ми допада.

Това + "бързо износващи се на сухо" съм го слушал и аз.

Но все пак купих за Сеата такива- няма такава гума- дъжи се супер и в сняг, и на мокро и киша, и на на сухо(но студено!). И не сa cе износили грам, имайки в предвид, че почти нямаше сняг миналата зима.

Горещо препоръчвам Гиславед!

Иначе аз карам с Унироял, но поради липсата на сняг в София, не можах да ги тествам истински как се държат, на сухо ги бива :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такива гуми имаме от 3 сезона, сега тази зима за 4-ти сезон ще ги ползваме и имат хляб за още 2 поне!

Вериги веднъж не ни се е наложило да слагаме, просто уникална гума :hilezh:

Единственото важно за нея е: грейне ли слънцето и почне ли да се нагрява асфалта през пролетта да се махнат, щот ги скапва топлината.

Но не са за Пловдив - тука зима просто вече няма :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година си купувах чисто нови зимни и бях пред същата дилема.Да не си взема Гиславед,ме разубеди един познат,бачка в Дияна.Много мека гума,ламелите се огъват с много малък натиск на пръста,да не говорим когато ги натисне 1+тон.Четох тогава,рових се из нета,гледах я в разни класации,за сняг и за студена зима е перфектна,ма за асфалт и температури над 0 градуси писха че не става и е с много слаби показатели.

На фона на писаното за неа се отказах и си взех най-новия модел на Мишелин Алпин А3.Миналата година беше към 160-170лв. сега трябва да е малко надолу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли нещо за тази марка?Цената за195/65/15 е 117 лв. На гумата пише,че е произведена във Франция. :bia:

Миналата година си купих 4 нови такива и съм ВЪЗХИТЕН. За пример ще ти кажа, че голяма част от нашите авто-пилоти състезатели ползват тази марка за тренировки на сняг. Кво повече да се коментира?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво повече да се коментира?

Шведи бате, те ако не умеят да правят обувки за сняг, то кой?

Аз не съм карал още с такива, но един френд си купи миналата зима и ги тествахме заедно на Витоша, не съм вярвал, че кола може да се катери така само с гуми без вериги. Уникална гума. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много мека гума,ламелите се огъват с много малък натиск на пръста,да не говорим когато ги натисне 1+тон.Четох тогава,рових се из нета,гледах я в разни класации,за сняг и за студена зима е перфектна,ма за асфалт и температури над 0 градуси писха че не става и е с много слаби показатели.

Не те е излъгал този познат. Карал съм зимни Глисавед на сухо и топло...ужасно меки са и трудно се спира, защото поднасят на сухо. На завой се кривят и сучат, от което все едно караш кораб, а не автомобил, ако размърдаш волана ляво-дясно от кривенето на грайферите и гумата усещането е като в американски автомобил...5 минути клатушкане. На сняг обаче са много добри, най-добрите гуми за сняг които съм карал. Ако ще карате градско обаче, имам опит от Нексен и Вредещайн. Нексена е мека, евтина и добра гума, която се държи безупречно дори на лед, но за асфалт е мека. Вредещайн-а е по-твърд, идеален за асфалт, при всякакви условия и учудващо добър на сняг, въпреки относително високата си твърдост...не е лошо да допълня, че холандската марка Вредещайн е купена от руснаци и гумите са изчислени за руските условия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.Много мека гума,ламелите се огъват с много малък натиск на пръста,да не говорим когато ги натисне 1+тон.

В листовката има маркер XL,което означавало ,че е по-усилена,т.е. по- "товароносима".

Все пак къде в Пловдив продават "Вредещайн"? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

навсякъде!! ти да не би да се готвиш за сняг бе колега, щот аз последните години сняг в пловдив не съм видел!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

навсякъде!! ти да не би да се готвиш за сняг бе колега, щот аз последните години сняг в пловдив не съм видел!!

И аз, но "АУДЬО" го ползувам предимно за излети.За в града имам служебна.За нея съм взел "ЛАССА",от които миналата година бях много доволен/често пътувах до Доспат,Борино,Триград и др./ :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добра гума е Gislaved-a, само суперлативи за нея съм чувал (Nord Frost 3), един приятел кара вече 3-ти сезон с такива едно Поло 91г. - супер лека кола, която с по-лоши гуми просто не може да се движи на сняг....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос за Гиславед Норд Фрост3, предполагам по цената, искам да ти кажа, че такава гума няма, въртя около 6000 километра на месец, без значение дали на вън е 45 градуса или -30, Взимай си тези гуми и не се чуди изобщо, аз съм 100% за тези гуми, карал съм много видове, но по-добро от това няма. Сега за А4-ката взех Норд Фрост 5, да ги пробвам, би трябвало да са още по-добри. Ако се чудиш от къде съм толкова компетентен, виж на подписа ми откъде съм. При нас пада и до 2 метра сняг

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, по впечатления от колеги и познати гумата е перфектна за студ и сняг. Но нещата малко се променят в топло време, макар и в зимните месеци. Като гледам, пишеш за пътуване по Родопите, а там понякога си трябва яка гума. От друга страна, ако ще се търкаляш предимно в Пловдив, няма смисъл да взимаш такава - ще се износи бързо. Така че, прецени първо за какви условия ти трябва гумата, пък после купувай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажа сега и моето мнение - гаджето кара от 8 години през зимата само с Гиславед Норд Фрост 3. За сняг и лед без ABS ме прави смешен с моя... Спира по-спокойно от мен! За студено време стават даже са доста добри... Но вдигне ли над 5-7 градуса - едно свирене на завой, едно скърцане и гадно спиране - не ти е работа! За киша нямат равни - така хвърлят гадорията настрани, че ми пълнят душата. Сега има модели Норд Фрост 5 и Евро Фрост. Норд Фрост 5-цата я дават и за по-високи температури, аз лично нямам опит с нея, но не бих се учудил да е идеална. Ние сега сме решили на нейната кола да сложим Евро Фрост, пък ще кажа мнение. Просто изчякваме, че сега ДОТ-а е от миналата година и не бих взел неясно как съхранявана гума... Към края на октомври или ноември ще купим и ще драсна веднага впечатления... Ако ти трябва за сняг и киша взимай Гиславед. За сухо по-добре недей, устойчивоста й не е особено впечатлителна. Айде пък като вземеш гума свиркай!

Редактирано от Liudmil Peshev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажа сега и моето мнение - гаджето кара от 8 години през зимата само с Гиславед Норд Фрост 3. За сняг и лед без ABS ме прави смешен с моя... Спира по-спокойно от мен! За студено време стават даже са доста добри... Но вдигне ли над 5-7 градуса - едно свирене на завой, едно скърцане и гадно спиране - не ти е работа! За киша нямат равни - така хвърлят гадорията настрани, че ми пълнят душата. Сега има модели Норд Фрост 5 и Евро Фрост. Норд Фрост 5-цата я дават и за по-високи температури, аз лично нямам опит с нея, но не бих се учудил да е идеална. Ние сега сме решили на нейната кола да сложим Евро Фрост, пък ще кажа мнение. Просто изчякваме, че сега ДОТ-а е от миналата година и не бих взел неясно как съхранявана гума... Към края на октомври или ноември ще купим и ще драсна веднага впечатления... Ако ти трябва за сняг и киша взимай Гиславед. За сухо по-добре недей, устойчивоста й не е особено впечатлителна. Айде пък като вземеш гума свиркай!

Някой ще ме светне ли за тоя ДОТ, щото аз си купих и Gislaved Nord Frost 3 и Uniroyal Rally 550 това лято и хич не съм се сещал да питам как са ги съхранявали. Дайте малко инфо моля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ще ме светне ли за тоя ДОТ, щото аз си купих и Gislaved Nord Frost 3 и Uniroyal Rally 550 това лято и хич не съм се сещал да питам как са ги съхранявали. Дайте малко инфо моля

На самата гума трябва да си пише DOT и четри цифри... колегата по горе ти обясни цифрите как да си ги разчетеш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аз вече 3 -ти сезон карам с такива имам една двойка от модела NF3 и една двойка NF5. Не мога да кажа кои са по-добрите миналата година нямаше много сняг за да направя съпоставка. Като цяло съм много доволен от гумите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих сега такива. На сухо, на мокро и на 0 градуса(без сняг) са перфектни.

Като падне сняг- повече отзиви :unsure:

Кви пари къв размер и от къде, щот в Маргел имат миналогодишни норд фрост 3. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам аз Модела Nord Frost 3 вече е спрян от производство, след като излезе по новия Nord Frost 5. Така, че от тук нататък да си намериш NF3 с нов DOT е невъзможно. Поне така ми казаха гумаджиите на мен.

Редактирано от plamendev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кви пари къв размер и от къде, щот в Маргел имат миналогодишни норд фрост 3. :D

105, от Диана, произведени са Юни 2007, но доколкото разбрах вече са изчерпани и дори са с предплатени 200 бройки, само чакат да ги доставят :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...