Jump to content

Класация на АДАК за зимни гуми


Recommended Posts

Намерих я на този сайт ето самата табличка:

gumifd7.jpg

според мен мишелина е оптимален, какво мислите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не Фаярстоун-а?

Като показатели е "дъ бест".

...бре да е.., как се интерпретира тая таблица, колкото по-ниска оценка, толкова по-добре....

Редактирано от RossN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...бре да е.., как се интерпретира тая таблица, колкото по-ниска оценка, толкова по-добре....
Роска, не знаеш ли, че на немците системата за оценяване е обратна на нашата. При тях по-ниската оценка е по-добрата. :respekt:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... колкото по-ниска оценка, толкова по-добре....

Да. Най-добрите са с три звезди, най-лошите отдолу. С една звезда стават горе-долу. Има случаи и без звезди (не се препоръчват). Сайта е: adac.de

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Роска, не знаеш ли, че на немците системата за оценяване е обратна на нашата. При тях по-ниската оценка е по-добрата. :respekt:

...да бея от некой ...стан, или южната ни съседка, да ги разбера, че са обратни...ама швабата...

...то па като се замисли човек, що е "резана цев" у Германия, нищо чудно... :bia:

Редактирано от RossN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе тези гуми въпреки че са с различни показатели са ОК. Едва ли има много голяма разлика между моделите като поведение на пътя, обаче прави впечатление че износването е значително по-малко за Мишелин и Фулда..... :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брех,миналта есен съм направил истинския избор!Тъкмо бяха излезнали Мишелина А3 и аз си купих 1 комплект,без някой да е имал и споделил опит за тях.Иначе съм писал,какво впечатление са ми направили на мен.Спират и завиват добре на студен и мокър асфалт,почти безшумни и висок комфорт при каране.Един път само имах шанс да ги пробвам на частично заледен участък,та в комбинация със ESP-то се изкатерих на Св.Константин без никакви грижи.Иначе колегата с едни Debica или не си спомням там какви точно бяха,почти нови,не успя.Та радвам се за избора ми.

Така изглежда графера и гумата като цяло:

4326_726.JPG

4327_852.JPG

4328_901.JPG

Редактирано от SLO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За колегите от Варна и региона , имаме наш човек, който се занимава с продажба на гуми - dwd :bia:

та цени за зимни гуми:

Michelin Primacy Alpin PA 3 - 195/65 R15 H - 180 лева за брой

Michelin Alpin А3 - 195/65 R15 Т - 132 лева за брой

Kleber 195/65 Р15 Т - 95 лева за брой

Цените са с включен баланс и монтаж :)

За посробности ЛС - на мен или на dwd

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

diters дай цени и за 205 55 16 :bia: То не че много ни касае в софия ама да си знаем :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

diters дай цени и за 205 55 16 :bia: То не че много ни касае в софия ама да си знаем :)

Стани, цените са само за Варна , бате :)

ако държиш - ще звънна и ще питам, но каквато и да е - не мисля, че ще те устройва да идваш до тук за да ги купуваш.

ПП: предполагам питаш за Michelin Primacy Alpin PA 3 - 205/55 R16 H ?

ПП2: цената за хора от форума е 260 за бр. с ДДС B)

Редактирано от diters
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стани, цените са само за Варна , бате :)

ако държиш - ще звънна и ще питам, но каквато и да е - не мисля, че ще те устройва да идваш до тук за да ги купуваш.

ПП: предполагам питаш за Michelin Primacy Alpin PA 3 - 205/55 R16 H ?

ПП2: цената за хора от форума е 260 за бр. с ДДС :)

Мерси много баце, и в софия толкова идва, на това мисля да се спра :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много баце, и в софия толкова идва, на това мисля да се спра :D

Да някои големи фирми наистина правят отстъпки. По принцип цената е 28* за А3 и Примаси алпин и А3. Раликата е около 6 лева в този размер. (Различното между а3 и Примаси алпин А3 е в скоростния индекс).

Препоръчвам на съфорумците да купуват докато има и докато са по 260 щото ако падне сняг избор няма да има и няма да са по 260 :)

и със сигурност Michelin свършват първи :bindafuer:

Редактирано от dwd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да някои големи фирми найстина правят отстъпки. По принцип цената е 28* за А3 и Примаси алпин и А3.

и със сигурност Michelin свършват първи :bindafuer:

Аз съм дал цената на Станьо с отстъпката. Пуснах една ценова листа на някои и цените на парче са с 5-7 лв по високи по причината написана от теб - при неналичност се прави вид бартер и транспорта оскъпява. Предпочитам малко по-скъпо, но сигурно.

Това с монтажа е добра екстра защото моите познати я нямат - те само внасят. ;)

А относно кои гуми свършват първи можем да поспорим на биричка. :D:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм дал цената на Станьо с отстъпката. Пуснах една ценова листа на някои и цените на парче са с 5-7 лв по високи по причината написана от теб - при неналичност се прави вид бартер и транспорта оскъпява. Предпочитам малко по-скъпо, но сигурно.

Това с монтажа е добра екстра защото моите познати я нямат - те само внасят. :D

А относно кои гуми свършват първи можем да поспорим на биричка. :lol::)

Утре ще погледна по-подробно доставките и доставните цени. На 195/65 р15 промяна няма да има ...мисля, но на 205/55 Р16 може да падне още малко.

За тези, които не искат ТАБЕЛА, чакаме една нова марка в ниския клас на Континентал - АМЕРИКА - на цена около 140 по спомени. Още я няма.

Не я препоръчвам за сериозни карачи. За сняг само обаче изглежда ще е добре.

Редактирано от dwd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен мишелина е оптимален, какво мислите?

По-скоро идеален :multi:

Последния Dunlop 3D за сега се представя също много добре, а цената му е с около 20% по-ниска от Michelin-a.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си купих 4 броя Continental Winter Contact TS810 и ги монтирах на стоманените ми джантиЩе чакам да дойде подходящото време и ще дам отзивиЗасега не смятам да ги слагам на колата-рано е още а и според тестовете се износват по бързо и на сухо им е слабата странаИначе за мокро и сняг ги дават за доста добри но ще видим ако има сняг тая зимаhttp://www.conti-online.com/generator/www/...en;tabNr=3.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойте зимни гуми са BFGoodrich Winter G. Сложих ги миналата година, но поради липса на зимни условия не можах да ги пробвам пълноценно :rolleyes: . Иначе ми ги похвалиха, но личен експириънс на сняг нямам! Мисля че цената за 195/65/15 беше 144 лв или нещо от сорта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
tova e ot minalata godina

za tazi ima nova

Еми защо не си я публикувал новата и защо пишеш на маймуница. :hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Winte...cePageID=229332

Те я те табелката за 2008! За размер 195/65/15 - най-масовия зимен като че ли! :hilezh:

Редактирано от AALEXANDROV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тука http://www.avtogumi.bg/oscommerce/tests.php/cPath/5 има и на български за размери 175/65 R14 и 195/65 R15 . И един поздрав за всички с 4х4 http://www.vbox7.com/play:ba9aef3a

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...