Jump to content

Recommended Posts

VDCS lite 1, това инсталирах днес и взе, че тръгна...Правя диагностика и прочита грешките, но когато се опитам да ги изчистя нестава... изписва ми, че ми е нужен професионален интерфейс... Кабела, който използвам е VAG KKL for 409.1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здр-те и аз имам проблем ваг-ком ккл на уиндос 7 на два лаптопа го пробвах и не мога да го инсталирам дайте някой файл с драйвери и съвет какво да направя.Пробвах го на ХР всичко работи  както трябва

Редактирано от dido_A4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

имам следните 2 грешки, които ми излизат след скан с VCDS 11.11.3 и не могат да се изтрият, а същевременно нямам проблем с колата - Ауди А3 8P. Ще се радвам ако някой може да ми помогне.

 

-------------------------------------------------------------

Address 08: Auto HVAC        Labels: 8P0-820-043.lbl
   Part No SW: 8P0 820 043 L    HW: 8P0 820 043 L
   Component: KlimavollautomatH17 0200 
   Revision: 019716      Serial number: 8P0820043L   
   Shop #: WSC 06314 000 00000
   VCID: 356B3F0D5C5A571

1 Fault Found:
00483 - Control Module for Auxiliary Air Heater 
            013 - Check DTC Memory
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 01101101
                    Fault Priority: 3
                    Fault Frequency: 1
                    Reset counter: 110
                    Mileage: 125560 km
                    Time Indication: 0
                    Date: 2013.06.11
                    Time: 13:41:38

             Freeze Frame:
                        ON
-------------------------------------------------------------
Address 7D: Aux. Heat        Labels: 1K0-963-235.lbl
   Part No SW: 1K0 963 235 E    HW: 1K0 963 235 E
   Component: PTC-Element         0404 
   Revision: 00800000    Serial number:              
   Shop #: WSC 00000 000 00000
   VCID: 2D5B176DB40A1F1

1 Fault Found:
00361 - Heater Element for Auxiliary Heater (Z35)
            014 - Defective

-------------------------------------------------------------

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елемента на допълнителния отоплител, примерно печка, е сдал багажа. Сега за лятото не ти трябва, но зимно време помага за затоплянето на дизела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми там е проблема - в регистрацията! При регистрирана или излекувана програма няма да имаш такива проблеми.

а може ли малко инфо как точно да регистрирам VCDS-Lite 1.2

Редактирано от IvayloAr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елемента на допълнителния отоплител, примерно печка, е сдал багажа. Сега за лятото не ти трябва, но зимно време помага за затоплянето на дизела.

 

Благодаря ти колега! Имах подобни съмнения, но идея си нямам къде се намира тази печка. При първа възможност ще я търся ще откача буксата, почистя ако е необходимо и закача отново. Дано работи, защото такова чудо не съм срещал да се продава.

Що се отнася до грешката, аз я разбирам така: в 7D: Aux. Heat  ми индикира за дефекта на Heater Element for Auxiliary Heater /печката/ и ми отчита втора грешка в 08: Auto HVAC - Control Module for Auxiliary Air Heater, 013 - Check DTC Memory.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... но идея си нямам къде се намира тази печка. ...

Намира се в кутията на парното, някуде около радиаторчето на парното.

Представлява почти същия радиатор, като този на парното, но електрически.

Блока за управление на някои се намира около буксата, а други се управляват

от ECU-то посредством релета.

Чисто ново чини около 300 - 500 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Макар да не знам къде е кутията на парното, ще я намеря. Какво ли не съм намирал и отварял по тази кола :-)

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да ти бъде колкото е температурата на мотора, няма точно определени стойност - от 80..105 е нормална работна температура на охлаждащата течност при работа на двигателя. Иначе се гледа в 01(Мотор)/08(Живи данни)/група 003 - трето поле ! не четвърто, което е за температура на засмуканият въздух

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, искам да си сменя километража, защото ми е с монохромен DIS дисплей и да сложа с цвртен, но разбрах, че след това трябва да се обучи или прекодира.... някой може ли да ме насочи къде да направя манипулацията?

Автомобилът е AUDI A4 B8 2.0 TDI

Редактирано от viparch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Четох в някакъв чужд форум,че можело да се направи чрез vag com при даване на контакт да ми свети таблото,без ключа да е на габарити.Искам да попитам дали някой знае как става и ако знае,да обясни.
Става въпрос за Audi A3 8l 2001г

П.П : Съжалявам,ако вече е разискван този въпрос,но не можах да намеря отговор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Искам да попитам дали на Audi A3 8l 2003г може да се прекодира чрез ваг ком,че е за америка правено и мигачите да светят приглушено,както на американките.Знам със сигурност,че при а4 б7 става,но за А3-то ?!?!?!

Поздрави 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой от пловдив - кичука има ли с ваг ком да направим 1 диагностика на колата и пием по 1 бира? :)

От кършиака съм, ако още имаш нужда звънкай.

Редактирано от tvard
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли как може да се увеличи гъстотата на записване на данните при лог файл с Ваг-Ком

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли възможност с VAG-Com ли VAS да се направи така, че след запалване на двигателя фаровете да се пускат автоматично.

Става въпрос за Ауди А4 В6 2004 г. 

В момента е пусната опцията при подаване на контакт фаровете да  се включват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

Някой може ли да ми помогне, да активирам звука на фабричната си аларма на А4/В6/8Е. Във VCDS - първоначалното кодиране беше 06986. Промених го на 11788, тъй както бе описано в рос тек, но без резултат.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

Стрелката на километража ми е преди 0км/ч с около 0.5 см можели с вагком да се регулира или е хардуерно?

Иначе си работи, но показва с 5 км/ч по-малко от дигиталния километраж.

Audi - A4 (B8) - 2.0 TDI

Редактирано от viparch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Серийно всички са направени да показват примерно 90, а ти да се движиш с 85. Километража го знае, но... показва с 5 повече.

 

Ако при теб показва по-малко - мисля имаше някакви възможности за корекция, но не се сещам къде се правеха...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, бихте ли ми казали каква трябва да е кодировката за радиото и таблото за да ми излизат станциите на ФИС-а. Ако не е проблем драснте да проверя и окабеляването от/към радиото.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравеите колеги. Нов съм във форума от скоро имам Ауди А6 1.9 ТДИ и искам да попитам някои неща.

1 Колата се заключва сама ако ключа е в нея или наблизо около нея това може ли да се махне със ваг ком и как.

2 Как да се включи фабричната аларма 

3 Дали може да се направи да се вкючват фаровете сами при запалване на колата със ваг ком

 

Благодаря 

Редактирано от mariok
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...