Jump to content

Реалната цена за А3 1.8Т 2001?


Recommended Posts

Гледам в момента едно Ауди А3, 2001, 5 врати, 1.8T quattro, всички екстри без кожа. (xenon, ESP, 16", парктроници, рекаро, кожени апликации и т.н.).

Колата е на 60 000км със сервизна книжка, от първи собственик, без удари.

Въпросът ми е не каква е пазарната цена, а дали е разумно да се дадат 20+ х.лв. в брой за 7 годишна кола, когато има предложения за Голф, Киа и Шкода за около 30К лева с лизинг, гаранция, прилично ниво оборудване и дизелови мотори.

Всякакви коментари биха ми помогнали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам в момента едно Ауди А3, 2001, 5 врати, 1.8T quattro, всички екстри без кожа. (xenon, ESP, 16", парктроници, рекаро, кожени апликации и т.н.).

Колата е на 60 000км със сервизна книжка, от първи собственик, без удари.

Въпросът ми е не каква е пазарната цена, а дали е разумно да се дадат 20+ х.лв. в брой за 7 годишна кола, когато има предложения за Голф, Киа и Шкода за около 30К лева с лизинг, гаранция, прилично ниво оборудване и дизелови мотори.

Всякакви коментари биха ми помогнали.

Значи това, че имало нови дизелови коли за по 30000 лв, са пълни глупости, но го научаваш едва като отидеш в шоурума. Оказва се, че в рекламата не са включили ДДС, цвят, сЕкви данъци и таксички, 800 лв регистрация в КАТ :hilezh: , 350 лв. аларма :hilezh: , данък-въздух и т.н. и т.н. В края на краищата излиза, че Голф ТДИ например за по-малко от 45000 лв. не мое да барнеш, освен ако не искаш да е по-базов и от на дедо ти Космича. :D

Ако е добро Аудито, цената не е от особено значение, взимай го!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...нова и лъскава Бангия

За менe това е оксиморон. Доста хора се пробваха, но не успяха да ме убедят в предимствата на стара кола от премиум марка пред нова - по-нисък клас. 60к км. са малко наистина, но не бих се доверил сляпо на сервизна книжка, особено когато става въпрос за турбо мотор. Аз лично си поръчах една такава "нова и лъскава Бангия".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако на новата кола поръчаш екстрите на Аудито, то цената ще отиде доста над 30 000лв. След първите 3 год. обаче лъскавата "бангия " ще се е обезценила наполовина и ще струва колкото Аудито! В тоя ред на мисли въпросът трябва да се зададе така: Да купя нова кола със съмнително гаранционно обслужване, да загубя половината от стойността и след изтичане на гаранцията или да си взема Ауди!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ауди на няколко години = мечта

имам няколко нови коли и станаха такива кенефи за нула време ... личното ми ауди е края на 96-та и е в по-добро състояние

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ауди на няколко години = мечта

имам няколко нови коли и станаха такива кенефи за нула време ... личното ми ауди е края на 96-та и е в по-добро състояние

Абсолютно съгласен, вчера един приятел ме вози за Шкода Фобия на 20 000 км, е не е истина как климатика и не може да смогне да охлади купето като хората. Отделно и като се напече вътре си мирише на лепило от евтините пластмаси.

И кво прайм даваме 20 000+ лева за кола и накрая се оказва че ще карам доста по-нисък клас, с по-малко и калпави екстри от Ауди 1996 година.

А ако имам 40 000+ лева за нова кола - това вече е друга бира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много кофти дилема. Някой хора казват, че чувството сам да махнеш найлоните било невероятно. Не знам, не съм имал възможността досега, но сигурно е така. Но само това удоволствие ще ти струва 20-30% от цената. Сам трябва да си прецениш дали гъзарията да кажеш "Взех си кола от магазина" си заслужава няколкото хил.лв. отгоре.

Аз лично за себе си бих избрал по-старата кола. В новите бюджетни автомобили, за да се направи атрактивна цена, е спестявано доста и това си личи най-вече в интериора. Като се качиш вътре отвсякъде те блъска една мисъл - "Икономия!" Точно от Шкода Фабия имам доста лични впечатления и интериора е по-зле от този на 15 годишно Audi. За 30 бона забрави да вземеш Голф. Трябва да е или Шкода няква или няква корейка. А за 20-25 бона ква А3ка на няколко години ще вземеш - направо да ти проговори.

Според мен въпросите, на които трябва да си отговориш са два:

- Ако си взема чисто нова Шкода, ще продължа ли да се заглеждам по лъскавите А3ки?

- Ако си взема хубава А3ка, ще продължа ли да се заглеждам по чисто нови Шкоди?

За мен отговорите са съответно Да и Не, което би ми решило евентуална бъдеща дилема. За теб ако са Не и Да - пали и право към ЕураТек да поръчваш. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично ако вземам нова кола ще е Октавия Тур 1.8Т, около 25 000 лв., но като знам какво е АУДИ мисля направо за една нова А4 Б8 да се класирам. От друга страна май е по-добре да поизчакам да станат на 2-3 години и тогава да вземам Б8, ще спестя 15-20 хил. лв.

Другия вариант който ми харесва в момента е 2-3 годишно А3 2.0 ТФСИ... с квадро :hilezh:

Edit: ето тази изглежда подходяща http://mobile.bg/pcgi/main.cgi?topmenu=2&a...&f1=details

или това: http://mobile.bg/pcgi/main.cgi?topmenu=2&a...&f1=details

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де, аз не мога да проумея как за а3 1.8Т 2001 куатро се искат 20 бона??????

аз тогава за моята колко да искам?

това не е реално, а спекулация.

то бива хубост, ама чак пък толкова....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека може да се е объркал и вместо 10+ да е написал 20+. Щото 12-13-14 бона за действително хубава А3ка на 6-7г. може да се дадат, ама над 20... :hilezh: Леко е прекалено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де, аз не мога да проумея как за а3 1.8Т 2001 куатро се искат 20 бона??????

аз тогава за моята колко да искам?

това не е реално, а спекулация.

то бива хубост, ама чак пък толкова....

Ами просто моделът се търси, било заради това че е с 5 врати, било заради това че няма алуминиево окачване... ама за разликата в цената каквато и А4-ка да вземеш от 2001-ва ще я направиш КУКЛА....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

брей кви цени имало за тия коли...ама то и мойта от 31 я почнах и я продадох за 26 накрая :) отделно беше с около 100 екстри повече и с история :):hilezh:

а иначе около 100 тина пъти е по-добре хубава кола на 2-3 години от чисто нова бангия :bia: тва сравнение съм го правил в реално време доста пъти...

хубаво е нова колица ама не и за 30К примерно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.autoprontaconsegna.com/listinousato/case.asp Проверете цените на които се продават в Италия , имайте предвид , еднаква година ,един и същ мотор А 3 и голфовете вървят по скъпо от по големите си събратя . Можеш да намериш S4 и поло на една и съща цена , подръшката също сваля цената , не само търсенето .
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата е читава и точно така оборудвана както искаш,ще си изплати парите.Ходи и погледани една нова Шкода,после влез в Аудито макар и на 7 години и да видим ща намериш ли разлика ! Но в случая точния въпрос е дали ще намериш прилика,защото за да е по-скъпо Аудито и да държи цена явно има защо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де, аз не мога да проумея как за а3 1.8Т 2001 куатро се искат 20 бона??????

аз тогава за моята колко да искам?

това не е реално, а спекулация.

то бива хубост, ама чак пък толкова....

Твоята може да успееш да я продадеш за 15К лв :musik:

Сега сериозно - аз също си взех перфектна А6-ца, със серивзни документи и т.н за почти същата сума и то преди повече от година.

А3-ката е за сестра ми, която кара изключително градско и голямата кола не е практична за всеки ден.

За мен има две причини цените на А3 и А6 да са толкова близки:

1. А6-цата като по-луксозен и имиджов клас се обезценява доста по-бързо.

2. Втората причина е в ценовите листи на ПоршеБГ :hilezh:. Нова А3-ка с всички екстри гони цената на нова А6-ца. (под 20% разлика)

Човека може да се е объркал и вместо 10+ да е написал 20+. Щото 12-13-14 бона за действително хубава А3ка на 6-7г. може да се дадат, ама над 20... :hilezh: Леко е прекалено.

Не колега, не съм се объркал. Ако ти намериш някой "объркал се" да продава подобна кола за 12-13х. - посочи ми го :rock:

Колата е вече купена, само чака докарване.

Темата я пуснах за успокоение и сверяване на часовника :o.

Благодаря на всички взели отношение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20+ хиляди определено не е разумна инвестиция за автомобил 2001 г. пък бил той и ауди А3.Това са надути цени все едно за А4 В5 99-2000 да дадеш 14-15 хил.заради някаква легенда разказана от продавача,която така или иначе няма как да провериш в момента на покупката и пак да разчиташ основно на късмета си.За малко над 20 хил. може да се вземе и един клас по-нагоре ауди с две-три години по-ново дори и от България като гледам цените на А4 В6,освен това има и А6 за подобни пари,които с нищо не са по-лоши от А3.Колкото до новите автомобили в момента има Г5 TDI 105 к.с. с климатроник ,5 врати около 32 хил.лв.,поне така ме оферираха като си правих диагностика в представителството на ФВ в Бургас,но пък при новата кола обезценката е доста голяма и примерно за около три години губиш малко повече от 30 % от платената цена което си е поне 10 + хил. лв.,а това аз лично не мога да си го позволя .Така че най -добрия избор за тези пари е 4-6 г. кола от по-висок клас или ако държиш да е А3 2001 г. максимум до 13-14 хил .лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

взех на жената ново поло, 1.4 ТДИ и излезе 27500лв с прилично оборудване, и знаеш че караш нова кола.

другото което е че никога не бих взел вече дизелов автомобил- причината е единствено в цената на горивото. в момента ми излиза по евтино да се возя с аудито градско отколкото с полото, просто аудито е на газ, а на всяка бензинова можеш да сложиш газ(газов инжекцион) и ти излиза много по тънко .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...