Jump to content

Audi Q7, обсъждане на качества, проблеми


Деян

Recommended Posts

Здравейте,

някой имал ли е проблем с фаровете на ку 7.Проблема е в това,че лупите са много зацапани-като се светнат фаровете се вижда най добре-все едно са запотени,матирани.От известно време карането на фарове вечер е голяма мъка.Същия проблем го има и като се включи на дълги понеже е биксенон.В ауди казаха че такъв проблем не са имали и решението е нови фарове :rolleyes:

В ъглите на фаровете се виждат малки боклуци,предполагам са влезли от отдушника,капачките и всичко друго е здраво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:blink: Егати и камионите, аз на моите 3-ки дизелаци(А6, А4) със зор качвам разхода над 10л/100км, а вие за какво говорите!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

някой имал ли е проблем с фаровете на ку 7.

Колегата Герака оправи моите, в комплект със нови крушки стана приказка.

виж тук http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=118688&view=findpost&p=1862895

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изхвърлил се е малко колегата. На извънградско при средна скорост 80-90 км, разходът ми е около 10.5/100, а с малко усилия пада и под 10/100. Иначе отпуснеш ли си крака, особено на магистрала, спокойно отива на 12/100. Фейслифта го дават с литър по-малко, заради новата кутия и оптимизирания двигател, но фейс не съм карал, за да направя сравнение лично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм фейса и мога да кажа че разхода е верен дори ако се заседя повече над педала стигам и до 20/100,невиждам как 3t.камион да не гори а да искате да върви.Allroad e 2300кг.и гори 15/100 градско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи имаме различно разбиране за нормално каране :)

Твоята по принцип би трябвало да гори една идея по-малко.

Все пак това са показания на компютъра (аз не съм засичал реално на бензиностанция) и разликите може да идват от там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега мисля че не е кантарен :) Ники да каже колко му гори ако кара по магистралата с към то 19о.

А мен живо ме интересува как гори А8 4.2тди при нормално каране градско и при нормално каране извънградско 13о-16о.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На креватора 3.0 тди а6 му даваше градско над 15.. изобщо за мен новите дизели с кубатура на 3 литра си лапат доволно. Вчера на един приятел новото Х5 3.0 дизел на извънградско не караше с повече от 90 и по борда беше 12.5 ...егати нафтата

Редактирано от mad.max
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм фейса и мога да кажа че разхода е верен дори ако се заседя повече над педала стигам и до 20/100,невиждам как 3t.камион да не гори а да искате да върви.Allroad e 2300кг.и гори 15/100 градско.

Тия цифри са малко нереални баце. Q7 с малкия дизел е 2300 кг, а A6 allroad със същия мотор е под 1900. И не знам как ще гори 15/100 градско, при положение, че моето 2006 Q7 3.0 TDI не качва над 14 градско и това е в задръстванията. Стандартно градско към 12, 12 и нещо.

На креватора 3.0 тди а6 му даваше градско над 15.. изобщо за мен новите дизели с кубатура на 3 литра си лапат доволно. Вчера на един приятел новото Х5 3.0 дизел на извънградско не караше с повече от 90 и по борда беше 12.5 ...егати нафтата

Не знам откъде ги мислите тия... Х5 по всички тестове гори по-малко от Q7, най-малкото щото е 150кг по-леко. Това се припокрива и от разкази на познати с 30д или 35д. Моето Q7 съм го засичал разход на извънградско с около 90 гори под 9.

12.5 ми дава разход на магистралата със 160+.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хе :hilezh: тия твойте явно са от тия дет не се чупят,много вървят и малко харчат. Цитирам коли на който лично съм видял разхода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж колега не знам от къде ТИ си взел тези цифри които казваш...

Allroad си е 2300 справка-AUDI AG,A6 e 1900kg.и то Аvant...

Q-то си е гаранционно още 2г.и аз му наливам а и то си казва...а и не ми дреме че гори толкова.Ти си карай с 90...

А и да ти кажа не ТИ вярвам - тежко купе,стария малък мотор и да гори колкото А4...

Мнението си е мое и не подклаждам раздори...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип дизели не си купувам но цитирам неща които съм видял с очите си. Да странно е как въпросното Х5 на градско дава макс 14 а извънградско 12.5! Аз с 90 не карам понеже с моето настъпване колата (от подписа) извънграда ми гори над 15 а градско съм 20. Икономията не ме вълнува особено ,но тук говорим за дизел. Пак казвам това са мойте наблюдения поне по борд компа. Не искам да споря с никой просто споделям впечатляния с които не искам да ангажирам никой. Прави ми впечатление че повечето колеги с коли по над 2 тона 4х4 дават разход близък до 2.0 дизел което е леко нереално. Все пак не можем да избягаме от законите на физиката

Редактирано от mad.max
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На брат ми Q7-цата 2007г. с 3.0тди не знам колко тежи и колко харчи реално, но знам какво му показва втория борд - 14.5 комбиниран за последните N на брои часове каране. Даже до работа ходи по околовръстното.

Колега, VIPER, стандартно си 12 градско по Цариградско ;)

Съгласен съм , че с 90 ти гори 9, моята така е 5,5!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега мисля че не е кантарен :)/> Ники да каже колко му гори ако кара по магистралата с към то 19о.

Над 200 е над 20 разхода, ако мога така да обобща :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера на един приятел новото Х5 3.0 дизел на извънградско не караше с повече от 90 и по борда беше 12.5 ...егати нафтата

Много ми се струва....

Аз съм с Х3 3.0 дизел и в града ми гори 8.5-9 ....извън града на "автопилот" около 6/100 ....при скорост 110-120

Send from my SGSIII

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А мога ли да знам ти от кога караш Q7, че се изказваш по този начин? Моля да дадеш пояснения кой модел караш, къде и как го караш, за да преценим от къде идва разликата при теб.

Ти караш Q7, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хе :hilezh:/>/>/> тия твойте явно са от тия дет не се чупят,много вървят и малко харчат. Цитирам коли на който лично съм видял разхода.

Баце ти си гледал некви разходи на некви коли, ама аз го карам тва откакто пристигна в магазина през юли 2006-та година.

Виж колега не знам от къде ТИ си взел тези цифри които казваш...

Allroad си е 2300 справка-AUDI AG,A6 e 1900kg.и то Аvant...

Q-то си е гаранционно още 2г.и аз му наливам а и то си казва...а и не ми дреме че гори толкова.Ти си карай с 90...

А и да ти кажа не ТИ вярвам - тежко купе,стария малък мотор и да гори колкото А4...

Мнението си е мое и не подклаждам раздори...

Ти правиш ли разлика между тегло и максимално допустимо тегло? А6 Олроуд може да е 2300 с пет човека, пълен багажник и пълен резервоар и т.н. Тук поне аз говоря за тегло по DIN или каквото беше там - демек чисто тегло на колата плюс водач, 3/4 резервоар и всички консумативи на мястото си.

Аз не казвам, че карам с 90. Казвам, че се е случвало да карам с 90 и цитирам разход. Аз не съм си взел Q7 за да го карам като невидял, за тази цел имам друга кола.

Темата за вицовете не е тука, или под градско имаш предвид околовръстното с 60-70.

Позна, точно това имам предвид.

Аре сега да помоля всички с големите усти дето сте карали "на брат ми", "на един приятел" и т.н. да погледнете този скрийншот и пак да коментирате. Данните не са свръх актуални щото не съм си на домашния компютър, а на лаптопа версията на файла ми е до декември.

q7exp.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти сканирам фактурата или нещо друго не искаш ли ?

Абе каквото искаш си сканирай. Просто се аргументирай следващия път, за да не дразниш. Редно е да обясниш къде видя вица в изказването на Viper.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колко трябва да си ограничен, при положение че ти поствам скрийн с разход от 0км от магазина до 104к км и пак да си пееш твоята песен.

Ти наистина ли мислиш, че 104к км съм се тътрил извънградско?

Първо на първо това ми е ЗИМНАТА кола, а всички знаем, че зимата колите горят малко повечко.

Второ имам печка, която зимата редовно ползвам, и която изкуствено качва разхода допълнително.

Трето този разход 12.15 включва градско, извънградско нормално, извънградско тътрене, магистрали у нас и в чужбина (150-160), редовно качване до Пампорово или Боровец и катерене на баирите там плюс малко офроуд, дълбок сняг и въобще всичко, което един активно живеещ човек прави с колата си. Дори извънградското е най-малко, основно карам градско и магистрали.

Благодаря ви иначе, припомних си защо бях спрял да пиша в този форум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VIPER,евала!!! Водиш си стриктно и педантично,не се връзвай на празните приказките,точно такива като теб са полезни за форума.Винаги ще се намери някой да говори глупости и да разводнява темите,но интелигентния човек може да отсее полезната информация.Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нормално, нека седат фантазиите за разхода, нема лошо. Кво като нема общо с реалноста.

Ясно, ти си невменяем. Що не каза по-рано, поне да не ти отговарям.

Ако някой иска празна таблица с формулите, да ми пише ЛС. Върши работа само ако се зарежда догоре, или поне отвреме навреме.

Между другото в spritmonitor.de има няколко аналогични аудита със среден разход под 12, че даже и няколко под 11.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...