Jump to content

Варна - камери


Kestrel

Recommended Posts

Колеги от Варна, след едногодишно отсъствие установих, че във Варна са наслагни камери буквално на всяко кръстовище, както и на входовете и изходите на града. Въпросът ми е обаче, тези камери следят ли скорост (защото радар-детектора ми не се активира като минава под тях) или следят само за трафик, минаване на червено и други подобни нарушения?

Питам защото първата ми среща с тях беше точно на табелата на града след магистралата, а точно там навремето дебнеха полицаи за скрост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, много се изкефих :) дано и в София наслагат на всяко кръстонище и всеки булевард, и да пращат честитките денонощно :2gunsfiring_v1: Току-виж доживеем някаква нормална пътна обстановка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... във Варна са наслагни камери буквално на всяко кръстовище, както и на входовете и изходите на града. Въпросът ми е обаче, тези камери следят ли скорост (защото радар-детектора ми не се активира като минава под тях) или следят само за трафик, минаване на червено и други подобни нарушения?...

Камерите, или по-точно тия в по-големите кутии са много мощни (не потвърдена информация), говорил съм с полицаи, казват , че имат страхотни характеристики (ако си изтървеш монета - опрератора межел да види годината на произвоство , или че колегата му си четял вестника на будката, която е на 30м. от камерата ) :)

За момента знам, със сигурност , че записи се ползват основно за следене на т.нар. ПЗО (противозаконно отнемане на МПС) и при ПТП-та в обсега на камерата.

Бях чул, от един бакшиш, че негов колега получил "честитка" за неправилен обратен завой на общината, но толкова и нищо повече - все още явно не работят на 100%.

И моя радардетектор не пищи, а всеки ден минавам с +10-15км. през две от тях. :2gunsfiring_v1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди около седмица на излизане от града, около 21.30 часа (там също има, малко преди бензиностанцията на Лукойл) карам си аз със 50-60 щото знам камерите. Изпреварва ме едно опелче, може би с около 100. На около 50 метра преди камерите светнаха 3 много силни светкавици, точно до самите камери. Заснеха го. Най-вероятно е заради превишената скорост защото не беше в друго нарушение.

Това което съм чувал ( непроверена информация ):

1. С радар са тези които имат едно голямо кръгло нещо на самия стълб

2. Информацията която постъпвала от камерите била толкова голяма като обем, че КАТ Варна не могат да я обработват. Затова пускат само накой камери от време на време, и пращат по някоя честитка за да ни държат в тонус :)

3. Разделителната способност на камерите била много голяма

Лично мнение е че, от както ги има камерите движението във Варна стана по-културно. За да се спре воината по пътищата това е начина, а не накакви клипчета по телевизията и смачкани коли качени на пилони по пътищата. В Холандия например има камера в началото на магистралата има и в края, снимат те и двете. По разликата във времето между двете снимки се изчислява средна скорост. Ако превишаваш ограничението --> честитка. Пък ти ако искаш карай първите 50 км с 200км/ч а после с 30 времето за което ще вземе отсечката е едно и също. :2gunsfiring_v1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Холандец. Става въпрос за разстоянието межд Амстердам и Утрехт.

взел те е за канарче. по принцип имат камери, но пращат честитки при висока скорост при преминаване покрай тях придружени със снимка на ядосаната ти физиономия че си изгорял, никой не смята средна скорост.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от Варна, след едногодишно отсъствие установих, че във Варна са наслагни камери буквално на всяко кръстовище, както и на входовете и изходите на града. Въпросът ми е обаче, тези камери следят ли скорост (защото радар-детектора ми не се активира като минава под тях) или следят само за трафик, минаване на червено и други подобни нарушения?

Питам защото първата ми среща с тях беше точно на табелата на града след магистралата, а точно там навремето дебнеха полицаи за скрост.

ха, са виждате ли кво е в софия :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Камерите вече няма нужда да засичат скороста посредством радар. Софтуера засича движението прави 2-3 снимки и скороста е готова технологията е пасивна и радар детектора не може да я засече. В Англия всички камери май са такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е не бих казал че точно "СОФТУЕРА" прави снимките, ама нищо :flehan: а гледам тука от моя квартал към посока центъра има една табелка сложена "RADAR" :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам че за да важат тези радари ако има такива на колоните из Варна трябва да има и табела че сме под радар наблюдение. Колкото до това дали наистина работят ще ви информирам ако получа честитка заради правене на ляв завой от най-дясна лента след като в нея вече светеше червено а секцията за на ляво светеше зелено. И това само заради останалото тапанарско поведение на другите шофьори по пътя защото явно като карам с 50 км/ч и си пазя колата да не правя окачване всеки месец съм опасност за по бързите от мен. Има големи идиоти по пътищата, но най-лошото е че все минават м/у капките. Чувал съм и за получили честитки вече с тея камери но по не потвърдена информация били само фирмени коли. И не вярвайте много на таймерите че няколко пъти ми се случва да спирам на зелено, а те задържат зелената за да се облекчи трафика :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Камерите вече няма нужда да засичат скороста посредством радар. Софтуера засича движението прави 2-3 снимки и скороста е готова технологията е пасивна и радар детектора не може да я засече. В Англия всички камери май са такива.

Не знам за тези камери но за Англия си в грешка. Пък и малко трудно ми се вижда да се засече скорост посредством видео технология. Единственият начин би бил чрез някаква маркировка на пътя, която да показва автомобилът колко е изминал да речем за 1/10 от секундата и софтуерът да изчислява за всяка кола на момента па после вече да направи хубава снимка със светкавица за да ти се види номера. Но все пак трудно се приема закон с който да имат право да ти измерят скоростта по такъв начин, пък и грешката може да е доста голяма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешката хич не е голяма и го правят по този начин без проблем. И точно сфтуера определя дали дадена снимка да бъде запаметена или не (поне що се касе до скороста). Ама аз понеже нищо не разбирам и затова няма да се обаждам повече :rolleyes:

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това пък кой те излъга?

Не знам за холандия, ама за щатите със сигурност има места където те снимат със самолет и ти смятат средната скорост :bia: Много гадно :icon_arrow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в Бургас има на повечето големи кръстовища, но са на кабелна телевизия Скат, не са на МВР-то и са само камери. Знам че по закон ако сложат камери с радар трябва задължително да има табели които да предопредят че ще бъдеш заснет, иначе можеш да ги осъдиш. Поне мой приятел който работи в прокуратурата ми го каза и се надявам да не ме е боламосал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Не мога да повярвам. Скороста се определя посредством пикселите бе хора. Не е нужно да разбираш от всичко, но не го отричайте. Това е. Остава и да кажеш, че разпознаването на рег. номер става посредством ИНДИГО например или бай Иван седи и пише :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тея табелки "Радар" не важат изобщо.Те са си само значи и ако некой се върже-върже... От Велито Търново се връщах и съм минал покрай поне 20 такива знаци с над 100...

Ако в София направят на всяко кръстовище с камери нещата ще станат по-зле отколкото са.Пример давам веднага: на Константин Величков и Тодор Александров, като си на Константин Величков има две ленти за движение, едната за направо и надясно а другата за ляв завой.Всеки път когато мина оттам колоните са 4... Едната е върху трамвайните релси а другата се е образувала в лентата за насрещния трамвай :wall:

Смятайте, че така ако не минават двойно повече коли минават поне 1.3 пъти повече отколкото само с двете лентички.Там специално ако сложат камери ще стане още по-голяма лудница.Мога да давам много примери, но мисля че схващате мисълта... На много места пътната маркировка и светофарите са направени така, че те правят задръстванията и затрудненията за водачите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да повярвам. Скороста се определя посредством пикселите бе хора. Не е нужно да разбираш от всичко, но не го отричайте. Това е.

Тази силна аргументация ме срази :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от Варна, след едногодишно отсъствие установих, че във Варна са наслагни камери буквално на всяко кръстовище, както и на входовете и изходите на града. Въпросът ми е обаче, тези камери следят ли скорост (защото радар-детектора ми не се активира като минава под тях) или следят само за трафик, минаване на червено и други подобни нарушения?

Питам защото първата ми среща с тях беше точно на табелата на града след магистралата, а точно там навремето дебнеха полицаи за скрост.

Следят и за скорост. На един колега му бяха дошли 5 квитанции по 50 лв. накуп, затова че една седмица всеки ден подред си ходел на работа рано сутрин без да предполага, че някой ще го снима как кара в нарушение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следят и за скорост. На един колега му бяха дошли 5 квитанции по 50 лв. накуп, затова че една седмица всеки ден подред си ходел на работа рано сутрин без да предполага, че някой ще го снима как кара в нарушение.

Я сподели повечко инфо - къде е засечен колегата ти,кога е станало това, че аз гледам, вече и малките камерки с червените светодиоди не светят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я сподели повечко инфо - къде е засечен колегата ти,кога е станало това, че аз гледам, вече и малките камерки с червените светодиоди не светят...

Преди около месец, кръстовището пред общината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, според мен е напълно възможно софтуера да засича скорост. И при това не ми изглежда хич сложно:

1. Видимата част на камерата е Х метра - софуера спокойно може да "знае" при всяко ниво на Zoom колко метра е видимата част на заснеманата област.

2. Времето за което преминавате е през заснеманата област се засича с точност до стотна.

3. Сметката показва с колко км/час сте се движили и ако е над разрешеното софтуера записва снимките за да ви честитят после.

Дори си мисля че процеса може да се автоматизира до степен да бълва глобите автоматично, тъй като съм виждал софтуер (на АПИС беше ако не се лъжа) който разчита регистрационния номер на автомобили в движение без проблем.

Всички тези мисли мене лично много ме притесниха, защото това нещо нито радар-детектор, нито антирадар го оправят. Освен да почнем да си монтираме светкавици .... или да си купуваме коли с 3 цилиндъра и компютърно скопени до 90 км... абе - с 2 думи - ЛОША РАБОТА. <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че точно софтуера изчислява скоростта, те затова са направени тия камери. Резултата нито може да се подправи, нито да се обърка. Даже по света актовете съставени въз основа на такива записи се жалят само пред арменски поп. Скоро и тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай Боже по-скоро в цяла България, за три седмици командировка във варна се изкефих на движението. 2-ма колеги са получавали картичка с пейзаж на колата им в движение :icon_biggrin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...