Jump to content

Тракат ли ви пластмасите в салона?


Raino

Recommended Posts

Не ми е гаранционна,но не съм казал и че искам да е безплатно.Ако знаех че ще свършат работа с удоволствие бих им я оставил и бих си заплатил исканата сума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото, е че работата е много пипкава, за сметка на това не е трудна и немогат да ти искат много пари.Затова и никой не се занимава...

Само ще те открехна, че отстраниш ли по-дразнещите(силни) шумове ще започнеш да чуваш другите по-слаби и по-многоброини :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото, е че работата е много пипкава, за сметка на това не е трудна и немогат да ти искат много пари.Затова и никой не се занимава...

Само ще те открехна, че отстраниш ли по-дразнещите(силни) шумове ще започнеш да чуваш другите по-слаби и по-многоброини :hilezh:

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
При мен има едно особено дразнещо скърцане,отзад в дясно го чувам. Това само по неравности и лош път де. Ама мнмого ме дразни :hilezh: Чувам го като да е от задните седалки,там където се закопчават и заключват.

Това аз го оправих много лесно и просто.Нужни са ти лекопласт и ножица :)

1.Отваряш задната седалка.

2.Облепяш дръжката за която се заключва седалката с 1 пласт лекопласт.

3.Затваряш седалката (ако искаш я заключи) :)

4.Няма скърцане, няма чукане !

...колкото до затварянето на седалката, просто трябва малко по-силно да я чукнете :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен трака/скърца/пука конзолата, на която е закрепен шофьорския колан, има ли решение?

Май май на бая ауденца им трака тая конзола, и при мен :hilezh: трака и мн ме дразни точно до главата ми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз потраквам в салона, не знам точно от къде, но като няма музика и се чува много гадно :) Май е от някъде зад централната конзола. А и седалката ми скърца много гадно, па не съм толкова тежък да му... 90 кила не е кой знае кво :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно тея тракания зависят от това на колко години е колата и дали е разглобявано нещо преди това по пластмасите.Откакто карам Б6ца се наслаждавам на тишина по какъвто и път да карам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От както е има тая тема всичко тръгна на карък. Още в началото като се пусна темата щях да се похваля, че колкото и да не ви се вярва, нито една пластмаса не трака....но уви след ежедневно пътешествие по паваж, колата вече е друга бира :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с шумовете от кората на шофьорската врата- ги има и при мен. От време на време чувам някакво скърцане отзад, от задна дясна седалка, а може и да е от багажника (Avant). Обаче при мен има нещо друго, и никъде никои не каза да има подобн проблем. При скорост > 100/120 km/h отстрани на шофьорската врата нещо свисти здраво (дотук за мен е ясно че въздуха обдухва и минава през "нещо")- засега имам чувството, че проблема е в огледалото или близо до него (диагностика по слух). Някои да има мнение, или опит по въпроса?

[/quote

Колега и при мен се чува някакво свистене при тая скорост :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и при мен се чува някакво свистене при тая скорост ;)

може да е от уплътнението, може и да е от увиснала врата и недобро прилепяне в горния и край.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерцедес 124 - нема как да го разскърцаш - това е танк и ако не беше толкова грозен.......

И при мен са само корите на вратите, ама скърцат мамка му. ;)

За първото и второто си прав, за третото(грозното) - въпрос на гледна точка.

Сравнен с повечето си "набори" 124 си е свеж даже. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стягам я по-често отколкото можеш да предположиш,където мога подлагам дунапренчета ама тва е положението.

Като се замислям по-сериозно,10 годишни и повече коли,няма начин да не тракат.

Старата ми кола-Рено Меган беше първенец-по каквото и да караш,вътре не можеш да си чуеш приказката

и аз имам такова наблюдение за меганите.обаче и моята А4 скърца от към вратите и колоните между тях.

Редактирано от cvetomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен тракане няма,но пък има леко скърцане от задните врати и мисля,че е от уплатнението на стъклата,но не ми пречи...и на вас да не ви пука...слагаите яката музика и не му се плашете :heul: А в прочем съжалявам за офф топика,ама бихте ли ми казали как се сменя крушка на километража :) ( Са,ако ми кажете,че цялото табло трябва да махна за 1 крушка :heul: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скърцането на шофьорския колан при мен много лесно се оправя – като си закопчея колана, бутвам леко нагоре (назад) токата с копчето и спира да скърца.

Обаче ме влудява това, че ми трака шофьорската седалка, и леко се мести – има ли оправия за това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много от скърцанията съм отстранил със спрей за табло /има мазни съставки/, с който пръскам местата на допир между пластмаси /като тези под и отстрани на скоростния лост/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък намерих от какво ми трака шофьорската врата. Щифтчето, което държи копчето за заключване на вратата хванато за самата брава е счупено и не го държи да не мърда и оттам трака като се удря в металната рамка на вратата... Опитах се да го изолирам, но нямах изолирбанд и го направих със тиксо :hilezh: Eстествено не стана и ще трябва да измисля нещо друго, като залепяне на тънък дунапрен с цел обезшумяване :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях забравил – ама това, защото го отстраних отдавна:

Скърцат леглата на държача за щората над багажника. Докато ми бяха здрави фабричните пластмасови легла, увих пръчката с малко черна теса и спря да скърца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скърцането на шофьорския колан при мен много лесно се оправя – като си закопчея колана, бутвам леко нагоре (назад) токата с копчето и спира да скърца.

Обаче ме влудява това, че ми трака шофьорската седалка, и леко се мести – има ли оправия за това?

Бате, мега същия проблем имам и аз! Дай да го мислим неШУ. Пръсках навсякъде с некАФ спрей ма не става да го Е.А :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Колеги аз имам едно мн странно, гадно и отвратително скърцане на централната конзола, отгоре до бутона за аварийните, мисля че го чувам. Появява се само когато колата я е напекло слънцето и то само когато натискам спирачките. Начина, по който описвам шума е препукване и скърцане, все едно от аварийните, както чука като ги пуснеш но е мн отвратително като натисна спирачки.... Някой да има такътв проблем и да каже нещо кво да направя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не тракам, има само едно скърцане леко отдясно кората до предния джам. И на 80 съм го чувал, на а6 c5 също, на моята също го има от време на време. Ама братя....колите са ни над 10 годинки, здраве да е да си ги търкаляме и да имаме по една музичка за 200 гроша, че да не чуваме траканията. :stupid:

и на мойта каляска скърца дясната кора и само да намеря време и ще разпарчетосам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 years later...

Добър ден. При мен скърцането идва от пластмасата около скоростния лост. Подпъхнах и гума, понамаля скърцането, но пак започна. Другото скърцане което се чува е от багажника. Дори при прибрана завеса( не зма как се казва) в багажника, пак скърца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...