Jump to content

Ксенон системи aftermarket къде им е проблема?


Recommended Posts

заебахме ги тия габарити, щото хем са ви скъпи по 20 лева комплекта. хем искате да ни биете след като поработят 2-6 месеца във фара където няма никакво охлаждане и се опекат до неузнаваемост...

А на лед-а му се ебава пичицата мила майчина ако околната температура надскочи 60 градуса. Скъсява му се животеца двойно и тройно.

И така докато не почне на 4-тия месец да се рони на прах във фара....

Са ще ми кажете че наш'те са калпави . Е пробвахме към 5 фирми след щателно проучване на над 20 и техните продукти.

така че за сега ледове у фара без гаранция и една минута и на дебелата цена ама ще има някога в бъдещето като внесем по-погрешка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е стига бе човек... Аз съм с ледове, който ми сложихте и вече 10 месеца си светят перфектно(да не ги уручасам!).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щото фара ти е сравнително читав, габарита е ПОД крушката и има място за охлаждане.

ела да скиваш на каква пуканка станаха в една Акура ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях с три секционния Бош, ама наскоро го смених с чудото на китайската индуструя ТУЦ :hilezh:

Сега да очаквам сякакви изненади нали :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Има ли някой колега да е слагал ксенон на А6 Ц4 на фаровете за мъгла,замислил съм нещо такова,ама се чудя дали ще има ефект?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа честно, от както си сложих би-ксенон на основните фарове (благодарение на gogotzanovsf :flipoff: ) не ми се налага да пускам фаровете за мъгла изобщо. При мъгла свалям фаровете в най-долно положение и се вижда идеално. Даже съм пробвал да пусна фаровете за мъгла при пуснати "къси" светлини - изобщо не ги забелязвам да светват :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДА,принципно е така,ама на мен чуденката ми е дали ще има някакъв ефект,примерно аз в града карам предимно със вкл фарове за мъгла,и все си мисля,че ако са ксенонови ще е много по- добре,но приятели ми казват че файда няма. :wall:

има ли някой да е слагал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някой колега да е слагал ксенон на А6 Ц4 на фаровете за мъгла,замислил съм нещо такова,ама се чудя дали ще има ефект?

Да, колега от форума ;) тук http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=5286...mp;#entry732065 виж подписа му под някой негов пост :lol: Това е А6-цата на баща бу - така поне аз знам

ДА,принципно е така,ама на мен чуденката ми е дали ще има някакъв ефект,примерно аз в града карам предимно със вкл фарове за мъгла,и все си мисля,че ако са ксенонови ще е много по- добре,но приятели ми казват че файда няма. ;)

има ли някой да е слагал?

За ефекта специално върху А6 в фаровете за мъгла питай колегата, който ти казах ;) Иначе аз имам приятел с БМВ който е с ксенон на тези фарчета и свети прекрасно

Не само красиво, но и функционално.

Редактирано от ceci145
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих от колега от форума, за моята Ц5 с фабричен ксенон, който (оргиналния) нищо не светеше, принуждавах се да си намирам джигит и да карам зад него.... С китайките е приказка, само дето колкото е по студено, толкова по трудно палят... Момчето ходих два пъти при него, бори се много, пари не ми взе, но не се оправи - сутрин светкам, чакам 20-30 сек и рестарирам, инак не палят - само пресветнат и това е. Но не ми е болка за умиране, имам сигнализация на ФИС-а и рестартирам, колкото пъти е нужно. Обикновено на втория път става, ако съм ги изчакал включени достатъчно. Все пак за 200 лв ще щракам, та пушек ще се вдига :birthday:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих от колега от форума, за моята Ц5 с фабричен ксенон, който (оргиналния) нищо не светеше, принуждавах се да си намирам джигит и да карам зад него.... С китайките е приказка, само дето колкото е по студено, толкова по трудно палят... Момчето ходих два пъти при него, бори се много, пари не ми взе, но не се оправи - сутрин светкам, чакам 20-30 сек и рестарирам, инак не палят - само пресветнат и това е. Но не ми е болка за умиране, имам сигнализация на ФИС-а и рестартирам, колкото пъти е нужно. Обикновено на втория път става, ако съм ги изчакал включени достатъчно. Все пак за 200 лв ще щракам, та пушек ще се вдига :hilezh:

Проблема ти е в баластите.Смени ги с качествени и ще се оправи работата.

Колкото до заслепяването -има крушки за рефлектор.Писал съм вече в една друга подобна тема за разликата на крушките за лупа и рефлектор.Стандарта D2S и D2R вече го има и в цокъл H7R,но всички продават H7,не им се дават пари за повече артикули....

post-5067-1231953926_thumb.jpg

Редактирано от batpepi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих от колега от форума, за моята Ц5 с фабричен ксенон, който (оргиналния) нищо не светеше, принуждавах се да си намирам джигит и да карам зад него.... С китайките е приказка, само дето колкото е по студено, толкова по трудно палят... Момчето ходих два пъти при него, бори се много, пари не ми взе, но не се оправи - сутрин светкам, чакам 20-30 сек и рестарирам, инак не палят - само пресветнат и това е. Но не ми е болка за умиране, имам сигнализация на ФИС-а и рестартирам, колкото пъти е нужно. Обикновено на втория път става, ако съм ги изчакал включени достатъчно. Все пак за 200 лв ще щракам, та пушек ще се вдига :hilezh:

Интересно защо е така при положение че си дал малко повече пари от средната цена за китайка.Аз от xenon.bg си купих преди година и половина,няма топло,няма студено пали си от първия път и си се разпалва супер бързо,не е имало случай да връжам копчето и пак да ги паля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ знам колко е точно средната цена на китайките, аз платих 50 +10 за монтаж на крушка.

Колкото до баластите - и аз за тях си мислех, но все пак с оргиналния филипс проблем нямаше, така че засега няма да предприемам излишни харчове - настоящето положение ме устройва :hilezh:

Още повече че няма да е постоянно студено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДА,принципно е така,ама на мен чуденката ми е дали ще има някакъв ефект,примерно аз в града карам предимно със вкл фарове за мъгла,и все си мисля,че ако са ксенонови ще е много по- добре,но приятели ми казват че файда няма. :hilezh:

има ли някой да е слагал?

Моля спри да го правиш това.

Не мога да ви разбера хора, фара за мъгла е направен да го включиш при мъгла не да си по забележим на пътя.

Фаровете за мъгла в България са ненужни поради простата причина че те са за да светят под мъглата и да карат пътната маркировка да "свети" с това ви помагат но в България това чудо на техниката пътна маркировка се среща толкова често колкото бизон в софииските ловни полета.

Фаровете за мъгла имат и един много неприятен момент за разлика от късите светлини те не са настроени да светят без да заслепяват насрешните (защото в мъгла трудно ще заслепиш някого) коли.

А мога да ви кажа много заслепяват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то ясно ,че за мъгла са направени,ама да ти кажа,че и в мъгла не помагат много,а ако са ксенон може файдата,че да е по-голяма.

Имам още едно питане ,колко К да са,късите са ми на 6000К.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами 4300 разбира се

тия педераски соц разбирания че жълтото видиш ли по добре е в мъгла е най-голямата простотия някога измислена

водните капки във въздуха образуващи мъглата разпръскват абсолютно целия спектър на светлината във абсолютно всички посоки

така че жълтата не е миропомазана нито извънземна

майката на фаровете за мъгла е - колкото по-ниско толкова по добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от близо месец на късите съм с 6000К за 130лв от магазин и съм много доволен. Лошото е че им трябва около 5 секунди за да светнат както трябва. Дали има бласти които да светват крушките още при самото включване? Исками се да сложа и на дългите но ако ще светват с латентност от 5-6секунди след всяко включване не си заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...