Jump to content

Всичко за таблото с уредите


Inkozi

Recommended Posts

Виж пост №12 от първата страница на тази тема и ще ти стане ясно къде са намират крушките за индикация и за подсветка :)

Най-общо - като свалиш таблото и го обърнеш отзад, в средата са струпани тези за индикацията, а тези за подсветката са разпръснати по цялото табло и мисля, че бяха 6бр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 630
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Пичове взех си рингове и сега го затапих. Стигам до положението в което се сваля платката с уредите от пластмасата на таблото. Напъвам но имам чувството че в двата края на таблото нещо е придържа и няма вадене. Всички болтчета които го придържат съм ги развъртял

img3166a.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При синята букса и зелената платка има едно като щипка дето трябва да го цъкнеш за да се освободи голямата платка.

Друго не би трябвало да запъва. Опитай да извадиш само платката без уредите, щото с тях може да се счупи по средата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да питам нещо.Сложих табло с оборотомер,но някой символи за индикация(масло,аварийни,смукач)се разминават с истинските понеже таблото е от кабриолет.Има ли начин да си сложа мойте символи вместо тези.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да питам нещо.Сложих табло с оборотомер,но някой символи .....

Има начин. Сваляш уредите с платката и като махнеш пластмасата в която влизат крушките за индикацията, отдолу се виждат символите и май може да се сменят.

Иначе успях.. направих го като отвъртях болтчетата на горивомера и температурата и като повдигнах платката видях, че отдолу под платката има по още едно болтче в двата края.

Отвъртях ги и стана работата..

Голям кеф е с рингове..

img3167a.jpg

img3168aa.jpg

img3167c.jpg[/url

Редактирано от Stoian Dulgerov
  • Like 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега!

Ето от къде ги купих. Много добре са изработени и на добра цена..

http://shopix.bg/Hrom-ringove-Autopro-za-tablo-za-Audi-80 :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги молви помагаите до вчера ми работеше обортомера и днеска отворих таблото да сменя 2 лампи и после всичко отказа да свети и да работи светят единствено лампите на километража и обортомера и лампата за дълги светлини всичко останало е блокирало в таблото ми влизат 4 букси и на 4 има по 1 + бушоните не са изгурели ,благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре са изработени и на добра цена..

Аз също си поръчах от тези рингове.Добри са. :zustimm:

5127099t.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Вчера реши да подменя малко изгорелите крушки по таблото,обаче се оказаха ,че вървят заедно с фасунгите,oранжави са и пише Осрам 12V 1.1W,къде се продават,трябва ми конкретно място понеже в понеделник ще имам доста работа и всяко мотаене на произвола ще ми струва скъпо.За София питам,аз проверих и железарий и съмнителни автомагазини и нямаха. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинете ме предварително може би нее тук мястото да попитам но искам да си слоя от тия спортните уреди за кола и си пора4вам еи тия дали 6те станат за ауди б4 2,0 бензин моно инжекция :respekt::gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

здравейте колеги!видях че има доста хора който разбират и реших да попитам и аз един въпрос.

имам ауди80 1.8 карбуратор 89г. таблото няма обортомер с часовник е уредите започнаха да отказват 1 по 1 и реших направо да сложа ново табло,намерих от ауди90 с обортомер та въпроса ми е следния. Ще пасне ли това табло за моето ауди и дали ще мога да вържа обортомера че така с часовник е много дразнещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С лед лампи няма да се получи много равномерно подсветката освен ако не са някакви много ярки. С лента става по-добре.

Колегата mitkooо май беше направил едни стрелки да светят синьо или бяло, и се беше получило много готино.

Колега при SMD e по-различно :)

2039r.jpg

2040p.jpg

2041a.jpg

ето и снимка как свети и разпръсква светлината равномерно

2042q.jpg

img2654a.jpg

Редактирано от Stoian Dulgerov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,ако може някой да ми обясни какво трябва да се направи,уредите за бензина и за температурата работят от време на време?Колата е NG моторя,незнам ако това има някво значение,ма като гледам май е често срещан проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, 14 страници никъде ли не го видя !?

Сваляш таблото, и отзад вляво ще видиш стабилизатора с 3-те "крачета" !

Сваляш и ги кривни леко !

Отделно ще видиш много винтове по таблото, но теб те интересуват тези които се падат точно под уредите !

Отвиваш ги, и зачистваш с финна шкурка мястото на самото табло ! Не много - колкото да "падне" окис-а !

Ако искаш добави и контактна грес !

Сглобяваш и всичко ОК !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колега при SMD e по-различно :)

2039r.jpg

Признавам че не съм много в час с SMD, но не губиш ли регулирането на осветеността и съм склонен да опитам че нещо много намаля осветлението при мен. Някой ако знае къде могат да се купят във Варна - ходих на 2-3 места и нямат такива готови комплектчета с пластмасата. Искам и да си опъна една лента в багажника обаче продават малки или големи 5 метра (22 лв.) а мен ми трябва около метър ако някой знае точното място дакаже :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В елимекса ги има http://www.elimex.bg/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

и при мен прословутия проблем с зъбните колелца. Докато голямото разбрах от къде мога да го купя то малкото от снимката къде може да се намери? Благодаря предварително!

post-49485-203536_thumb.jpg

post-49485-203597_thumb.jpg

Редактирано от kokobaroko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен изкормихме едно компютърно CD/DVD Sony Nec - излизат 2 бр с по 15 зъба (една идея различни, но стават и двете)

и с малко пилене и уплътняване на дупката работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... малкото от снимката къде може да се намери? Благодаря предварително!

Колегата grizzly ги произвежда и не са скъпи. Драсни му едно въпросче и се разберете. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...