Jump to content

Обозначението M&S?!


Recommended Posts

Колеги, преди няколко дни си монтирах зимните гуми на колата, но понеже са с означение M&S не съм съвсем сигурен всъщност зимни ли са, или всесезонни?! Точно това попитах и човека в гумаджийницата който ми преобуваше колата и отговорът доста ме озадачи - M&S си го пишело на всички гуми, но на зимните трябвало да има изобразена снежинка. Ако няма били... летни!?! Аз пък доколкото знам M&S е съкратено от Mud & Snow, т.е. тиня и сняг?! Така че не ми стана много ясно къде да го търся тоя сняг през лятото. :hilezh: Има ли някой, който да е наистина наясно с въпросното означение M&S?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някой, който да е наистина наясно с въпросното означение M&S?

Tires marked "M + S" ( "mud and snow" tires), also known as "all-season" tires, provide safe all-weather performance, but may not be suitable in heavy snow. Wide, high performance tires, other than those that are specifically designed as snow tires, are not suitable for snow-covered roads.

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

M&S си е точно зимна гума,така пише в инструкцията за експлоатация на колата ми,а и шарката на тези гуми си е зимна.Не съм виждал на лятна гума да има такова означение,а и всесезонни съм си взимал и никъде нямаше такова означение/най-много да има изрисувани символите"слънце и дъжд"/.Напоследък и на мен ми ръсят подобни дивотии разни "майстори-гумаджии",че M&S било всесезонна гума,но аз не им се връзвам.Едно приятелче си взе такива "всесезонки" и точно за едно лято ги изтърка до теловете,а и как пищяха,не е истина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно приятелче си взе такива "всесезонки" и точно за едно лято ги изтърка до теловете,а и как пищяха,не е истина.

ами как няма да пищи тоя мек каучук...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еви го майстора. Моите са хем с М+S хем със снежинка ...та даже и ескимо пише...

Ако питаш майстора сигурно ще ти каже , че е сладолед :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еви го майстора. Моите са хем с М+S хем със снежинка ...та даже и ескимо пише...

Ако питаш майстора сигурно ще ти каже , че е сладолед :flipoff:

като си с такива гуми трябва да ядеш само ескимо - никакви други сладоледи иначе ще се хлъзгат :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tires marked "M + S" ( "mud and snow" tires), also known as "all-season" tires, provide safe all-weather performance, but may not be suitable in heavy snow. Wide, high performance tires, other than those that are specifically designed as snow tires, are not suitable for snow-covered roads.

:steinigung:

Всъщност аз горе-долу така го знаех определението за M+S, но и за човек без никаква информация по въпроса нещата би трябвало да се изяснят, след като види шарката на протектора. Да не говориме, че и каучукът е доста мек, то си личи и при допир. Абе, накратко казано - `айде наздраве, да са живи и здрави "майсторите", да ни радват и в бъдеще с проблясъци! :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

M+S - Става дума за следното: "По пътя и извън него" или в подсмисъл, че грайфера е самопочистващ се. Могат да бъдат зимни, летни или всесезонни. Зимните освен, че носят означениято M+S, задължително трябва да имат и снежинка на фона на планини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е неее... паднАх под бюрото от последните 3 поста ! :hilezh::flipoff::hilezh::hilezh:

:hilezh: нали не си..........................наведен :) (под бюрото) в чисто мъжко офисно обкръжение? :hilezh:

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

M+S - Става дума за следното: "По пътя и извън него" или в подсмисъл, че грайфера е самопочистващ се. Могат да бъдат зимни, летни или всесезонни. Зимните освен, че носят означениято M+S, задължително трябва да имат и снежинка на фона на планини.

Колегата е прав! Освен М+S, задължително и снежинката с планината! Макар на някои да им е смешно...

Tires marked "M + S" ( "mud and snow" tires), also known as "all-season" tires, provide safe all-weather performance, but may not be suitable in heavy snow. Wide, high performance tires, other than those that are specifically designed as snow tires, are not suitable for snow-covered roads.

Цитатът на колегата viessman казва всичко: all-season за мен е различно от зимна гима, пък ако някой си мисли друго се присъединява към армията убиици на пътя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитатът на колегата viessman казва всичко: all-season за мен е различно от зимна гима, пък ако някой си мисли друго се присъединява към армията убиици на пътя.

А може би трябваше да го преведа на български....Явно Eng. затруднява някои колеги.... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаааа,те немците са си го казали в инструкцията на колата какви са гумите с означение M&S,а не е като да не са виждали зима.То по тая логика всяка гума трябва да има това означение,а съответно за всеки сезон да им плясват и една анимацийка за радост на децата.Зимата-"снежинка",лятото-"слънчице",пролетта-"кокиченце",есента-"листопадче" :bia:

А по въпроса с "убийците на пътя" много може да се поспори.Правилно информираният човек е много по-безопасен от този,който се връзва на думите на "майстора-гумаджия",целящ да си продаде стоката! :bia:

Ето и обяснение за означението на символите на гумите http://www.vwclub-bg.org/articles.php?id=3

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитатът на колегата viessman казва всичко: all-season за мен е различно от зимна гима, пък ако някой си мисли друго се присъединява към армията убиици на пътя.

И както е казал колегата - всесезонните биха могли да са неподходящи само за хевисноу пътища. Карал съм навремето с нови всесезонни и съм минавал навсякъде при всякакви условия. Така че по-леко с убийците ... Може да спорим кой е по-голям убиец през 90% от зимата - тоя с по-дългия спирачен път с перфектните зимни или тоя с по-късия спирачен път с летните ... Щото всеки като сложи зимните и си мисли, че е лорд оф дъ роуд. Ама спирали по-зле от летните, ама риска от аквапланинг е по-голям - това не е важно, важното е че сме се изръсили за най-последния модел зимна гума и мое си натискаме педала до дупка ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И както е казал колегата - всесезонните биха могли да са неподходящи само за хевисноу пътища. Карал съм навремето с нови всесезонни и съм минавал навсякъде при всякакви условия. Така че по-леко с убийците ... Може да спорим кой е по-голям убиец през 90% от зимата - тоя с по-дългия спирачен път с перфектните зимни или тоя с по-късия спирачен път с летните ... Щото всеки като сложи зимните и си мисли, че е лорд оф дъ роуд. Ама спирали по-зле от летните, ама риска от аквапланинг е по-голям - това не е важно, важното е че сме се изръсили за най-последния модел зимна гума и мое си натискаме педала до дупка ...

Его па и тоя :birthday:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да пробваш да прочетеш пак, но по-бавно, а? И ако пак ти е толко трудно да асимилираш, мое ти дам и жокерче ... да стоплиш, че е зима все пак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега четох го бавно и бързо и в двата случая те разбирам,че е по добре да караме с летни гуми зимата?Ако правилно съм те разбрал :hilezh: Ако ли не извинявай :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Колегата е прав! Освен М+S, задължително и снежинката с планината! Макар на някои да им е смешно...

Точно така е и според немските разпоредби за това кое е зимна гума и кое не!

Моите последни гуми на Аудито бяха Pireli P4000 - чисто летни с дълбоки канали за вода и на тях пишеше M+S !

Ето го и профила им:

357.jpg

Това зимна гума ли е!?

Истината е, че правилата са малко размити, но по последна информация от този сезон съгласно

немския закон за движение по пътищата гума означена само с M+S не се признава за зимна гума.

В Щатите почти всички гуми имат това означение и дори летните.

Достатъчно условие за това е гумата да има дълбок профил и големи канали за отвеждане на водата.

Символът със снежинката на фона на планина от друга страна е със сигурност означение за зимна гума.

(колкото и смешно да им се струва на някои точно това е одобрената сигнатура за зимна гума)

Правото да изписва този знак производителят получава само след тест за сцепление и при покриването на някакви задължителни норми.

58269092_7e39d71e6a.jpg

Редактирано от brunobanani
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен да добавим за неосведомените:

М+S не е запазен знак и всеки производител може да го слага на всеки модел гуми.

Планината със снежинката е друг случай - слагането на този знак върху гумите подлежи на контрол и наистина само истински зимни гуми го имат.

P.S. Който иска нека се смее на водопадчета, aз преди да купувам гледам.

Весели празници на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...