Jump to content

Взе да ми писва.


Recommended Posts

Вече два пъти отивам на реглаж на предница и единия път волана ми беше надясно, втория наляво. Верно че отклонението е минимално ама ме дразни. Иначе колата си върви като по релси и не носи. Обаче волана ме дразни в това си положение.

Имате ли идея къде да отида за реглаж за да ми оправят проблема ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чове4е не ходи за това в сервиз просто свалях клаксона кадето е и има една гаика от там се регулира центроваш си го и луната спи:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, обяснявам, защо препоръчвам да отидеш в СБА Горубляне, вместо да си сваляш волана. Не като специалист, а като препатил. Миналата година имах същия проблем - правят ми реглаж - изкривиха ми волана наляво. Отивам на друго място и казвам, че са ми изкривили волана при реглаж. Чичкото естествено пусна люти коментари по адрес на колегата си и за има-няма 30 секунди ми взе кинтите за реглаж, "изтества" ми колата на "полигона" (30х30 м.) и ме прати да си ходя. На първата права отсечка установих изкривяване вдясно, ама нямах време да му шокам репата. На другата седмица отидох в Горубляне след препоръки от няколко места. Обясних случката, човека ми оправи колата и така си карам вече около година.

Останалото си го избираш ти.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам абсолютно същия проблем :lol: Ходих два пъти на реглаж, майсторите мерят и викат "Колата спи, перфектна е! Щом не ти дърпа - да не ти пука!", ама мен много ме дразни м... му! В един момент се бях замислил за волана, но не го направих по ред причини. Пиши, ако идеш до СБА и го оправят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си правя реглажа винаги само при Дунев на картинга в Студ. град и досега проблеми не съм имал :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно чичкото от СБА (Горубляне) ми изкриви волана наляво! Колата не занася, ама ме дразни. Скоро пак ще ходя. Направи ми впечатление че той работи с въженца, а на едно друго място бачкат с компютърни сензори на 4те колела. Електронното обаче струва 40 кинта, а чичкото от СБА ми взе 10.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сваляне на волана шанса да се оправи е много малък. Защото е на шлици и можеш да го завъртиш на определено положение.

За последно си правих реглаж на Ботевградско шосе, между караулката и ОМВ-то (посока център) има сервиз. Отпред продават гуми и други работи. Компютърен стенд (в смисъл без въженца) за 15 лева. Човека ми застопори волана с една шина и тогава започна реглажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно чичкото от СБА (Горубляне) ми изкриви волана наляво! Колата не занася' date=' ама ме дразни. Скоро пак ще ходя. Направи ми впечатление че той работи с въженца, а на едно друго място бачкат с компютърни сензори на 4те колела. Електронното обаче струва 40 кинта, а чичкото от СБА ми взе 10.[/quote']

Тук в Люлин има един сервиз където електронния реглаж е за 15лв преден мост ,а30лв е за заден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека ми застопори волана с една шина и тогава започна реглажа.

Браво Любо :lol::lol::lol: Точно в това е секрета (прилича на бастун за заключване на волана към педалите). За съжаление повечето го избягват (пречи им на бързината). :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Застопореният волан няма да помогне изобщо, ако "специалистът" завърти един оборот повече гайката или каквото е там нещото, с което се прави реглажа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Застопореният волан няма да помогне изобщо' date=' ако "специалистът" завърти един оборот повече гайката или каквото е там нещото, с което се прави реглажа...[/quote']

Абсолютно си прав адаш. :lol: Аз явно съм съвсем "изперкал" и си мисля, че наоколо има съвестни майстори, но май не е така. :roll: :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен слагаха скоба... но тя е да държи спирачките а не за волана. Закача се на седалката и спирачката. А със болта на волана колегите май са прави, при мен отклонението на волана е под 5 градуса и едва ли ще стане с изместване на шлиците.

Явно ще пообиколя сервизите пак, ама тоя път с договорка какво искам , т.е не реглаж на предница а реглаж на волана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не се излагайте бе....сваля се волана когато гумите са точно напред и се премества на необходимата шлица....Вуйчо ми регулира предници и като ми е правил мойта се е случвало така да стане....никакъв проблем не е.. :lol: Ако мога да помогна -на линия съм!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я си представете следния вариант - отивате с едно лъскаво Ауди пълно с айр беци по волани и всекъде, правят ви реглаж и после като ти остане на криво ти лепват репликата "Колега, абе после пред вас с ключе 12ка от гайката си го оправяш и спиш!"

Я пак премислете......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма лошо, само дето ключето майче е 17-ка :wink: Аз затова ходя по сервизи, за да имам какво да си ремонтирам пред блока 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова ходя по сервизи' date=' за да имам какво да си ремонтирам пред блока [/quote']

Именно Колега! Това ми е мисълта и на мен.... :wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не се излагайте бе....сваля се волана когато гумите са точно напред и се премества на необходимата шлица....

не е съвсем така. Ако волана ти е маааалко на ляво и като го преместиш на следващата шлица и той става мааалко на дясно. Тогава просто качествен реглаж си трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да точно така е.Моя волан беше с наклон наляво след смяна на накрайниците.Ходих на стенд и сега е на дясно ама съвсем малко.И си мисля,че от шлиците със сигурност няма да се оправи идеално.Ама и не ми се занимава пак да ходя на стенд.Пък и май вече свикнах така.Макар, отначало да беше доста дразнещо.А тея от сервизите наистина гледат колкото се може по бързо да се оттърват от работата.Даже последния път ми бяха скъсали маншончето на накрайника дейби и некъдърниците.Добре,че го видях и го смених само него преди да е заминал и накрайника.Така,че колега карай така че да не ти направят по голяма беля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...