Jump to content

първа зима с audi quattro


b0bz

Recommended Posts

искам да кажа... че ... очаквах мноооого повече от quattro-то.. ми че аз миналата година в снега имах bmw 525 1999г ми че то си е 1000х по яко.. от тва ауди...

то тва е като няква шеина... за 2часа из града щях да се блъсна поне 10 пъти.. ... истинско разочерование ... ааа.. и аудито е 2.5 тди quattro 2000 година.. !!!! не си купувайте такива

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да кажа... че ... очаквах мноооого повече от quattro-то.. ми че аз миналата година в снега имах bmw 525 1999г ми че то си е 1000х по яко.. от тва ауди...

то тва е като няква шеина... за 2часа из града щях да се блъсна поне 10 пъти.. ... истинско разочерование ... ааа.. и аудито е 2.5 тди quattro 2000 година.. !!!! не си купувайте такива

:2gunsfiring_v1::lol::lol:

Посети колегата dwd и пак ще говорим! Ако не ти хареса пак можеш да ми я оставиш покрай тези празници свикнах да получавам подаръци :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да кажа... че ... очаквах мноооого повече от quattro-то.. ми че аз миналата година в снега имах bmw 525 1999г ми че то си е 1000х по яко.. от тва ауди...

то тва е като няква шеина... за 2часа из града щях да се блъсна поне 10 пъти.. ... истинско разочерование ... ааа.. и аудито е 2.5 тди quattro 2000 година.. !!!! не си купувайте такива

Много ми е странно проблема да е в колата, как си с гумите доста хора мислят, че купувайки си кола 4х4 и могат да минат само е едни летни гуми и имай в предвид, че двете коли се карат по доста различен начин и може би в това е проблема свикнал си на задното.

Дай малко инфо от кое не си доволен и при какви условия/ситуации.

Редактирано от cvetan83
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми човек ко да ти кажа ... недозавиването е наааай основния проблем.. на бмв-то като му подам газ в завоя.. даже завива повече отколкото трябва.. тва.. точо обратното

е.. наистина гумите ми не са най добрите на света.. 4-ти сезон им е май.. .. но само от едни гуми да има такъв ефект.. не вярвам

после.. и ABS-a уж ми трака там педала.. апак те си се хлъзгат гумите.. аз такова чувство имам...

и тва е в общи линии :2gunsfiring_v1: иначе.. парното на аудито е по хубаво.. и по не ми се запотяват стъклата :lol: хаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми човек ко да ти кажа ... недозавиването е наааай основния проблем.. на бмв-то като му подам газ в завоя.. даже завива повече отколкото трябва.. тва.. точо обратното

е.. наистина гумите ми не са най добрите на света.. 4-ти сезон им е май.. .. но само от едни гуми да има такъв ефект.. не вярвам

после.. и ABS-a уж ми трака там педала.. апак те си се хлъзгат гумите.. аз такова чувство имам...

и тва е в общи линии :lol: иначе.. парното на аудито е по хубаво.. и по не ми се запотяват стъклата :lol: хаха

колега незнам от кога си шофер, но да знаеш едно от мен abs-a върши работа само на сухо :hilezh:

гумите са 4-ти сезон летни?

какво очакваш от кола 4х4 като настъпиш докрай в завой?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами незнам колега, зел си 8 годишно ауди, гумите са ти 4 годишни...пробвай с А6 куатро 2008г с нови зимни гуми и кажи как е ...Аз съм с 2 годишни гуми и драпа, но се завъртях на 180 градуса на иван гешов след като излезнах от пряката, където е сердика бизнес център на пищевица без включени блокажи :hilezh:. Струва ми се, че като се заиграе колата няма вкарванката в пътя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зимни са гумите.. бе.. с летни ли ще карам.. :hilezh: но....абе незнам.. другата зима няма да карам ауди... повече освен ако не е дет вика колегата чистак барсак 8-ца :lol:

абе кви са тези блокажи аз нямам май никви такива копчета или не ги знам къде са още...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми човек ко да ти кажа ... недозавиването е наааай основния проблем.. на бмв-то като му подам газ в завоя.. даже завива повече отколкото трябва.. тва.. точо обратното

е.. наистина гумите ми не са най добрите на света.. 4-ти сезон им е май.. .. но само от едни гуми да има такъв ефект.. не вярвам

после.. и ABS-a уж ми трака там педала.. апак те си се хлъзгат гумите.. аз такова чувство имам...

и тва е в общи линии :hilezh: иначе.. парното на аудито е по хубаво.. и по не ми се запотяват стъклата :lol: хаха

Аз пък тази година за добро или лошо сложих от пред зимни Debica и очаквах да е нестабилна колата, но е факт, че ако не е лед, а има поне малко сняг завивам като трамвай и даже не закъсах никъде въпреки снеговалежите, А6 е тежка кола и гумите трябва да са на 6 иначе не може да се очаква много. Що се отнася до quattro-то има доста теми във форума как да шофираме кола 4х4 ще са ти от полза.

Редактирано от cvetan83
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.. 4-ти сезон им е май.. .. но само от едни гуми да има такъв ефект.. не вярвам...

Както ти казах, посети колегата dwd сложи и едни хубави зимни гуми и да видим тогава!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да кажа... че ... очаквах мноооого повече от quattro-то.. ми че аз миналата година в снега имах bmw 525 1999г ми че то си е 1000х по яко.. от тва ауди...

то тва е като няква шеина... за 2часа из града щях да се блъсна поне 10 пъти.. ... истинско разочерование ... ааа.. и аудито е 2.5 тди quattro 2000 година.. !!!! не си купувайте такива

Дай ми тази кола със старите гуми, ти си карай БМВ-то да направим една гонка :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахахахаха

аз пък днес ходих да карам един приятел до селото му,че било затрупало,човека предпочете да си остави в гаража 525тдс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да кажа... че ... очаквах мноооого повече от quattro-то...

...то тва е като няква шеина... за 2часа из града щях да се блъсна поне 10 пъти.. ... истинско разочерование ... ааа.. и аудито е 2.5 тди quattro 2000 година.. !!!! не си купувайте такива

Нареждам се на опашката за подарък след НГ.

Ти вземе погледни , дали наистина си с quattro ... да не се окажат само емблеми :) , че историята помни и такива случаи :)

... наистина гумите ми не са най добрите на света.. 4-ти сезон им е май.. .. но само от едни гуми да има такъв ефект.. не вярвам

после.. и ABS-a уж ми трака там педала.. апак те си се хлъзгат гумите.. аз такова чувство имам...

и тва е в общи линии :hilezh: иначе.. парното на аудито е по хубаво.. и по не ми се запотяват стъклата :lol: хаха

Гумите може и на два сезона да са и пак да не стават ... при 4-ти, това е 80% сигурно.

За АБС-а - днес във Варна първо е валял дъжд и после сняг .. така, че под снега има лед, а на него, единственото спасение са гуми с шипове или вериги :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да кажа... че ... очаквах мноооого повече от quattro-то.. ми че аз миналата година в снега имах bmw 525 1999г ми че то си е 1000х по яко.. от тва ауди...

то тва е като няква шеина... за 2часа из града щях да се блъсна поне 10 пъти.. ... истинско разочерование ... ааа.. и аудито е 2.5 тди quattro 2000 година.. !!!! не си купувайте такива

Колега, последната кола със задно която карах беше Хлопел Омега 2.3ТД. Наистина фъна е голям, но винаги трябва да имаш едно наум къде спираш и какво превземаш. На мен също ми е първа зима с куатрото (моята е същата като твоята но е бенДзинова и е типтроник), гумите са ми на два сезона с 4мм грайфер и мога да ти кажа че съм супер доволен, въпреки че за дълбок сняг едва ли става каквато е ниска. Но тръгвам на лед в баири, превзема заледени бордюри и имам чувство че няма какво да я спре (освен много висок сняг). Според мен:

1. Си бил с прекалено много очаквания;

2. Навиците от задното страшно пречат. Като дадеш газ и тя поднесе за да изправиш по навик от задното връщаш газта и става катастрофално с куатрото - все едно си натиснал спирачката.

3. Гумите ти явно са капут щом само АБС-а чуваш и не се управлява колата.

Покарай доста на един полигон да посквикнеш и ще видиш че нещата ще се променят. Навиците са голяма работа, аз макар че последната ми да бе с предно и не мога да се оправя съвсем - основния ми стаж е на задно и ми зор зимата и с предното, и сега с куатрото. Но съм супер доволен от куатрото - само внимавай с десния педал - в него е ключа.

И след като му хванеш чалъма смени гумите и всичко ще си дойде на мястото :hilezh:

Дай ми тази кола със старите гуми, ти си карай БМВ-то да направим една гонка :lol:

:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да кажа... че ... очаквах мноооого повече от quattro-то.. ми че аз миналата година в снега имах bmw 525 1999г ми че то си е 1000х по яко.. от тва ауди...

то тва е като няква шеина... за 2часа из града щях да се блъсна поне 10 пъти.. ... истинско разочерование ... ааа.. и аудито е 2.5 тди quattro 2000 година.. !!!! не си купувайте такива

Я обясни какви са ти гумите и дали не са 2 различни чифта? :hilezh: И колко са широки ? Съмнява ме една работа, която често се среща при БНВистите...Понеже куатро се кара с 4 еднакви гуми(една и съща марка,модел и протектор на грайфера) и по възможност еднакво износени дори.За целта се въртят на определен брой км, за да се получи равномерно износване. Ако спазваш тези изисквания, нямаш да имаш никакви проблеми. Няма да си като шейна, а като по релси...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наистина имам сигурно някви навици от задното.. и ще се пробвам на полигона :) щото тва със спирачката грешката я правя ..

а гумите са ми еднакви разбира се.. се пак не сам си купил кола че да не знам хич за какво става въпрос.. но явно са достатачно стари за да не стават за снега вече

иначе са 16-ки някви.. мишелинки ....

а другото ... че на лед тръгва.. наистина си е така.. тва му е наи хубавото :D на тва куатро май.. но както казах .. двечера съм на полигон някаде да тествам :nixweiss:

и няма да я подарявам ....

някои ако се надъхва.. бих я заменил за бмв 525д .. поне 2000 година.. :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз с чисто нови лятни гуми немога да взема един завои,направо отивам в страни.А зимните са ми стари и разликата е огромна.АБС-а се вклучва много по късно и поднася 10-пъти по малко сам си прави извода колко са важни гумите. :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

b0bz, По добре не излизай от гаража :)

BMW ( без X-Drive ) ми било по добре от Ауди Quattro в снега ... ти чуваш ли се к'ви глупости говориш!?

Аз също съм фен на BMW , ама през някой други сезони...

Редактирано от cyberhill
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..

Гумите може и на два сезона да са и пак да не стават ... при 4-ти, това е 80% сигурно.

За АБС-а - днес във Варна първо е валял дъжд и после сняг .. така, че под снега има лед, а на него, единственото спасение са гуми с шипове или вериги :)

Айде стига преиграване. Моите зимни са от 2004 година и WE с един приятел ходихме на витоша (той с а6ц5 куатро) и заедно се качихме до момина скала да пиеме кафе. След това и нагоре по хижите ходихме. Горе имаше и мерцедеси и голф двойки. Всичко идва от шофера не от дали е с предно, задно или не нам си кфо.

edit: А да забравих, имаше и е36 а да не говориме че една Х5 докато обръщаше успя некакси незнам как да забуксува ама смотаняка успя да обърне де, трябва да му се признае това :box::) Не знам всички ли са смотаняци дето карат тея джипове :bia:

Редактирано от shpeksi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е от задкормилното устройство според мен.

както вика един мой приятел- гарнитурата м/у волана и седалката

а с хубави гуми и гарнитура всичко живо катери на сняг

Редактирано от T.Todorov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве аз се катеря с форд транзит 98-ма със задно без блокажи и никви спомагателни системи, той със кватро недозавивал....

ПС: Я провери имаш ли отдолу кардан...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да кажа... че ... очаквах мноооого повече от quattro-то.. ми че аз миналата година в снега имах bmw 525 1999г ми че то си е 1000х по яко.. от тва ауди...

то тва е като няква шеина... за 2часа из града щях да се блъсна поне 10 пъти.. ... истинско разочерование ... ааа.. и аудито е 2.5 тди quattro 2000 година.. !!!! не си купувайте такива

Абе колега честно казано не мога да те разбера.Караш Ауди с куатро и ти се струва зле.Ами ти какво очакваш това да не космически кораб то си иска умения некви.Ти какво си помисли че като е Ауди с куатро можеш да го ръчкаш сякак и да не ти поднесе.Виж с какви гуми си и земи карай леко без излишни рискове.

Иначе честито за колицата.И умната.Някои хора си мечтаят за такова Ауди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък понеже съм и от двете страни имам предвид, че като администратор на БМВ форума съм карал много бмв-та, както и личното ми. Карах същото Ауди А6 quattro 2000г. като на момчето по-горе и мога да ви кажа няколко неща:

1. Зимата си е зима и това, трябва ти техника на шофиране и да познаваш себе си и автомобила си.

2. Всяко добре подготвено БМВ или Ауди с хубави гуми, особено 4х4, защото и БМВ почнаха да вадят тройки XDrive си върви абсолютмо прилично. Изкачвал съм и с БМВ-то и с Ауди-то уж недостъпни места....

3. БМВ-то е нормално да завива повече това е факт, Аудито не завива толкова.

4. БМВ-то е по-опасно, защото много от каращите го са или разни гъзета или страхливи хора, които предпочитат да си оставят колата в гаража, защото искат да си купят най-евтините гуми. Е, не става...

5. Аз моето quattro го блъснах, за мен тази кола има точно два проблема, ниска е и има проблем с окачването, адски много подскача и става опасна при път, който има разни подскокчета :gruebel:

Това са моите преки впечатление. Стига с тези гонки, сравнения и и т.н. Всяка марка си има и + и -, фабрични дефекти и често срещани проблеми, които се появвяват при определени модели и евентуално се фиксират след фейслифта.

:hilezh:

Редактирано от Иво
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...