Jump to content

Въпроси за А6 (4F)


verter

Recommended Posts

  • Отговори 3,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Колеги как седи работата с ТВ в колата? Имам аналогов тунер трябва да го сменя със цифров ли? Колко струва?

 

Колега, на мен ми обадиха цена около 2000лв за приставка към MMI-a, която на практика представлява същия дигитален приемник който имаш вкъщи вързан за телевизора. Т.е. китайското меню, второ дистанционно и т.н. Реално представлява външен дигитален тунер вързан за един от External входовете с прекарана антена. Един колега с А8 си е набутал съвсем норнамел дигитален приемник с все антената и си бачка коректно (не съм го питал колко му е излязло и не знам точно какво е използвал за да вкара сигнала)

 

Попринцип доколкото съм намирал, основното което трябва е приставка към оригиналния TV tuner, която позволява вкарването на видео/аудио сигнал от 3-то устройство. Досега не съм открил нито едно такова за под 300лв (нормално вървят 300-500лв).

 

За оригиналния дигитален тунер от Ауди ми бяха казали нещо от сорта на 1400-1700лв. Не съм проверявал обаче в Порше колко реално искат.

 

Аз лично когато стигна до там (че има доста други работи преди това), сигурно ще взема такава приставка за video/audio и ще пригодя нормален дигитален приемник от кабеларката, не толкова за телевизия, колкото за филми и прочие, че така я чакането на девойката да слезе или на границата да минеш, става по-поносимо :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тея дори и на шега не ги споменавай :)

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Ей с подобна джиджавка. Не съм ходил по тояга и тем подобните сервизи, че те попринцип имат някви "гаражни" решения и понякога са на добри пари.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аудио/Видео входовете си ги има на буксата на ТВ тунера,и само трябва да се добавят пинове,след това се монтира един цифров тунер ,прави му се захранване(5в) добавя се една антена,и вече си имаме цифрова телевизия в колата  :hilezh:.

Естествено с домашните цифрови тунери трудно... да не кажа невъзможно ще се постигне картина в движение,но за парите са си идеални.Най малкото е могат да се гледат филми и клипове в движение ако е отключена картината в движение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чудя се къде точно е оптичния кабел в цялата тая китайска свинщина,която я тръгне я не?Голяма част от комуникацията в нашите каляски е с оптика все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След тунера на колата е оптиката. Преди това си е обикновенна връзка. Вече не знам дали чинчовите кабелчета от приемника може директно да се набият в пиновете на тунера или трябва преобразувател някъв. Щото реално ако тези Video in устройства за по 300лв+ са само един преходник от чинч към буксата на оригиналния тунер, то това е ебаси цаката :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оптика и fbas са тунерите и точно това прави тази за 500лв имаш преходник. Обаче от mmi оправляваш входовете но не и самия тунер...

Редактирано от Broom
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой иска да подкара цифрова ТВ в колата (при положение, че каналите, които се улавят са повече от плачевни) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди входа на аналоговия тунер се слага дигитален просто. Тия пари, които споменавате тук са извънземни за тази процедура. Като ще дадеш 5-600лв на някакви палячовци дето връзват крадени касетофони цял ден по-добре си купи един хибриден тунер вадиш единия, слагаш с другия и не се занимаваш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не е просто ако искаш да си управляваш тунера чрез MMI. Този обикновен дигитален тунер ако е с най обикновенно дистанционно ще трябва да помислиш и как ще подава сигнала - тунера е отзад. Да има обикновенни тунери за кола с дистанционно но не са по-добро решение. За хибриден тунер първо трябва да е с MPEG4 (повечето са MPEG2) а хибриден тунер с MPEG4 под 500-600лв цена не съм виждал. Е при положение че има възможнаст освен тунер да вкараш вход за всякакво видео с подръжка на задна камера също SD карта навигация музика и .т.н мисля че е по добре да се вземе нещо по-многофункционално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти щом имаш тунер в колата значи имаш и FBAS вход в MMI-a и никой не те спира да си сложиш камера за задно виждане. Къде е смисъла да вкараш китайски боклук на мястото на аналоговия тунер и да трябва да цъкаш на ТВ после на "втора програма" че да си видиш камерата за заден ход :) Иначе за хибридните тунери, има си на MPEG4 - 4F0919129D мисля беше правилния номер, но и остналите поддържат. След 1 минутно търсене излезнаха между 350 и 450 лева в няколко сайта. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой иска да подкара цифрова ТВ в колата (при положение, че каналите, които се улавят са повече от плачевни) :)

 

Точно идеята е за по-голяма функционалност, не само телевизия. Дали ще да е за филми/сериали, дали за да използваш афтърмаркет навигация (iGo, Navigon и т.н.), дали за да си вържеш телефона към екрана, дали за музика, общо взето бая неща могат да се постигнат. Само трябва да се изясни точно какво е необходимо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново - има си входове достатъчно и за дисплей в седалките и за двд плейъри и за каквото искаш... няма нужда от закупуването на някакъв китайски боклик...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето възможности като SD карта за навигацията (да се спре с почистването на DVD лещата :hilezh: ) всякакъв формат музика. Управлението на ТВ от MMI. управлението на задната камера в устроиствата с подръжка на MMI става автоматично при задна скорост. http://www.xcarlink.bg/Audi-MMI-2G-Multimedia-Video-Interface

Това което препоръчаха колегите за мен също е един от добрите варианти. Погледни го мисля че просто не си го разгледал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е проблема да се изкара IR приемника от тунера и да се монтира отпред накъде скрит,и дистанционно  да се ползва само за смяна на каналите :nixweiss:. AV-AUX се вади без никакъв проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае е ли на 3.0 тди ASB 233 к.с. маслена помпа как се сменя. Брат ми си взе такава А4 и нещо му набива oil pressure? Маха ли се кутията или през катера?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...