Jump to content

Колко ви гори колата


KAD

Recommended Posts

Ами говорим за 1,9 tdi AFN мотор автомобила е А4/Б5 фейсливт 2000г

Колега!

Разхода ти е напълно нормален за колата и за софийските задръствания...

Аз съм със същата Б5, 2000г. 1.9 ТДИ автоматик, и разход под 9.5 правя само когато "софиянци" се приберат по родните си места.

Карай си спокойно колата и не се занимавай с щуротии!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Здравейте,за да не пускам нова тема реших да пиша тук.

Карам Ауди А4 1.9 TDI AFN avant,карам го предимно с SHELL V-power Diesel,последния път като ми светна лампата сложих 10 литра и изминах 110 километра само градско с пуснат климатроник нон-стоп.

И горе долу разхода излиза 9-9 и нещо,а това според прочетеното не е много нормално за моя двигател,като гледам

и се чудя как ги карате тези коли,че градско ви горят по 7-7,5 ?

Аз съм от Хасково и тука няма големи задръствания,макар и да има доста движение за нашите пътища.

Редактирано от RhythmiX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,за да не пускам нова тема реших да пиша тук.

Карам Ауди А4 1.9 TDI AFN avant,карам го предимно с SHELL V-power Diesel,последния път като ми светна лампата сложих 10 литра и изминах 110 километра само градско с пуснат климатроник нон-стоп.

И горе долу разхода излиза 9-9 и нещо,а това според прочетеното не е много нормално за моя двигател,като гледам

и се чудя как ги карате тези коли,че градско ви горят по 7-7,5 ?

Аз съм от Хасково и тука няма големи задръствания,макар и да има доста движение за нашите пътища.

Ами колега, аз съм с А4 AFN комби, ръчни скорости и в София ми гори по-малко отколкото във Видин. В София, с климата постоянно включена, 7,5 до 8,1 в зависимост дали се кефя по булевардите или просто се тътря. Във Видин, поради простата причина, че за разлика от задръстената и огромна София, стигам до където съм тръгнал за мах 5 минути, и паля и гася често, прави от 8 нагоре винаги. Това вдига разхода повече отколкото висенето в задръствания. А извънградското ако карам като пенсионер до 120 - 5,5 на сто, ако карам като човек около 6/6,2 на сто, но дори и с 5 човека и багаж до тавана и душманско каране от моя страна повече от 6,5 не ми е правила досега.

Но ебал съм го разхода, убивам за автомаик в тия задръствания. По едно време ми беше излезнал мазол под пръсите на левия крак (сериозно). Аз на ден права по 60-70км градско минимум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ги въртя толкова колега,макар и да живея в малък град често се движа от едно на друго място и както викаш ти постоянно паля и гася,10-15 километра гася,след това паля и пак така.

А и досега съм карал само бензинови коли от 2-3 месеца насам съм с това ауди и някой хора ми викат,че съм го карал като бензин.

Смисъл на 2000 оборота сменям предавка и често в града карам на 3-та с 1900-2000 оборота и все ми повтарят,че затова ми горяла колата,а аз мисля,че колата на тези обороти си е спокойна поне няма никакъв шум от двигателя.

Казват ми че трябва на да я карам на 1200-1500 оборота и да гледам да поддържам тези обороти,но тогава като че ли не е спокоен двигателя :respekt: и ми се струва,че му идва голяма предавката,но може да е зареди това,че съм свикнал на бензин.

Дали така ще падне разхода ?

Аз като тръгна да я натискам я пиля до 3000-3500 оборота,ако я карам така сигурно ще даде 11-12 разход :bia:

Иначе съм си много доволен от колата...пу-пу-пу да не я урчасам :les:

Редактирано от RhythmiX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2000 оборота е нормално да превключваш, ето тема точно по този въпрос http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=62414, докато при 1200оборота вече и е малко тежичко, защото са и малко малко. Не че няма да върви и на тях, но и е по леко при 1800-2000. А при изцеждане повече от 3500 няма смисъл да вкарваш, там просто няма вече никаква мощност. Друг съвет който ще ти дам е преди да угасиш двигателя да гасиш и климата, и да не я включваш ако ще караш само 3-4 км в града (няма да те разхлади, само ще натовари двигателя за тези 5 минути). Това също оказва влияние върху разхода. Но както и да го гледаш, поради това че си в малак град и най-дългото пътувене ти е 5 минути, после гасиш и след малко пак палиш, винаги ще ти гори повече от 8. Ако имаш идване към София или Варна, я засечи там колко ще изгори, няма да е повече от 7,5 на 100 с нормално каране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След чипа нещата се промениха. Но е много важно как се кара, газ спирачка или плавно и умерено. В кроткия вариант 6.5 извънградско и 10 градско. В бързия 13 градско, а има и моменти извън градско с 28 л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! А4, 1.9TDI, AWX двигател, 131 ждребета, 5 скорости, 2002 г., градско(селско... от Дупница съм :respekt:) 6-7 л/100, извънградско 5.5-6.5 в диапазона 120-160 км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги :flehan:,

аз от скоро карам А4 Avant 2.5TDI V6 2000г. и нямам много наблюдения върху разхода (6-6,5 извънградско, 8-9 градско - в София), но искам да Ви помоля за малко съвети. Как да караме колите си за да ограничим разхода, нали сме криза :flehan:. Също каква нафта да зареждам, някой да сподели опит за последствия от некачествена нафта, все пак може да се намери доста изгоно нафта на черно, но не знам какво рискувам. Също горивния филтър кога се сменя, чух че е задължително преди зимния сезон .. има ли истина, на колко километра се сменя..

Предварително благодаря и се извинявам ако въпроса ми, не е за тази тема :hilezh::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,за да не пускам нова тема реших да пиша тук.

Карам Ауди А4 1.9 TDI AFN avant,карам го предимно с SHELL V-power Diesel,последния път като ми светна лампата сложих 10 литра и изминах 110 километра само градско с пуснат климатроник нон-стоп.

И горе долу разхода излиза 9-9 и нещо,а това според прочетеното не е много нормално за моя двигател,като гледам

и се чудя как ги карате тези коли,че градско ви горят по 7-7,5 ?

Аз съм от Хасково и тука няма големи задръствания,макар и да има доста движение за нашите пътища.

Същия мотор автомат кутия dmx година и половина каране във варна 9,5-10 .Колата е с чип като ме ядосват си я посмачквам с десния крак .Извънградско 120-140-5,5л/100км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия мотор автомат кутия dmx година и половина каране във варна 9,5-10 .Колата е с чип като ме ядосват си я посмачквам с десния крак .Извънградско 120-140-5,5л/100км

Моята кола извънградско също гори толкова. :respekt:

Но градско разхода ме притеснява да не би нещо да не е наред или е нормално при моите условия,които писах по горе? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята кола извънградско също гори толкова. :hilezh:

Но градско разхода ме притеснява да не би нещо да не е наред или е нормално при моите условия,които писах по горе? :f_ck_you:

Прочети по нагоре един колега е написал за разхода на книга и в действителност,на книга всичко се смята при идеални условия а не в задръствания плюс това с немско гориво а не с български боклук ако колата си варви нормално не я пипай и не се главоболи карай и си свиркай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върви си нормално. :steinigung:

Знам че на теория е едно,а на практика друго. :f_ck_you:

Сега ще пробвам да сменя малко стила на каране и да видим този път какъв разход ще отчете. :f_ck_you:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги :steinigung:,

аз от скоро карам А4 Avant 2.5TDI V6 2000г. и нямам много наблюдения върху разхода (6-6,5 извънградско, 8-9 градско - в София), но искам да Ви помоля за малко съвети. Как да караме колите си за да ограничим разхода, нали сме криза :f_ck_you:. Също каква нафта да зареждам, някой да сподели опит за последствия от некачествена нафта, все пак може да се намери доста изгоно нафта на черно, но не знам какво рискувам. Също горивния филтър кога се сменя, чух че е задължително преди зимния сезон .. има ли истина, на колко километра се сменя..

Предварително благодаря и се извинявам ако въпроса ми, не е за тази тема :f_ck_you: :f_ck_you:

up

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

up

Колега...вярно че е криза, ма за тебе всичко е приключило като си си взел този двигател...като гледам какво си написал като разход дълбоко се съмнявам да можеш да паднеш по-ниско от това....даже 8-9 градско ми се виждат твърде малко....под 10 не съм чувал някой с 2.5 TDI да се похвали. За горивния филтър...аз лично като знам какви горива наливаме от бензиностанциите го сменям на всяка смяна на маслото на 10к километра пък и той не е някаква цифра невъзможна, та да гледам да пестя от смяната му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Ръчни скорости комби и куатро, под 9 не мога, а е стигало и до 11, така че средно 10/100. извън града нямам каране.

Точно така е . Който казва различно не е засичал колко му гори колата и му се иска да е по малко ама няма ! И аз не карам много извън града.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте колеги :bia: ! Гледам че темата е занемарена и реших да се впиша. А4 1.9 тди 90к.с. ръчна 96г. От Варна съм и градско 7.2 на 100; извън 5.4 на 100. Много съм доволен. От скоро съм с карта "Грифон" от Петрол и сега зареждам от там, за сега всичко изглежда на ред, по нататък ще споделя впечатления. Държа та кажа че до сега съм карал предимно с Ромпетролски дизел и съм доволен, от ОМВ средна работа - качва ми разхода. От другаде не съм зареждал.
Поздрави и хубави слънчеви дни  :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега незнам защо всеки говори против 2.5 мотора но като гледам във форумите само за проблеми и случки при 1.9 моторите се говори.аз мога да ви кажа че 2.5 за мен е много добър мотор карам колата като служебна и никакви ядове и разхода за динамиката която има е перфектен в София е относително казано между 7.5до10 извън града на пробег 200-300км средна скорост 100км дава5.5

Редактирано от gospoboi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.carspending.com/bg/vehicles/3942-audi-a4

 

Здравейте

От аватара ще видите каква е колата,само не съм писал че е AFN мотора

Градско 7,4,със добавка 7,0

Извънградско,Пловдив-Ахтопол 5,2

Редактирано от pegere
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз.Градско Пловдив-сутрин 08:00 ч. около 8 л.Извънградско Пловдив-Арапя-Пловдив,на клима и средна скорост около 120-130 разход по борд 5,52/100,на колонката 5,84/100.

Ауди А4 авант,2000 г. 116 к.с. мотор AJM.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градско в София 6,5 - 9 литра, според сезона, района и часа от денонощието:)

Извънградско 5 литра, с уговорката че карам с до 100 км в час.  Това са реалните числа, по борд са малко по-ниски!

А4 B6 1.9 Tdi Avant, с Multitronic;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене AFN 97'ма градско София 8,3/100, извънградското зависи - за Варна понеже сe кара по бавно 4,8/100, към Бургас и околията 6,5/100. И в двата случая един резервоар ми стига за отиване и връщане. Климатика винаги работи. Не съм имал възможност без фарове, но мисля че отиваше малко под 8 на градското когато още можеше без фарове да се кара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AFN Автоматик. Извънградско последното засичане показа 1000км. с 54л. но съм правил и разход под 5/100 само че с по-кротко каране. Градско във Варна 11-12/100 и то без никакви състезателски изпълнения. Климатика също не се спира, че много мразим жегата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AFN 1999 с чип

 

Извънградско го докарвам дори към 4,7. При нормално каране от около 100ина км/ч гори 5.0.

Градско е много относително. В София съм го докарвал зимата до 11/100 иначе е около 8.5 до 9.5, но при тези задръствания не гледам разхода, то е нечовешко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...