Jump to content

Малка питанка относно А6 4F - част 1


sky

Recommended Posts

Обявиха новия А6 Avant , заедно с нов двигател 3.0TDI битурбо 313 к.с. Отново са се представили перфектно с дизайна на комбито .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То се носят слухове , че под S6 и S7 баджа ще има опция за пръв път и дизел 3.0тди битурбо :zustimm: А на представянето доколкото чух казаха , че 313 коня версията ще ускорява за 5,4 до 100 .

Редактирано от eatmyshorts
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ухаааа, 313 коня звучат като едно добро начало... :zustimm:

... към много посещения в сервиза ли? На този дизел ще му е много трудно с нашите горива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да видим, дали можете да ми дадете отговор на това питане.

Как се получава това http://www.youtube.com/watch?v=knqS1gdDoss&feature=related

Питам като пълен лаик по темата с 4ф, защото аз само пълня и карам, но ми е интересно как да си изкарам на централния фис инфо за км/ч, става въпрос за стария.

Акко някой може да даде инфо, ще съм блгодарен.

Лед ден колеги и полека с десния педал :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да видим, дали можете да ми дадете отговор на това питане.

Това се активира от лостчето за чистачките, отдолу от бутончето за избор между първи и втори борд компютър. Ако не ти се появява, значи не го поддържа софтуерно таблото.

Тази шестица на клипчето е поне 2007-ма година. Електронният скоростомер във FIS-a е част от софтуера на по-новите табла.

Аз си смених таблото с ново такова (произведено 08.2008г.) и ми се появи този дигитален скоростомер.

Питай в ауди дали могат да сменят софта на по-старите табла?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... към много посещения в сервиза ли? На този дизел ще му е много трудно с нашите горива.

Да бая напънат ще е тоя дизел. Турбините ще са на 3.2 бара. По добре 4.2 тди егати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това се активира от лостчето за чистачките, отдолу от бутончето за избор между първи и втори борд компютър. Ако не ти се появява, значи не го поддържа софтуерно таблото.

Тази шестица на клипчето е поне 2007-ма година. Електронният скоростомер във FIS-a е част от софтуера на по-новите табла.

Аз си смених таблото с ново такова (произведено 08.2008г.) и ми се появи този дигитален скоростомер.

Питай в ауди дали могат да сменят софта на по-старите табла?

Благодаря за бързия отговор, но мисля и да мина без тази екстра, ако я нямам. Просто ми бе интересно, защото ми се иска да имам точни данни за км/ч, защото съм с един шибан размер гуми 255/40/19 и ми показва една идея по-малко таблото.

Не е голям проблем, замерил съм го с GPS и отклонението е + 3,4 км/ч, зависи от скороста.

Но и с тези гуми си удря реални 240 км/ч. Доволно за дизелче (или както там се изразяват ПЕЧКА).

Приятни почивни дни на всички колеги

Редактирано от Riobg5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Riobg5, видях по назад в темата че си имал проблем с климатроника - отляво ти е духало топло. Моля те да споделиш каква е била причината и за какво иде реч. Днес и в мойта беше сауна отляво и студ в средата - ту се оправи и пак през 10 минути. :gruebel: Егати късмета предпразничен...

П.П. Фиса показва километрите само в моделите от средата на 2007 нататък, но надали ще помогне ако си с по големи гуми

Редактирано от MSM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откъде мога да си намеря кожа Волтера, черна? Намерих си кори за задните врати, но не са в мойта кожа и се чудя дали ако ги дам за претапециране ще стане добре както са оригиналните? Не, че и със старите немога да карам, но с новите ще е като оригинално от завода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sky, е че корите на врати с вакум различават ли се от тези без? Неможе ли да се използва панела с кожата от старата кора. Що не потърсиш задна седалка/облегалка за донор от някоя морга за парче кожа и на тапицер после. Това ако не е "made in audi" няма как да го докара на цвят и текстура за този модел и година.

А как е положението със задните щори те отделно ли са? Искам да слагам задни щорички, но ориганални

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Вчера пътувах извън града и след около 180 км спряхме за малко.. после като запалих колата ми светна една жълта иконка на таблото. В книжката пише, че е за "Emission Control System". Светеше така докато спрях колата след като пристигнах, на където бях тръгнал. Колата стоя угасена за около час и нещо и като я запалих пак, лампата не светеше... след това като се прибирах към софия пак след около 200-ина километра лампата светна и сега си свети...

Може ли да ми кажете какво означава тази лампа и дали е проблем че съм карал близо 300 км., като свети лампата?

Прикачил съм снимка от гуугъл да покажа коя иконката...

Благодаря

*********** П.С. Само да добавя, че преди 2 дни сменях масло и всички филтри...

post-7537-0-80936600-1306185306_thumb.jp

post-7537-0-80936600-1306185306_thumb.jp

Редактирано от instructor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото го смених в Юнитрейд, предполагам, че е читаво... Ще ги видя дали работят утре и ще отида ако са там да видят какво става....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ти е с DPF, нали ?

Дадоха ли ти шише за да доливаш? Или някакъв документ какво масло точно са ти сипали ?

Да не се окаже, че ония дърводелци са ти сипали някакво масло различно от 507.00 стандард и да си запушил DPF-a .... на мой колега с чисто нов пасат 2.0 TDI с DPF му бяха наляли друго масло в Порше и колата му трупаше сажди за 10-15 км. градска разходка

Друг вариант е да ти се е скапало някое от двете моторчета на смукателните колектори и като дажаш газ то да не отваря, от там много богата смес и DPF-a пак светва за нула време

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Castrol SLX Professional Powerflow lon ... това пише.

на тубата отдоло пише: Long Life 3, 5W - 30

понеже аз имах 2 литра от предната смяна.. на фактурата пише че съм купил сега 6 туби по 1 литър. Едната ми я дадоха почти цялата тъй като хартисала.... Това което ми върнаха обаче не е същото като това което занесох от предната смяна..

Незнам дали е с DPF :\ 3.0 ТДИ 2006- година.

п.с. ДПФ - филтър за твърди частици? : Мисля, че нямам такова нещо.. но само така мисля..

Редактирано от instructor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е там някъде има ли покривани стандарти от това масло ? Някъде да пише VAG 504.00/507.00 ?

Иначе на пръв поглед изглежда като "правилно" масло :grinsevil:

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Sky, е че корите на врати с вакум различават ли се от тези без? Неможе ли да се използва панела с кожата от старата кора. Що не потърсиш задна седалка/облегалка за донор от някоя морга за парче кожа и на тапицер после. Това ако не е "made in audi" няма как да го докара на цвят и текстура за този модел и година.

А как е положението със задните щори те отделно ли са? Искам да слагам задни щорички, но ориганални

За вакума+детското заключване се различават по отвора на кората за ръчното заключване на бравата отвътре.

Щорите се добавят допълнително и са слагат на кората. Кората има отвор на нея и е различна. Търси си такива кори иначе не става. Също така дали е DSP или BOSE има значение. Тези предпазни решетки на говорителите са залепени и нямат махане.

Аз откакто смених маслото в порше, колата ми взе да издава друг звук. Двигателя взе повече да бучи и се чудя дали има връзка с маслото.

Ако нямаш ДПФ то трябва да имаш сажди отзаде.

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отзад пише:

SAE 5W-30; ACEA C3

VW 504 00/ 507 00; Porche C30

Fulfills the requirements of the former VW 503 01 specification

507.00 е стандарта, който търсим :grinsevil:

Значи на туба всичко изглежда ОК, проблема би трябвало да е друг ...

Да си сменял някой от двата смукателни колектора с моторчета от както имаш колата? Да ти е светвал "Check engine" за момент и после да е угасвал сам при гасене/палене на колата ?

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...