Jump to content

Дисплей за външна температура А4 (В5)


KCV

Recommended Posts

колега поздравленияза добрата работа....НО при мен нешо не се получи...на букса Б/червената/ на климатроника има два кафяво/жълти кабела, пробвах и на двата, но ми показва миносови температури от рода на -35.При мен букса Б има общо девт кабела....2бр кафяво/жъл, 1бр. лилаво/бял, 1бр зелен, 1бр жълт, 1бр кафяво/червен, 1бр зелено/бял, 1бр жълто/бял, 1бр жълто/зелен....ТА въпроса ми е кой от всичките може да е, че повечето ги пробвах, но на едните постоянно покачва температурата, а на другите я сваля.Всияко останало съм свързал както си го описал и работи,НО не ми показва температурата която е на 55 канал на климатроника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...на букса Б/червената/ на климатроника има два кафяво/жълти кабела, ...
Намираме на букса „В" кабела с кафяво/жълт цвят ( отива до пин № 1 ) ...

Този пин № 1 е на букса "В"

Успех.

Редактирано от KCV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето начин да провериш дисплея без да е монтиран:

- на първи пин +12V

- на шести маса

- между 2 и 3 пин един резистор 1к

При мен показа +25 градуса или нещо такова. Реално датчика е терморезистор и при свързване на обикновен резистор дисплея трябва да светне.

Колеги, можете ли да ми кажете ако се свърже само плюс и минус на дисплея дали ще светне поне дисплея ...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да попитам, на всички коли ли е едно и също дисплейчето? Смисъл ще стане ли от дизел автоматик на бензин с ръчни скорости? Като се свърже там където показва на каква скорост си на автоматика ще свети ли нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... ще стане ли от дизел автоматик на бензин с ръчни скорости? Като се свърже там където показва на каква скорост си на автоматика ще свети ли нещо?

Ще стане.

А там дето показва на каква скорост е автоматика

няма да показва нищо, защото не се подава никакъв сигнал.

Вземай и монтирай смело.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелеее нещо не ми се получава колега КCV....изпълних указанията от теб и вързах кафяво/жълтия на 10 пиновата букса към кабела на пин 1 на букса "В" но нещо не се получава.Показва минусови температури от рода на -25...-35 и след малко загасва.....сле доколо една минута пак светва и пак показва отрицателни градуси. Направих инспекция на датчика като пуснах 55 канал и го постолих с ръка и веднага смени стойността, което означава , че датчика е изправен защото реагира.Незнам вече взех да се съмнявам в правилното свързване на бяло/синия кабел на букса "С" защото на пин 4 аз нямам кабел, а бяло/синия е някъде на 9-10 пин, не си спомням сега точно и е леко по-различен поцвят/пак е бяло/син но синьото е малко по-тъмно/незнам дали е от значение това. Правилното връзване на тези два кабела е от особено значение защото единия дава импулса за температурата, адругия промяната на място и в движение.Другите е захранване и осветление, което при мен го има.ИМАШ ЛИ ИДЕЯ КАКВО Е КИНОТО че го мъча вече три дни и нещо не се получава....благодаря предварително...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво на колегата!!! Вече и аз съм го вързал по указаната от него схема и вече когато спра на място не ми се покачва температурата :hilezh: Също така открих още една екстра след като го вързах по тази схема, а именно това че като сменя показанията на климатроника от градуси по целзий (рациркулация + бутона "+" за температурата) във градуси по фаренхайт се променя и показанието на дисплея също от целзий във фаренхайт. Още веднъж благодарности на колегата!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво! След тия указания мисля че ще успея и на А3 да си монтирам такъв дисплей. Ще е супер и да драснете откъде може да се купи нов (може и на ЛС да не правим реклама).

:flehan:

Редактирано от pNkLr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами пишете тук за да знаем колко върви нов и колко на втора,че не мога да намеря на втора само с таблото ми го дават :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...
  • 7 months later...
  • 8 months later...

Здравейте темата наистина много полезна и всичко е мн добре описано със снимковия материал. Поздравления за колегата KCV, но аз имам следния въпрос: Възможно ли е монтирането на дисплей за външна температура на Ауди А4 (В5) 1,6 , но колата е с климатик а не с климатроник ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Възможно ли е монтирането на дисплей за външна температура на Ауди А4 (В5) 1,6 , но колата е с климатик а не с климатроник ?

Става но тогава се свързва по малко по друг начин.

Тези сигнали дето ги взема от буксите на климатроника се вземат от други места по инсталацията.

А температурния датчик се връзва директно към дисплея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не няма да светне дисплея само с "+" и "-". Трябва да се свърже и температурния датчик на пин 2 и 3 или към данните на климатроника пин 3. Тогава светва!

Нека да поздравим колегата ! Много полезен материал е дал! И аз правих тази процедура но ме домързя да я документирам. :birthday: Само да добавя за тези които са с климатик ,че към пин 2 и 3 се свързва външния температурен датчик а сигнала за движение на автомобила ( speed signal) може да се вземе или от радиото (ако е оригинално - функцията GALA) или от таблото от жълтия куплунг пин 7. :)

Колега ,тук съм писал за тези с климатика....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги, случайно някои от вас да има информация от къде мога да се сдобия с устройството 8D0 919 272 B и на каква цена? Благодаря ви предварително за информацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги,моля някой от Стара Загора за помощ!Взех от колегата KCV дисплейчето за външна темп.,заедно с 10 пиновата букса.Започнах монтажа по описанието му(което е перфектно),свалих таблото,панела на конзолата на климатроника,стигнах до кабелите и до там!Бях се уговорил с човек за помощ,но му излезе ангажимент и ще е на линия след 2 седмици,а аз искам по-скоро да го направя за да му се радвам!Сам не мога,защото съм скаран с тока и прилежащите му кабели и тем подобни!Затова моля колега "жичкаджия" от Стара Загора или наблизо да ми удари едно рамо!Аз ще си платя за помощта! :bia: Колата е ауди а4 б5 1.8 125к.с. 1998г. бензин и ГИ!Благодаря предварително на отзовалите се! :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Дисплеят е свързан :zustimm: с голямата и безкористна помощ на Данчо(KCV) :flehan: Благодаря,ти Данчо! :flehan: Златни хора има в нащия форум! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Колеги, имам дисплей с ном.8L0 919 272 – за моделите от 1998 до 1999, дали ще мога да го поставя на моята А4 която е 97г., по посочената схема от колегата KCV? Благодаря предварително на отзовалите се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, имам дисплей с ном.8L0 919 272 – за моделите от 1998 до 1999, дали ще мога да го поставя на моята А4 която е 97г., по посочената схема от колегата KCV? Благодаря предварително на отзовалите се!

сложих дисплея, но нещо не показва вярна темп., на 26 външна, отчита -12 <_< . Дали причината може да е в това, че е за по-горна година модел или нещо е прецакан :gruebel:

няма ли някой който да е в час да си каже мнението :bia:

Редактирано от Anton Dinev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...