Jump to content

Дисплей за външна температура А4 (В5)


KCV

Recommended Posts

 Да ви го драсна още веднъж, но за букса може да се ползва

такава от управлението на ел.огледалата на Audi A4 B5.

 

Ето ти снимка на пиновете, вижда се, как се броят:

 

7061835Q.jpg

Редактирано от KCV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за съжаление аз съм с по старият дисплей. и има него има само 8 крачета (липсват най дестните гледано горната снима с номер 5 и 10).  срещам трудности да прикача негова снимка. буксата която намерих е с номер 443971961

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята баба Яга е 96-ти набор и понеже е автоматик си го има това дисплейче, на което показва позицията на селектора за скоростите и външната температура. Обаче откакто я имам на дисплея показва между +34.5 и +35.0 градуса :) На 55 канал на климатроника излиза съвсем друго показание, което  си е реалното. И сега се чудя кое да разглобя - дали датчика, дали климатроника, дали дисплея... :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо недей да разглабяш. Провери буксата на температурния датчик. Хубаво я огледай, ако трябва  измий с контактен спрей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами датчика си работи, вчера пуснах да гледам показанията му на 55 канал и го продухах с един пистолет за горещ въздух и показанията се променят както се очаква :) На таблото обаче никаква реакция +34.5. Доколкото разбрах от предходните постове сигналът към таблото идва от климатроника, може би там се губи връзката може и модулчето да е повредено :nixweiss: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Днес и аз си сложих такова модулче за външната температура. Не се сетих да снимам, но ползвах кабели от инсталация на ауди със същите цветове стана много добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Цитиране на предходен пост!

схемата на свързване същата ли е като тази от първата страница или е друга

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

ще сработи ли ако вържа + и - реостата за осветлението и датчика за температурата от климатроника нужно ли е да се вързват другите 6 края които остават

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте колеги след като си сложиш модулчето за външна температура, VAG_KOM  спря да се свързва с модула на климатроника. При опит тръгва да го търси и не може да се свърже. Изписва че има твърде много комуникационни грешки. Някой да знае как да се оправи това.

 

 

П. П. Не съм пробвал да откача кабелите на модулчето и така да пробвам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да има връзка поставянето на модула и връзката на VAG-COМ с климатика.

 

Разгледай темата за VAG-COM.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Прочети това. Има си номера на буксата, кое къде отива и всичко останало. :hilezh:

За А4 B5 иде реч :bia:

Здр.Може ли линк че този не работи...Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте изказвам най-искрени благодарности към колегата KCV, изключително полезно и ценно е, че има такива хора като теб. Преди броени минути тъй като и мен ме дразнеше факта, че нямах такъв дисплей монтирах вапросния по побликуваната от теб схема и вече и аз се радвам на показанията на тернометъра за външната температира благодаря и весели празници

post-92252-0-03901600-1419068059_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой знае ли дали дисплея с номер 8L0 919 272 A (от 1.9 TDI) е идентичен с 8L0 919 272? На външен вид са еднакви но не мога да намеря друга информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя моите впечатления от монтажа на този дисплей към климатроника:

След като и аз монтирах такъв дисплей към управлението на климатроника както е описал колегата KCV забелязвам, че това нещо най-вероятно мери температурата на околната среда от датчика, който се намира при филтъра на купето на климатроника. Аз специално проверих и не открих при мен да има датчик за външна температура пред радиаторите. В момента навън е доста студено и в момента в който запаля колата на дисплея ми изписва минусови стойности предполагам, че са що годе вярни с околната среда но щом покарам 3-4 км температурата на околната среда се вдига до стойности като 8-9 та дори и 10 градуса, което ме кара да се съмнявам, че това са действителни стойности. Аз специално възнамерявам да монтирам отпред един термистор (термодатчик) и да го захраня директно на пиновете на дисплея и да видя дали нещата ще се променят. Някой колега ако се е зблъсквал с подобно нещо нека пише моля.

Редактирано от danyboy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си с климатроник трябва да имаш датчик пред радиатора.Често се чупи стойката им и майсторите ги закрепват където намерят за удобно.Иначе буксата му е горе до хидравличното казанче,черна двупинова.Примерно моята външна темп.(на 55канал)на място ако показва 4гр,като тръгна 2-3км и показва 2гр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарение на колегата KCV ще имам модула и буксата във вторник,някой колега от София дали ще се навие да ми го монтира ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си с климатроник трябва да имаш датчик пред радиатора.Често се чупи стойката им и майсторите ги закрепват където намерят за удобно.Иначе буксата му е горе до хидравличното казанче,черна двупинова.Примерно моята външна темп.(на 55канал)на място ако показва 4гр,като тръгна 2-3км и показва 2гр.

Огледах я хубаво отпред пред и зад радиаторите нищо неоткрих, под пластмасата на казанчето на хидравликата имам три букси като ги проследих едната отива на компресора на климатика другата за някакав цилиндричен клапан може би закачен на климатика и третата на някакъв датчик долу ниско на водния радиатор има и една малка двупинова букса розова на цвят тя си седи самичка под казанчето на хидравликата, няма и следа от датчика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...