Jump to content

Може ли да се регулира интервала на чистачките?


sbinev

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Питането ми е има ли начин да се регулира интервала през който се включват чистачките когата са на първа степен? Става въпрос за А4 97г.

Ей тук едно решение за vw http://www.vwgolf-mk2.com/ewiperspeedcontroller.html пробвано работи.

Редактирано от sbinev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На самото лостче за чистачките ... няма ли копченце с 4-5 степени мисля че беше за регулиране ...

Ако ли не мой съвет е намери направо си смени лостчето ако стане а не прави подобни измислени ключета релета и т.н

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 3 степени е.Би трябвало да го имаш.Ако не,както е написал колегата по горе - търсиш цялото лостче или въобще не се занимаваш :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не за съжаление нямам степени на лостчето. А за разположението на релетата и кой за какво е може ли да някой да помогне за А4 97 г. става въпрос. Намерих само за бушоноти такова. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Е решението се оказа много лесно, евтино и най - вече бързо реализуемо. Колата ми е А4 97 г. с реле за чистачките 431 955 531 с номер N229. Замених го с "програмируемо" такова 357 955 531 или N99 (това е от Голф 3) струващо 10 лв. в най-близката морга. Може да се замени и с реле 3B0 955 531 или N197 от Пасат А4 (ново такова 85 лв. в Ауто +). Трите изброени релета са напълно съвместими с тази разлика, че тези от VW могат да се програмират, а именно: пускате веднъж чистачките на интервал и го спирате, изчаквате желания интервал време и пак пускате чистачките на интервал. Сега вече те се включват през интервала от време, който сте изчакали. За да смените интервала спирате чистачките и пак на ново. Интервала на регулиране е от 2 сек. до 45 сек. И като се замисля, че това го имат всички VW и разликата е само в едно реле......

2-ри начин: заменяте релето с 191 955 531 или N19 (Голф 2) и реализирате това с помощта на потенциометър-

http://www.vwgolf-mk2.com/ewiperspeedcontroller.html . Интервала на регулиране е по малък.

И двата начина са тествани и работят и се реализират лесно и бързо. Надявам се да съм бил полезен на някой с тази информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също си сложих, работи супер... аз ги намерих на по 5 лв... и купих доста... тия в моргата ме гледаха странно :f_ck_you::f_ck_you: :f_ck_you:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също си сложих, работи супер... аз ги намерих на по 5 лв... и купих доста... тия в моргата ме гледаха странно :D:( :(

Да ти дам адрес да ми пратиш едно :bia:

Съвсем сериозен съм !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес взех 4, но не ми стигнаха :lol::) утре мисля да мина да купя още няколко бройки ;)

Къде ги намести толкова :)

И не ми отговори каквото те питах ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как точно работи настройката на интервалите?.........

Доколкото помня,програмирането става по следния начин:

1. Даваш на контакт

2. Включваш на първа степен и изчакваш перото да отиде докрай и изключваш.

3. Изчакваш времето,което искаш да ти бъде паузата между отделните интервали.

4. Включваш за още един цикъл и изключваш.

5. Релето ти е програмирано. :motz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пускате веднъж чистачките на интервал и го спирате, изчаквате желания интервал време и пак пускате чистачките на интервал. Сега вече те се включват през интервала от време, който сте изчакали. За да смените интервала спирате чистачките и пак на ново. Интервала на регулиране е от 2 сек. до 45 сек. И като се замисля, че това го имат всички VW и разликата е само в едно реле......

колега го е описал много точно. работи точно по този начин. на а6 ц4 релето се намира под волана, под кората с номер 229 ее там при другите релета ... , на б4 релето се намира отпред при предпазителите пак с номер 229 :o

скоро ще ви кажа и на а4 б5 къде се намира :motz:

Да ти дам адрес да ми пратиш едно :lol:

Съвсем сериозен съм !!!

незнам тия колко още ще ми намерят, на мен ми трябват 2, ако имат повече ще ти взема и ще ти пратя, но дали няма да ти излезе скъпо туй реле с куриер....то е 5 лв, ти ще платиш поне 6 за куриера още?

Редактирано от TaHkePa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Релето не се програмира. Има фиксиран интервал при пускане. Управлява се по начина на Йорданик:

Както си вали пускаш чистачките на интервал веднъж. Изключваш интервала. Като навали достатъчно за чистене пускаш чистачките и те повтарят интервала от предишното спиране. Ако искаш да промениш времето пак изключваш интервала. Като го включиш е новото време.

Малко е сложничко на пръв поглед но става интуитивно.

Заб. Ако времето на изчакване е много голямо се отива на стандартно време при следващ пуск.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с тази "екстра"!

Днес си купих реле от една авто-морга в околностите на Сливен.Цена - 5 лв.

Ето това представлява самото реле.

2581596.jpg

2581597.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...