Jump to content

Отлепи ми се вътрешното огледало!


emilaudi

Recommended Posts

Колеги дайте съвет с какво да го залепя? Повърхността е метална и е тежичко /субективно погледнато/. Познати ми дадоха идеи за "капчица", двойно тиксо, специални лепила за огледала с мрежи и т.н. Някои дори ме уплашиха, че с "каникулит" ще се спука стъклото. Ако някой е преживял подобен проблем, моля за хелп, не че ми е толкова притрябвало, но защо пък да го няма?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям колегата за поксипола,аз на предната кола го лепих и още не е паднало,3-4год.След залепването,го прихванах с тиксо за няколко часа,и не карах колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем преди почти 2 години, отидох в Кобра срещу Арена Запад и там ми го залепиха срещу 5 лева, досега не е мръднало.

Това е истината. Използват някакво двукомпонентно лепило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истина или неистина:hilezh: да добавя, че ябълката или там както се нарича повърхността която лепва на стъклото я минаха с шмиргел :respekt:

П.П Колега ако избереш този вариянт да отидеш там - никакво изпускане на колата от очи..... че докато ми правеха огледалото видях подготовка за подмяна на преден прозорец и майстора използваше тавана на колата за работен плот ... :flehan:

Редактирано от mashsh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

адаш

тая търсачка е доста калпава,лично според мен!

един път не е било да търся нещо и да го намеря.като напиша кво търся ми изкарва съвсем некви други неща,нямащи нищо ама абсолютно нищо общо с това,което съм написал-и като смисъл,и просто като съвпадение на думите,въведени в търсчката от мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ходих при едни автостъклари и срещу 7 лева ми го залепиха наново. С почистване, обработка, всичко както трябва да е-професионално. Не си заслужава да се занимавате с глупости за 5 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

a3 моето огледало го залепих с някакво лепило на SCT MANNOL и ми се прихвана към 1.20 мисля че беше :rolleyes: Просто спрях на първия автомагазин и му казах че искам някакво лепило да си залепя огледалото за обратно виждане и той човечеца си ми даде :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си играите с лепилата за огледала. Веднъж вече препатих от каниколит. Изчистих повърхностите и залепих огледалото с каниколит. След 6 дена, просто падна! :flehan: А в един слънчев, летен, топъл ден реших да си измия колата. Там където стои огледалото просто стана като емблемата на Мерцедес. :hilezh: Тръгнаха три пукнатини в разнородни посоки. Чух съвети от приятели, че има специално лепило за това. И аз не вярвах, но вече една година и проблем не съм имал, а предното стъкло - закарах колата да го залепят в Пловдив и проблема беше решен. Всичко ми излезна 15 лева за лепене на стъклото и 3.50 лева, за лепене на огледалото. Пътните разходи не ги включвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не го обръщаме на чат, но от каниколита в комбинация с жега (загрято стъкло) и студена вода. Пък че стъклото си е криво китайско менте - спор няма :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

И на мен онзи ден ми падна огледалото за задно виждане в купето . От прочетеното в темата , разбрах , че най - удачния вариант е да отида до " Кобра " да го залепят . Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде са, от каниколита ли ти се спука стъклото ;)

Не си правете та*ак с тези работи. Залепена с каноколит плътно и здраво металната пластина за стъклото прави напрежение, защото метала има различно температурно разширение от стъклото и пукнатината е напълно възможна. Затова се продават специални комплекти с мрежичка (междинен слой) която обира тези разлики.

По темата с огледалата мога да ви кажа че на мен ми ИЗТЕЧЕ вътрешното огледало :huh:

Явно ефекта със затъмняването се получава с някаква луда течност, която като и подадеш ток и тя си сменя цвета (потъмнява). Въпросната луда течност се намира в междинен слой между самото огледало и предпазно стъкло. Миналия месец в първите жеги чух едно пук и гледам балончета вътре :(:);)

След малко въпросната гняз започана да капе, и изтече, в резултат вече нямам затъмняващо се огледало, а обикновено с едно тъмно петно в средата ;)

ИСках да си взема само огледало от морга, казаха ми че от ябълката ако го изтръгна после не мога да го забода отвътре, а трябва да взема цяло отлепено огледало и да си го залепя на моето стъкло :)

Редактирано от nmm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен онзи ден ми падна огледалото за задно виждане в купето . От прочетеното в темата , разбрах , че най - удачния вариант е да отида до " Кобра " да го залепят . Поздрави

Определено колега, при нас в Самоков има фирма, която от есента е представител на Кобра и слагат стъкла, лепят и т.н. Отидох при тях, преди да залепят огледалото искаха да махнат металната част, която реално се лепи за стъклото - не ми се чакаше и им казах да го лепят направо, направиха го и вече втори месец няма никакъв проблем. Хвана веднага, тръгнах си без да чакам грам, карах през дупки - проблем никакъв, единствената молба на майстора бе да не го нагласям поне до сутринта - пари не ми взеха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
По темата с огледалата мога да ви кажа че на мен ми ИЗТЕЧЕ вътрешното огледало :hilezh:

Явно ефекта със затъмняването се получава с някаква луда течност, която като и подадеш ток и тя си сменя цвета (потъмнява). Въпросната луда течност се намира в междинен слой между самото огледало и предпазно стъкло. Миналия месец в първите жеги чух едно пук и гледам балончета вътре :rotcol::):blink:

След малко въпросната гняз започана да капе, и изтече, в резултат вече нямам затъмняващо се огледало, а обикновено с едно тъмно петно в средата :(

ИСках да си взема само огледало от морга, казаха ми че от ябълката ако го изтръгна после не мога да го забода отвътре, а трябва да взема цяло отлепено огледало и да си го залепя на моето стъкло :)

искаш да кажеш че човек не може да отиде и да си купи бленд-огледало ? егаси !

и как така да не може да се "забоде" отвътре ? то не е ли сферична ябълка с капаче отгоре ?

утре ще го погледна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...