Jump to content

Причини,за да пуши колата?


Dental

Recommended Posts

Колеги пускам тая тема защото искам да разбера възможните причини поради които колата може да пуши повече от колкото е нормално за един дизелов агрегат.

Моита специално нз дали е нормално пушене-като тръгвам на първа и втора от светофар примерно забелязвам в огледалото че правя облаче ...но след това като продължавам да ускорявам няма дим?! :respekt:

Ако съм я карал дълго време на извънградско..след това първия ден съм като локомотив...

Кажете мнение по моя въпрос и като цяло по темата :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе, аз си мислех че пуши щото не може да пие, нали е забранено. :)

=============================

Колега кажи поне какъв цвят пуши - бяло, черно/синьо ?

Този въпрос е малко от тези с милион възможни отговори.

Редактирано от nmm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми мои приятели дето карат след мен ат пат казват че е синкаво-черен.Не ми губи масло,имам омасляване около турбото много слабо но го отдавам на маслените пари които се намират там.Гумички не съм пипал,ауспуха не ми прави черни рингове :)

като ускорявам на висока предавка казват че изпушва за около 5 сек и спира ,ама в градско няма знаение дали е топла,студена....на 1 и 2 си пуши ...не я форсирам а потеглям нормално

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз забелязах нещо такова при мен (същия двигател) от известно време. Водих я на майстор - проблеми няма, последните 2000 км не е пипнала маслото, а в обороти 1000 до 1500 пуши черно.

И започнах да гледам другите дизели по светофарите, как и чисто нови коли вадят такива облаци, че кокошките си лягат за 2 часа...

Та питането ми е - дали двигателчето не кърка нещо с лошо качество, та да прекалява и с пушенето.

На моето уж пиенето от Австрия му го карали, обаче това дълбоко ме съмнява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега много общо си го казал пуши.Дай някакво по-добро обяснение.Пушенето може да ти идва от турбината.Ходил ли си да я видят на VAG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не колега,не съм ходил на вагком .Колата си има тяга,върви си,набира си,единствения и проблем е че пуши доста по светофарите при тръгване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе днес на светофара като видях едно бмв как изпуши....мисля че при мен нещата са си доста в ред :bia:))

Но все пак ще отида на сервизче да погледнат хората за какво става въпрос.Мерси колеги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съди по другите коли,защото по улиците има милиони трошляци.:rolleyes: Гледай си твоята кола и си я проверявай от какво може да е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Огледай входната тръба на въздуха към смук.колектор дали е омаслен.Може да идва малко масло от турбото.Ако колата върви добре недей да се ръсиш с ремонти.Карай докато ти омръзне и купувай по нов модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лятото е така,попушва и леко замира от към вървеж!На есен ще се оправи :)
Тва пък що?

Както е казал и колегата по-горе,студения въздух и повечето кислород в него,тогава има пълно изгаряне,колата върви повече и не пуши толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

И мойта изпушва черно на 3-та като е настъпя и точно като се включи турбото се появява един облак тва някъде за 5 сек. и след това няма дим поне не го виждам а и приятелите нищо не казват мотора е 2.5 ТДИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята пък чак се учудвам - не пуши! Само веднъж съм я виждал, цял ден стоя на -20 навънка, и после като запали, чак гръмна, колегата, дето чакаше навънка да тика, ако не запали, си пра гащите от чернилка :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги пускам тая тема защото искам да разбера възможните причини поради които колата може да пуши повече от колкото е нормално за един дизелов агрегат.

Моита специално нз дали е нормално пушене-като тръгвам на първа и втора от светофар примерно забелязвам в огледалото че правя облаче ...но след това като продължавам да ускорявам няма дим?! :bia:

Ако съм я карал дълго време на извънградско..след това първия ден съм като локомотив...

Кажете мнение по моя въпрос и като цяло по темата :bia:

Има няколко вида дим : бял(гори анифриз), черен(гориво или отработени газове), син(масло) и трите вида смесено(е...ло си е майката).

На една от моите коли(А4, AVG) на аутобана, ако леко върна газта и подам пак, примерно скоростта е 140 изпушва яко в началото, но после спира.Това го вижадш докато караш само през ноща на фаровете на другите, т.е. само през ноща и без значение да ли е зима или лято. Бях се поболял да търся причината. Пробвах с различни горива и масла, нямаше разлика. Запушвах АГР-вентили, пробвах с нови филтри, без филтри, гледах стойностите на дебитомера, температурен датчик, умна дюза, дали влиза в ограничитела за дим, аванс,налягане на турбо, компресии, абе всичко. не можах да открия нещо. После карах коли на други познати и се оказа, че и техните го правят същото.

Как пали мотора когато е студен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотора си пали без грешка,не се и замисля.Зимата февруари като я купих колата работеше на 1 свещ!!!всички други бяха сдали багажа и маистора в сервиза каза че щом в тия студове тогава е палила само на 1 свещ знаи мотора е добре!

Пушека сега лятото забелязвам че ако 2 дена последователно я понастъпвам чат пат....поспря да пуши така....предполагам че е издухала некви нагари ли...де да знам..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Привет колеги, прощавайте, че повдигам стара тема, но имам проблем.

Мотора е 1З на Б4. От седмица започна да пуши осезаемо-на фарове зад мен много личи. На магистралата за я изрязвах и в огледалото видях за миг облак дим, после изчезна колкото и да я мачкам. 

Тази вечер издърпах на тихи обороти вакума на ЕГР, и не изчатка и не смени гласа мотора.

Това съм констатирал до момента. Въпроса ми е може ли пушенето да се дължи на заклинил егр клапан. Не знам какво да правя. Ще ви бъда благодарен за каквито и да е идеи.

ПП

не успях да подкарам търсачката на форума с "егр".

извинявам се ако вече я има тази тема и аз не съм я намерил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...