Jump to content

Въпрос за РАМ?


Recommended Posts

Съжалявам за тъпия въпрос :hilezh: , някой ще ми каже ли... дали мога да си сложа 1х512 МВ ддр рам на 400мхц, при положение че досега съм бил на 1х128 на 333мхц ддр. Демек, единия слод ми е свободен и искам там да пъхна новия рам, като си остане и стария(128+512). :hilezh: еми давайте акъл...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно може да сложиш 512/400, но може да се сбие с другата банка така че да останеш само с 512. Което не е голям проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ти е дъното, ако не е тайна? По принцип общата производителност пада значително, когато сложиш асинхронни памети, да не говорим, че аз винаги търся памети от една и съща марка с еднаква латенция, когато става дума за две платки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, няма как двете банки да работят на различна скорост, ще си ги пуснеш на 333 честота и така ще работи безпроблемно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом до сега си бил със РАМ на 333 значи, че дъното ти вероятно не подържа шина на 400, така че и тази добавена памен ще работи на 333. Само че сложи 512 на слота най-близо до процесора а 128 след нея.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ако ти е с дуал чанал дъното а платките освен че са на различна честота са и на различен производител вероятноста да ти създава проблеми е почти 100%.Ако пък дъното ти е обикновено има некъкъв шанс да работи,обаче производителноста нема да е очакваната от теб.

Значи мое мнение и съвет донякаде,ако дъното ти поддържа 400MHz сложи си само платката 512 а другата воопще не я слагай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам следния отговор отностно РАМ-ти -слагай всичко защото много малко дъна работят на 400Мхц,и това се получава от софтуера на биосите който дават с комповете като ги вземеш. А и мисля че щом си с 128 рам няма да ти е нов компа следователно дъното ти работи на 333 ако искаш и 500 сложи пак ще ти работи на 333. Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

слагай мисля че ще усетиш разлика.

А това с честотата е да ще работи на 333МHz

ама да не ти пука нали си имаш много в повече памет от преди . :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дъното ми е интел P4i65GV Prescott 800. И пише при рама: Dual Channel DDR 400... което ме навежда на мисълта, че поддържа 400 мхц :hilezh: . настоящата ми рам е марка Pmi DDR333 128MB. Исках да си купя Кингстон на 400, но това с различните марки малко ме обърка, затова се спрях на Елдер/Елдар 512мб на 333мхц. би трябвало да работи с моята?!? :hilezh:

Редактирано от Audi TDI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ако ще я ползваш в дуал режим, мисля че трябва да са еднакви чиповете (като херци, размер, та дори и производител)

Та мисля че ако ти изкупят 128-та и си вземеш 2х256 и ги пуснеш в дуъл режим (цветовете на слотовете са по двойки и така ги слагаш) ефекта ще е много по-голям от комбинацията 128+512..

Доколкото си спомням за различните чипсети дуал режима дава 8-11% по-добра производителност, т.е. 512 МБ РАМ работят като 563 МБ..

Въпроса е, че паметта трябва да е качествена иначе няма тръгване :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

т.е. 512 МБ РАМ работят като 563 МБ..

Това последното може да стане само с въздух под налягане над 6 атмосфери или с ластик. Зелен. Евнтуално жълт.

Производителността е бързодействие а не количество. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BECKO Публикувано Вчера, 23:35

  Е ако ще я ползваш в дуал режим, мисля че трябва да са еднакви чиповете (като херци, размер, та дори и производител)

Та мисля че ако ти изкупят 128-та и си вземеш 2х256 и ги пуснеш в дуъл режим (цветовете на слотовете са по двойки и така ги слагаш) ефекта ще е много по-голям от комбинацията 128+512..

Значи колегата е прав,продаваш твоята и взимаш две нови платки Kingstone 256mb 400MHz(за да задействаш Dual-ла) и получаваш надобрия вариянт в твоя случай!

Успех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото си спомням за различните чипсети дуал режима дава 8-11% по-добра производителност, т.е. 512 МБ РАМ работят като 563 МБ..

Въпроса е, че паметта трябва да е качествена иначе няма тръгване :hilezh:

Недей писа глупости..... :hilezh:

Предимството на dual channel е, че може да се извършват две операции едновременно-демек четене и запис в/от паметта, тъй като се използват две банки памет.Ако се използва една банка памет в даден момент може да се извършва само едната.

Както каза колегата по-горе най-добре продай 128-цата за 15-на лева на някой и си вземи KIT 2x256-Кингстън е на достъпна цена и е хубава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак явно не се изказах ясно.. никъде не съм писал че дъното ще детектне 10% повече РАМ, а поради възможността да пише/чете едновременно се получава около 10% по-добра ефективност, т.е все едно имаш един чип 563 МБ (какъвто някой едва ли ще произведе :hilezh: )

Ух че сте докачливи ИТ спецове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh: днес си сложих 2х256 на Kingston и не съм доволен от резултата. Пак ми работи бавно и се дразня. сега си мисля, че причината може единствено да е в харда, който е 80 гб, но много чегърта когато мисли. дали съм на прав път и само в смяната на харда ли е избавлението?!?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли е харда, преди да го пипаш си отговори на следните въпроси:

1. Какъв ми е антивируса, как се държи, упдейти ли се, с какви опции е инсталира (т.е. какво точно проверява), що да не направя един on-line check през интернет (Symantec.com ; Pandasoftware.com)

2. Кога последно ми е преинсталиран Windows-a и колко ((хиляди)) програми сваляни от къде ли не съм инсталирал и деинсталирал след това? А дали всичко се деинсталира без следи (е не е вервай ми..)

3. Колко голям ми е swap файла, а на кой диск и partitision се намира?Какви са ми настройките за перформанса? А скоро да съм му пускал дефрагментация?

Е това е само началото - демек спираш (деинсталираш) си антивируса, качваш един System Mechanic (примерно) и му даваш да ти изчисти временните файлове, да ти компактне регистрито, дефраг на диска.. абе изобщо всичко му даваш

Е ако след това издевателство тръгне и ти харесва, му пускаш пак антивирус-а и пляскаш с ръце.

Ако не те кефи - преинсталация на Windows...

Ако пак не те кефи - проверяваш с колко кеш ти е диска 2 или 8 МБ, а също така дали дъното ти държи АТА/UATA и си купуваш такъв - по бърз е от IDE.

Но както казах по-горе диска според мен е последното нещо което забавя твойто PC

Айде почвай го, пък след седмица-две дано те видим пак във форума

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само че сложи 512 на слота най-близо до процесора а 128 след нея.

може ли малко пояснения защо точно така? че аз в къщи съм така 128+512 (нямам дуал чанел) и сега се чудя как са ръгнати - макар че един хардуерист ми ги рага и ако това дето казваш има значение, той би трябвало да знае и да го е направил така - та ако проверя и се окаже че са обратно, що да ги сменям както казваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, нали ти бачка? НЕ ГО БАРАЙ изобщо.

Ако някой иска да си провери паметта за скорост и надеждност нека да си пусне MemTest+ 1.65

from www.memtest.org

Това е инструмента за тест на РАМ. От даунлоуда се произвежда буут дискета която тръгва сама при рестарт на ПСто. И като тръгне гледаш производителност (горе в ляво ама не на кеша L1 & L2).

Примери:

Бартон 2600+ 2х256Мб Кингстон - 715Мб/с - VIA KT400 Gigabyte

Barton 2600+ 2x256 Samsung - Nforce2 Mobo - 1020Mb/s

Sempron 3000+ 1x512Mb Kingston - VIA chipset - ASUS K8V-X SE Mobo 1015Mb/s

След това вадиш, слагаш, сменяш банки докато не стане ажур. Отдолу на екрана ако нещо почервенее - духаш супата. Най добре е да се изчакат всички тестове поне веднъж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...