Jump to content

Recommended Posts

Аз лично втора зима карам с Гиславед и съм супер доволен. Ако това е куча марка, все кучи ще си кумпувам :hilezh:

Не е зле малко да почетете преди да пишете коя марка е куча. Аз лично изчетох всичко де що се намира по интернет за Гиславед като фирма (преди да си ги купя) и изобщо не се вписва в понятието ми за "куча". АМА ИЗОБЩО!

Викинг също съм карал (летни) и съм доволен. Не знам защо ги определят като куча марка.

Често пътувам до Велинград и да ви кажа по-добър път за тестване на зимни (особено) и летни гуми няма. Аз лично не робувам на марката, а просто събирам повече инфо преди да пазарувам, за да намеря оптималния за себе си вариант.

Апропо, вчера с Gaby в една дупка случайно сцепихме на две един чисто нов Мишелин Алпин за 200 кинта :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що са кучи ли, щото като ги покараш две три години и стават на пластмаси, не са износоустойчиви като марковите, слаби са им страниците, пипнеш бордюр и се цепват, Шумни са при всякакви скорости, някои доста даже......

От дупките доста често балони правят, аз това съм забелязъл

Има една серия Fuel Saver на Firestone, и тя какъв боклук е нямам думи, във фирмата тя е с най голям процент на рекламации в последните 10 години

Иначе като си купиш новичка върши работа, нали е гума все пак и използва някоя стара технология на някоя известна марка

Аз също карам с Викинг, ама само защото ползвам 25% отстъпка специално за тях, ама през три години хайде хоп продавам втора употреба нищо че имат 6-7мм протектор още, станали са дръвца и не ми държат колата. Даже едни те зимни ги продадох на три години и с 8мм грайфер, бях ги карал само 2000км

шитнах ги за по 50лв парчето и после си взех нови за по 95лв

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kinjal, не се ядосвам на това че това можеш-това си си купил, нито на избора ти като марка, яд ме на отношението ти ,можеше да завършиш темата с това например "Благодаря за помоща на всички....", кво е това "Благодаря на spookie ,всъщност той единствен написа нещо по конкретно по темата :flipoff: .Е купих си корморан :lol:

после някой като подхвърли, и за спамерството и се почуствах като някакъв спамер, борещ се за брой мнения, нали дават на първия в края на годината 1000лв

нали грубичко звучи, не съм ти отговарял в темата само да си чеша езика, опитах се да си кажа и моето мнение, пак ти си решаваш в крайна сметка. Не съм спамер и никога няма да бъда, винаги ще се опитвам да пиша смислени и нужни отговори

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно и в моето мнение, какво спамерско намери?

Казах какви гуми съм си купил, от къде, за колко пари и какви впечатления имам. Е след като прочетох това, което Вертер е написал, по-добре втора ръка GoodYear, от колкото нови, но некачествени. А и една нова моя "гумичка", струва колкото на колегата всичките. 16" 205/55/16 са от 250 лв. до колкото ти гръб издържа.:flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз малко да поспамя :flipoff: Имам 15 % отстъпка за гуми в "Мотоексперт" Цък! Така че, който пожелае можем да направим партия за два комплекта. Аз мога да си позволя само две нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е след като прочетох това, което Вертер е написал, по-добре втора ръка GoodYear, от колкото нови, но некачествени.

Не, не заставам зад това мнение определено, но ако марковите са втора употреба и са на не повече от 2 години, наистина си заслужават пред нова "куча"

Новата гума си е нова, в това спор няма, а марковата като е на 5+ години си е тръгнала вече, това е най важното за мен в една гума колко годишна е, защото това не е ламарина, а каучук подложен на всевъзможни мъчения и се скапва бързо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вчера си взех две гуми Gislaved модел Nord Frost 3. От гуми център "Диана" в Люлин по 137 лв. парчето.

Все още нямам много впечатления, но на фона на летните с които бях се държат много добре.

Ама какъв размер са, щото аз си взех 175/80/14 за 85 и баланса и монтажа е безплатен, изненадах се че са толкова евтини, но фирмата е сериозна и не вярвам да рискуват с ментета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не заставам зад това мнение определено, но ако марковите са втора употреба и са на не повече от 2 години, наистина си заслужават пред нова "куча"

Новата гума си е нова, в това спор няма, а марковата като е на 5+ години си е тръгнала вече, това е най важното за мен в една гума колко годишна е, защото това не е ламарина, а каучук подложен на всевъзможни мъчения и се скапва бързо

Мисля че е много по-добре да карам Sava, Viking, Gislaved, Vredestain, Fulda и след 2 зими отново да ги сменя отколкото да дам два-три пъти повече пари за "марка" и да гледам да завърша петилетката с тях за да мога да им избия парите. Дори и проблема с парите да го няма и да можем всяка година да си слагаме най-марковите гумета, пак въпроса е нерешен щото немските, английските, руските и т.н тестове се разминават доста. Като добавим и това което Wizi нееднократно подчерта, че един и същ модел в зависимост от размера има невероятно голяма разлика в представянето...

Та коя е "по-маркова" от друга е трудно да се каже - според зависи :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз намесих спаменето, така че е редно мене да биете. Щото на всяка манджа мерудия се падам :flipoff: коко :)

Горе долу средния пробег на едни зимни гуми е 50 хиляди км, а при скъпите 70+ хиляди. Наистина много от нас този пробег не могат да го реализират в рамките на 3-4 години и практически се получава така, че хем има още грайфер, хем гумата е загубила качествата си. Ей тогава идва въпроса: Кво прайм ся? :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що са кучи ли, щото като ги покараш две три години и стават на пластмаси, не са износоустойчиви като марковите, слаби са им страниците, пипнеш бордюр и се цепват, Шумни са при всякакви скорости, някои доста даже......

От дупките доста често балони правят, аз това съм забелязъл

Има една серия Fuel Saver на Firestone, и тя какъв боклук е нямам думи, във фирмата тя е с най голям процент на рекламации в последните 10 години

Ей за тва мнение имам особено мнение.Ми бате Влади то след 3 години всяка гума става на пластмаса бе :) .Нема Фулда,Мишелин,Пирели или квото там се сетиш.Хайде за бордовете съм съгласен,но за шума е доста относително.

А това пък за Фюел Сейвъра на Файърстоун изобщо не е вярно :flipoff: .Е точно с тая серия ни идваха Опелите,и не сме имали проблем с гумите ама изобщо.Говоря за Рент-А-Кар,всички се сещат за какво каране става въпрос.

Хайде със здраве. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замислете се за Малоя или Вредещайн. Аз съм нечовешки доволен и от едните, и от другите - зимни гумета страхотни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замислете се за Малоя или Вредещайн. Аз съм нечовешки доволен и от едните, и от другите - зимни гумета страхотни!

За Вредещайн съм чувал че са като нещо като Ауди в класа на на зимните гуми. Демек едни от най-добрите. :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Аз карам с Kormoran летни и зимни и съм доволен.

От опит знам, че Maloya също са добри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За гумите Малоя имаме отлична отстъпка от единственият вносител Руди 96 (без ангажименти за количества) благодарение на на моя стар познат и собственик на фирмата - Радослав Костадинов. За Contigroup разбирам, че колегата kivv е в добри отношения с Диана и неговите цени са най-ниски. За Вредещайн ще се опитам да уредя нещата. :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да за KORMORAN ги имаме в наличност и са на изгодна цена лоши одзиви за тях нямам но и похвали липсват ако ме разбираш ако те интересува шарки цени драсни едно :D:flehan:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече препращам колеги на kivv и то от най-добри чувства. :D По-добри цени - всички доволни, а и за мен по-малко разговори плюс, че всичко правя на добра воля. ;) А и колегата kivv го прави по същия начин. :flehan::D За Малоя, Дебица и Матадор пишете. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А по принцип мога ли да си перкам с две зимни само - отпред разбира се или е фатално. Все пак си мисля, че с две зимни ще е по-добре отколкото с 4 летни. В Пловдив нямаме кой знае колко сняг, а зимата избягвам извънградски рейдове ... а когато се наложи имам вериги!

Кофти ли е а!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А по принцип мога ли да си перкам с две зимни само - отпред разбира се или е фатално. Все пак си мисля, че с две зимни ще е по-добре отколкото с 4 летни. В Пловдив нямаме кой знае колко сняг, а зимата избягвам извънградски рейдове ... а когато се наложи имам вериги!

Кофти ли е а!?

Някаде имаше тъкъв лаф спестените пари от гуми отиват за ламарини тъи че както си прецениш

Редактирано от kivv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз си мисля,че това е по-добрия вариант:

185/65/14-100 лева с монтаж.

175/65/14-85 лева с монтаж.

195/65/15-112 лева с монтаж.

Гумите са Кумхо.Дистрибутор за София фирма Крисо-02/8402384

post-5029-1160327547_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...