Jump to content

Тресене на мотора, вибрации 1.9 tdi


buzzi

Recommended Posts

Не знам този двигател дали има датчик на колянов вал.Аз съм с 2.5 и имах подобен проблем,при диагностика се оказа,че е той.Подменихме го и проблема изчезна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 127
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Диагностицирал съм си я хиляда пъти и никога диагностиката не е показвала дефектирал импулсен датчик. Имах проблемен датчик за температурата на охладителната течност, който мислих, че е в дъното на проблема, но след смяната му няма промяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ролката на алтернатора е вероятна причина същ

Ролка на алтернатора ми шуми, свалих ремък на алтернатора за да изолирах това шумене, но за съжаление изстъргването при отпускането на газта си чува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Да докладвам и аз - реших проблема с вибрацийте на А6-цата (1.9tdi AFN) с ето туй от e-bay:

 

KATALYSATOR KAT MIT ANBAUTEILEN AUDI A4 B5 8D A6 4B C5 NUR 1.9 TDI MOTOREN

 

post-6777-0-47080300-1433183468_thumb.pn

 

За 240.00лв. с доставката - нов катализатор с нова мека връзка MADE IN GERMANY, две бири :bia:  и час работа. На канал може да стане и по-бързо, ама нямаше наличен и се наложи  :mukkies: .

 

Това, което пристигна, на външен вид не е като на снимката - така изглежда оригиналния, но изглежда си върши работата - отзад си мирише доста добре, има си мека връзка и истински катализатор.

 

Проблема с меката връзка го установих с метода на трите скоби (да е жив и здрав автора на темата) :flehan:  - след монтажа им вибрацийте доста намаляха, но след около месец с тях, започнаха да се усилват отново. Отделно имаше и едно бучене.  :wall:

 

Стария катализатор мисля да го предам (около 100-140лв.), но засега искам да покарам още малко с новия и ако има проблеми с него да имам нещо временно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Като му вземеш тези пари пиши кой ди ги е дал ,че да даде и за нашите по толкова ;) Според мен си с около 50% в заблуда, дано да греша.

Редактирано от krasitt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0877787796 - софииска фирма
0879051084 / 0898728483 - варненска фирма
Тези до сега са ми давали най-добри цени, като за АФН преди месец софииската ми обявиха 70лв. И двата пункта работят с еконт като си поемате транспорта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Имам въпрос  тампоните на двигател  от ауди А4 Б5 2.5 тди  стават ли за ауди А4 Б5 1.9 тди ?? 


Проблема е че купих нови тампони но явно некачествени и много твърди  и вибрациите са доста дразнещи , идеята ми е да купя тампони от морга оригинални но повечето морги имат от 2.5 мотора разликата която виждам аз са датчиците ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диагностицирал съм си я хиляда пъти и никога диагностиката не е показвала дефектирал импулсен датчик. Имах проблемен датчик за температурата на охладителната течност, който мислих, че е в дъното на проблема, но след смяната му няма промяна.

Маховика ти е тръгнал,не се занимавай с датчици..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Добър ден колеги извинявам се за тъпият въпрос но някой правил ли е тази интервенция на а3 8п 2.0 тди с тази мека връзка и къде и се намира че съм малко индианец ! Благодаря предварително за отговора ! :)

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Момчета може ли да споделите пак някоя снимка, че не мога да разбера точно как се слагат тези скоби. 

Определено имам проблеми с вибрациите(помпа-дюза AJM) и се надявам чрез този метод да ги успокоя леко. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Благодаря Ванка :bia:

Вече трети ден карам така и не мога да позная колата...  :huh:

Симптомите бяха, при загрял двигател и работа на място, вибрации. Сега не се чувства, че работи сравнение, преди да сложа скобите.

Пепи, каквото и да кажа, ще е малко, но огромно Благодаря !!!  :respekt:  :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли от меката връзка да се чува свирене на турбото ИЛИ самата връзка ако е скъсана да издава подобен звук? И чували ли сте някакво бучене/резонанс след 2000 оборота на мотора като е била пробита или скъсана? При мен смърди на изгоряла нафта под шофьорската врата и мисля, че точно от тази мека връзка идва миризмата + бучене/резонанс, което споменах по-рано.

От къде се снабдявате с меки връзки и на какви цени? Колко лесно може да се попадне на менте?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извърших процедурата по смяната ѝ вчера. 60лв мека връзка, 20лв труд във Варна. Не знам оригинална ли не е ли, на външнен вид е същата като оригиналната. Моята бе тръгнала да се разплита и за това я смених. Да ама като я изкарахме старата, от долната страна имаше малка дупчица. Опушено бе малко и то отдолу, така че гледайки отгоре над мотора, няма как да се забележи.

След смяната колата поутихна, но малко. Не кой знае колко. Аз вибрации си имам, но са от скапан маховик, който скоро и него трябва да сменям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

При натискане на съединителя пак си остават вибрациите - 0 промяна. Проблем със смяна на скоростите или включване - нямам. Вече карам колата 3000км и още не съм сменил маховика...не го и чувам да почуква, та много се замислям дали не е някой мизерен тампон от тоз хидравличните долу...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...
On 2/26/2015 at 1:19 PM, jorezzz said:

хмммм а въпросната мека връзка на 2.5TDI типтроник ман е забита на майната си, ако въобще е същата? поне не я виждам, ако някой знае как се стига до нея, моля да сподели :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Колеги, никой не каза къде е тази пуста мека връзка и достъпна ли е за простосмъртни. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, намерих меката връзка. На много гадно място е и няма как да стигна до нея без разглобяване :(

Някой май беше споменал, че ако е оредяла и има разстояние между оплетката, значи е за смяна. Така ли е?

Ето как изглежда мойта. 

 

Попринцип тези връзки се сменят в нормален сервиз или където правят генерации?

IMG_3325.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...