Jump to content

Какъв е разхода на моя трактор?


Йордан Станчев

Recommended Posts

Анкетата я пускам с цел да разбера дали имам проблем с Ауди-то. Вярно, че седя по 1-2 часа в задръстването на иначе толкова добре уредената ни столица но ... все пак 15,3л. на 100км. ми се струват леко завишени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста ти е добър разхода даже :lol: да не кажа нисък :steinigung: все пак 2.5TDI +Quattro и автомат си е ламя не, че и без тях е по-различно, но се ядва :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5,5 смесено с включен климатик - 1Z е кода. Вие си карайте изгъзиците.

4.4градско в София(DW12ATED)... ти карай тракалника :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е според зависи,мойта ако я карам аз дава около 13/100,а жената 11/100 :rolleyes:

Да уточня само,че аз съм с "мулти",но на мен ми се струва ,че 15,3 са около нормалното,но пак казвам,зависи от начина на каране,щото може и 20 да покаже :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между 5.5-7.5л./100км извънградско,зависи колко я юркам и от 7.5 нагоре градско,пак зависи от много фактори.

От началото на лятото,втория брояч не съм го занулявал,и за околу 20к км. средния разход ми е 7.7л./100км. Околу 2/3 са ми извънградско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мммм зависи от карането честно казано ... автомата, климата и трафика си казват думата - мисля че към 12 гори моята в града, но аз не съм от тия дето се стрелят на всеки светофар, зависи от това как съм се събудил де ... но си мисля че е ок ако я напрягаш малко повече ... дори си мисля че съм изпразвал с такъв разход един резервоал на АЕЛ-а в столицата ... малко съм на кантар - може би ако кажеш че я настъпваш серизоно ще съм ОК с разхода ти, но ако кажеш че караш нормално май е много ...

Навън какъв разход ти дава колата?

ПС как го засичаш това борд комп или от пълно минаваш 100 км и пак наливаш ... засечи го по втория начин и си пълни ти резервоара или до първи удар на пистолета или го като почна да повръща нафта, за да знаеш че си замерил точно :hilezh:

Редактирано от Милослав
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тфа дизел ли е :hilezh: Аз Аел-а кат го подюрквам из София на бургия е към 8.5

Гори бясно у Софето, но честно казано това са някакви спомени от измерванията ми, които дори не съм сигурен как съм правил и дали съм правил или така съм преценил на око ... със сигурност знам че навън със 160 от капитана до Истанбул на темпомат, влизане там и преди това София - капитана дава 6.5-7 с 4 човека, багаж + бебе, колички и т.н- смисъл трънка не е леко нахвърлян, а сериозно натъпкан ... няма нужда да казвам клима - това не го разбирам да го имаш и да не го ползваш - моя не се спира :lol:

ПС Ааа сетих се какво исках да пиша - автомата е 4 степенен, което мисля че си казва думата за градско каране ...

ППС А бе знаеш ли - прав си 15 е много ... ся се замислих - може би това 12 е максимума който съм му правил със яко каране в града и изтрелване по свтофари и никакво жалене ...

Редактирано от Милослав
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последното засичане ми излезе 60лв - 26л. (смятам го по 2.30лв), изминати 390 км = 6.6/100! Разхода е средно между градско и магистрала (точно по 200км и на двете)! Двигател ААТ!!! :D:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А6 2.5 163к.с. мултитроник разход -9.4-11 градско

Стига,не моА да повЕрвАм,колкото и да ми се иска :bia: (специално за долната граница)

Кой град това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Моя разход е приблизителен, от къщи до работата ми е 5 км. и обратно - 10км. на ден, като варира между 13-15л., зависи от задръстването. Иначе извънградско около 6,3л. Колата е А6 2.5TDI, автоматик 150к.с. В началото и аз мислех, че градско не е нормално такъв разход, но като се замислих за 5км., тъкмо загрее двигателя и пристигам, вечер същата работа, а кото се има предвид и задръстването, че потеглиш-спреш. Ходих на диагтостики няколко пъти - всичко е в норми, пробвах всякакви нафти, редовно сменям консомативи, дори въздушния филтър го сменям на 4-5000км. Иначе извънградско съм доволен, но мисля, че този двигател на това купе и автоматик - толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

миналата седмица смятах на моето тракторче,извънграда ми даде 4,5 ,а в града в задръстванията 5,9 А3 тди 110

Предварително се извинявам за спама,НО !! ти защо не ги разправяш тия на хлапетата в квартала,може и да ти повярват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предварително се извинявам за спама,НО !! ти защо не ги разправяш тия на хлапетата в квартала,може и да ти повярват.

Няма какво да се извиняваш, то неговото е спам. Човека пита за 2.5 TDI, а той негавата А3 колко харчила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...