Jump to content

Отпушване на пръскалки


hristiyan

Recommended Posts

Здравейте колеги!

След като се ядосвах 1 седмица че 2 от 4-те ми пръскалки за чистачките не работят, отидох до Ауто Плюс да си търся нови. Питах за цената и се оказа че са към 50 кинта бройката без отстъпка (оригинални с подгрев)! Това тотално ме отказа, тъй като да ходя по морги да търся втора ръка, ще са същите че и без работещ подгрев (не че моя работи). Реших да се пробвам да ги накисна във WD 40, а свалянето им от капака е повече от лесно. Задната също е запушена, но това включва махане на кората + чистачката (лятото ще го направя заедно с промиване на казанчето)

След около 30-40 мин. ги извадих и продухах с тръбичката, която е към флакона и резултатът беше доста успешен. Така вместо 80-100 кинта, дадох 6лв. за флакон WD 40 от който ползвах само половината :bia: :bia:

Ето малко снимки.

post-54366-0-99698300-1297418418_thumb.j

post-54366-0-88913300-1297418445_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега гледам че ще сваляш задната кора на капака на багажника.Искам да те питам ако знаеш как точно се сваля да ми разясниш(ако може и снимки) че вече два пъти се пробвам махам болчетата, които са под триъгълник,но от там нататък ме е страх да напъвам.Благодаря предварително :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега гледам че ще сваляш задната кора на капака на багажника.Искам да те питам ако знаеш как точно се сваля да ми разясниш(ако може и снимки) че вече два пъти се пробвам махам болчетата, които са под триъгълник,но от там нататък ме е страх да напъвам.Благодаря предварително :bia:

Няма грижа, ще питам Мастера (моя доктор) точно как става. Понеделник ще ходя при него да ми сменя перката на виско куплунга, та ще ми обясни точно как да я сваля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

За да не отварям нова тема , ще използвам тази на колегата (дано няма против).Някой умник се е опитвал преди мен да отпушва дюзите на моята кола с нещо остро и тънко и е останало счупено парче в едната дюза.Имате ли идея с какво мога да го извадя? Вижда се че е вътре ,но е плътно и неможа да го избутам.Дюзите са с подгрев и за нова искат около 50лв.Ако някой може да помогне ще съм благодарен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе вие това WD-40 го имате вече за Панацея бе, бахти и универсалната течност, да чисти и отпушва и пръскалкиhilezh.gif/>.

Християне, не знам какво точно си постигнал с това "почистване" с въпросната течност, но освен случайно механично отпушване от манипулациите нищо друго не се е случило. Въпросната химия НЕ ЧИСТИ и НЕ РАЗТВАРЯ евентуални варовикови/механични запушвания по тия пръскалните системи.

Четете внимателно между редовете, един единствен колега по-горе ви е дал най-удачния съвет, ОЦЕТ.Ако не ви се дават левче и нещо за сода каустик.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Няма грижа, ще питам Мастера (моя доктор) точно как става. Понеделник ще ходя при него да ми сменя перката на виско куплунга, та ще ми обясни точно как да я сваля.

Да и аз бих искал да узная как се маха кората?И моята пръскалка не работи :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самата дюза на задната пръскалка на ВАГ колите най-често се сваля с внимателно теглене с клещи! Махате декоративната капачка и после с клещите теглите самата дюза(малкото черно нещо дето пръска). Ама дали това ви е проблема е друга тема. Отделно ВАГ колите със задна чистачка често страдат от счупена(скъсана) тръбичка която захранва самата дюза с течността за чистачки. В ЮниТрейд продават и ремонтни комплекти за моторчето на зад.чистачка(през него минава и пръскалката). Ако са ви скъсани тръбичките като пръскате си пълните капаците с течн. за чистачки. Ако искате да ги оправите някой ми беше споменал да се смени тръбичката(металната) с пълнител от химикалка и готово :hilezh:

ПП - Аз моята я оправих генерално като я махнах :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок,но как да махна кората за да проверя дали е спукан маркуяа?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предните пръскалки се разглобяват и могат да се изчистят перфектно. Кората на 5-тата врата се държи на 6 щипки, 4 видички и 2 болтчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кората на 5-тата врата се държи на 6 щипки, 4 видички и 2 болтчета.

Ок,но къде се намират тия видички и двата болта :gruebel:/>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята кора са само 3 единия е където е дръжката за сваляне на капака (в средата на кората се намира) другите два са в двата долни края близо до прозореца (виждат се веднага като вдигнеш капака).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ела у НАДИН,вчера си куПих работещи пръскалки с подгрев,плЮс цЕлата инсталация до кАзанчето за 5-пет лева.

ПоздРави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

За да не се запушват дюзите слагам един обикновен бензинов филтър (от тези, където на Жигулите ги слагаха, по 1,5лв.) на маркуча от казанчето към дюзите. Кара по 5-6 месеца преди да се запуши, като досега не съм имал проблеми с дюзи на никоя кола. Като гледам с какво е пълно филтърчето, когато се запуши, нямам думи, а купувам готова течност винаги, уж по-чиста се води. За котлен камък мисля, че няма да помогне това, но за боклуци е идеално. Смятам, че снимки няма нужда да слагам, не е кой знае каква технология.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля така, колега. Тази кола я имам от 2 години, пръска си идеално, сменял съм филтърчето 3-4 пъти за това време и няма проблеми. Винаги го сменям, когато се запуши до толкова, че да не може да пръска.

При старата кола случаят беше същият, като съм я карал 4-5 години. Там моторчето беше от Лада, заедно с казанчето, понеже още първата зима замръзна и аз докато разбера го изгорях. СЛед това с ладовото и филтърчето си караше без проблеми.

Между другото в един магазин на Симеон видях да продават такива филтърчета, специално за течността за чистачки, предполагам с по-"едра" активна част, но беше 12лв, така че си карам с ладовите бензинови.

Редактирано от SECURITY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Може ли и аз да ползвам темата,понеже моите пръскалки преди време пръскаха толкова силно направо на задния автомобил,а от зимата почнаха едвам да пръскат чак съм ги дигнал максимално нагоре за да може да стига на стъклото,като карам с повече от 50 км/ч едвам стигат до нивото на чистачките,чистих ги до колкото можах с карфица с тел с каквото имах под ръка ,но никакъв ефект ,помагай те .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Може ли и аз да ползвам темата,понеже моите пръскалки преди време пръскаха толкова силно направо на задния автомобил,а от зимата почнаха едвам да пръскат чак съм ги дигнал максимално нагоре за да може да стига на стъклото,като карам с повече от 50 км/ч едвам стигат до нивото на чистачките,чистих ги до колкото можах с карфица с тел с каквото имах под ръка ,но никакъв ефект ,помагай те .

Имах същият проблем . Освем запушените пръскалки ,които отпуших и насочих перфектно с карфица и компресор с въздух , оказа се напукан шлауха между казанчето и пръскалките . Налягането на помпичката се губеше по цепките на шлауха и нестигаше за стълкото . Купих си нов шлаух от Юнитрейд за 30 лв и всичко се оправи .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте! Извинявам се за глупавия въпрос, но как да изкарам пръскалките от капака на двигателя. Дърпат се на горе или как? И имали някакъв трик да не се счупят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...