Jump to content

Избор на семейна кола ..


Recommended Posts

Ето че настъпи подходящият момент да сменим вече старото ауди А100 :( Та.. определено чета редовно форума и знам че има доста компетенти личности и въпреки че ауди си ме "привлича като магнит" още от малък едва ли това ще бъде следващата марка..та семейна кола - всеки се изказва по въпроса колкото и да е компетентен.. Колата ще се използва предимно за общи почивки, неделни разходки и командировки(с една дума повече извънградско). Баща ми се интересува повече от разхода на колата, майка ми от външния вид и удобната возия(да спомена че сме леко едричко семейство :bia: ) Брат ми определено си пада по пежо 407, аз определно държа да бъде ауди и тук идва въпроса ще си струва ли да се купи ауди А4 около 2002г. на ХХХХХХкм и вече на 9г. ( забравих да спомена, че бюджета ще достигне максимална стойност 16 000 )?!? От друга страна за тези пари може да се вземе сравнително нова 407-ца(2005-6) с сравнително задоволително екстри. Въртяха се идеи от сорта на Vw Touran, но определено беше отхвърлена от моя милост :dance: . Намират се и няколко Toyota Avensis-а за тези пари. Знам, че изборът ще бъде труден и няма да може да се угоди на всеки един член, но бих ви помолил да споделите знания и евентуално опит към изброените модели(с евентуално препоръчване или изключване на "дефектни" двигатели или иначе казано проблемни) или други такива модели които са съобразени с бюджета ни. Мерси предварително и се извинявам за правописните грешки :zustimm:

Редактирано от contagious
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 94
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Все си мисля, че Туран или Авенсис ще ти свършат работа...

А4 ще ви е тясна, Пежата не ги харесвам много.

Май Туран?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом казваш че сте големи хора,А4 Б6 е доста тясно купе едва ли ще ви е комфортно.Пежо от друга страна съм имал малко с 2 врати/206/,да наистина е надеждно,на възраст 6 години за 18 месеца не съм му правил ремонти.Но няма удоволствие.Пежо е скучна марка.

За този бюджет можеш да се ориентираш и към А6 Ц5 феислифт.Или още по-добре ALLROAD.

Пускам линк да се ориентираш.Успех

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11297081868050606&f1=details

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При толкова различни мнения в семейството ще ви е труден избора.А4-ката е всичко друго, но не и семейна кола ,еле пък щом сте по едрички забравете удобството,а даже и сядането на задните седалки.Ако държите на Ауди се огледайте за А6.Там има достатъчно място ,а и определено комфорта е по голям,а съчетано с куатро е завършена картинката.А върха за семейна кола и пътуване на дълго е А8 и за този бюджет ще намерите запазен екземпляр.Не се препоръчват дизеловите двигатели (2,5 тди) ,защото на тези години са на доста километри и има шанс да се почнат сериозни и скъпи ремонти,а и определено с тази нафта вече не си струва.По добрите варианти на тези коли са бензиновите мотори.Не лош вариант е и Шкода Суперб откъм простор и комфорт.Успех :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар да си отхвърлил Таурана,аз съм за него определено.

След като ще се ползва за по-горе написаното от теб,не виждам защо не да е Тауран все пак е ВАГ :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако следиш статистиките ще видиш, че в листите за коли с малко дефекти след няколко години употреба са тези на Тойота и японските по начало! Много хвалят Тойота Корола Версо почти не се разваляла това в Аутобилд го твърдят и в други списания съм чел! Забрави за Турана ебахти варела пълен кошник, а седялките тракат супер много гаранте и читав за 16 к пари няма! Пежо 407 2.0HDI 136 к.с. се возих и дори карах повярвай ми, малък багажник,тясна отзад, абсолютно нечуствително управление не усещаш пътя като завиваш падна ми се точно на едни остри завои да го карам, кормилото ми се стори прекалено леко и неинформативно въртиш го и няма обратна реакция по завоя, вътре материалите, ако щеш ми вярвай пластмасата е гадна много особено около волана! Ако попаднеш на гледано Версо мисля няма да съжаляваш идеална семейна количка 2.0 D4d 115 и 2.2 D4d също 136 кончета може да се намерят за тези пари! За Авенсиса също мога да твърдя, че също няма да съжаляваш, ако си вземеш! Шкода Октавия ІІ!Стария Супърб по добре недей, караш се едно пасат от 2002 година! Но всичко е според зависи от конкретния автомобил и предишния собственик манияк ли е бил или някой палачор!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От личен опит казвам , че авенсисът е много добър избор. Отпред и отзад е много просторно , багажникът също не е малък. За 125 000 км , все още не е изниквал някакъв дефект. Двигателят е d4d 126hp , извънградско с нормално каране , разходът варира около 5/100 .

Редактирано от iovkom
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Skoda Octavia II 1.9 TDI(за по-малък разход, макар че на 2.0тди сме правили 4.8л/100км ако караш с ограниченията)лични наблюдения имам че си е голф 5 с по-добра сглобка(малко е по широко) :zustimm: аз самият влизам в категория слон/орангутан мога да седя отзад при предна седалка макс свалена и дръпната назад седалка(човека отпред 100% няма да е с 2 метра крака), авенсиса също е добър избор според мен, но ако искате меко возене и нисък разход да е дизелов французин, въпрос на вкус

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мислил ли си за Опел Зафира ? 2006-2007-ма с сравнително евтина подръжка и здрав двигател, както и добра визия и харчи доста малко ;)

Ето ти една примерна оферта която мисля че си заслужава :zustimm:

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11296728845443810&f1=details

Редактирано от dr.f!ngers
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От личен опит казвам , че авенсисът е много добър избор. Отпред и отзад е много просторно , багажникът също не е малък. За 125 000 км , все още не е изниквал някакъв дефект. Двигателят е d4d 126hp , извънградско с нормално каране , разходът варира около 5/100 .

+1, a също и audiceco е прав.Авенсиса е направен да прави километри безпроблемно.А4-та и според мен е тясна.На служебна Корола Версо д4д за 4 години и половина 180к и няма троп няма хлоп кара се като служебен автомобил.Оказа се супер здрав въпреки турската сглобка която ненавиждам и все още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм опел зафира определено не мисля че ще бъде..един приятел имат такава и усещам всяка дупка с :respekt: ми :respekt: . Взех да се отказвам и от Ауди-тата .. гледахме няколко наскоро като пътувахме към София и честно казано доста изтъркани, лошо пребоядисвани, проблеми с паленето и странни звуци, пък съм на мнение че колкото по стари са колите толкова повече проблеми, освен ако наистина не купя някой екземпляр на маняк или приятел които едва ли ще бъдат склонни да ми я предоставят за този бюджет. И нещо което исках да пробвам, а досега не бях е да пробвам голф 5 :blink: и определно бях леко изненадан от начина по които вървеше.. но след като слезах си казах, че ще ми липсва само пернишка регистрация :lol: С извинение към колеги от Перник и голфаджиите :D Значи да се оглеждам за Короли и Авенсиси :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм опел зафира определено не мисля че ще бъде..един приятел имат такава и усещам всяка дупка с :respekt: ми :respekt: . Взех да се отказвам и от Ауди-тата .. гледахме няколко наскоро като пътувахме към София и честно казано доста изтъркани, лошо пребоядисвани, проблеми с паленето и странни звуци, пък съм на мнение че колкото по стари са колите толкова повече проблеми, освен ако наистина не купя някой екземпляр на маняк или приятел които едва ли ще бъдат склонни да ми я предоставят за този бюджет. И нещо което исках да пробвам, а досега не бях е да пробвам голф 5 :blink: и определно бях леко изненадан от начина по които вървеше.. но след като слезах си казах, че ще ми липсва само пернишка регистрация :lol: С извинение към колеги от Перник и голфаджиите :D Значи да се оглеждам за Короли и Авенсиси :)

Корола Версо Д4Д - много тяга има този двигател , а не знам точно за коя година , но колата беше обявена за най-надеждната , според индекс на повредите . А и вътре е учудващо просторна за размерите си .

Редактирано от acho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mazda 5 се нарича автомобила...Мотора е в пъти по-добър от умрялото Д4Д...Като окачване и простор е на светлинни години от Тойота, а Авенсиса е няма такава ужасна ширпотреба...Просто спрете с тези Тойотки, защото няма такава гадост, да не навлизам в подробности...Отделно, че и като гама мотори са зле...Тоурана също е много здрава машина. Имам познати ползват такива за служебни и в тях се пренасят неописуеми количества дрехи и друга стока всяка седмица...Е няма такова куче... :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mazda 5 се нарича автомобила...Мотора е в пъти по-добър от умрялото Д4Д...Като окачване и простор е на светлинни години от Тойота, а Авенсиса е няма такава ужасна ширпотреба...Просто спрете с тези Тойотки, защото няма такава гадост, да не навлизам в подробности...Отделно, че и като гама мотори са зле...Тоурана също е много здрава машина. Имам познати ползват такива за служебни и в тях се пренасят неописуеми количества дрехи и друга стока всяка седмица...Е няма такова куче... :respekt:

За 70 000 км не е пипано АБСОЛЮТНО нищо по Версото , освен масло и консумативи . Не знам коя версия си карал (или гледал) на на тоя мотор (предполагам 136кс) , но в пълната му светлина отвява много лошо Маздата . Разхода при 4 човека + климатроник е 5,5 при 120-140 км/ч , това по борд .

Не съм фен на японски лигени тип Мазда,Тойота,Онда , но точно пък най-счупения ван - Туран , да го хвалиш ... Особено 2.0 ТДИ помпа-дюза :respekt:

Отделно, че и като гама мотори са зле

да , нямат един бензинов мотор , който да прилича на нещо . Но какво значение има - в БГ само дизИли се търсят ... и нормално бензинов мотор под 2.5л е доста безсмислено нещо .

Редактирано от acho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Авенсис имам около 40 хиляди км. Предимно на дълго до Италия и обратно. Аз ПО-НЕУДОБНА за каране кола не знам да има!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се търси комфорт, Зафирата определено не е вариант - твърдо окачване и седалки плюс евтина пластмаса, с една дума Опел. Иначе вярно е доста здрава, направих на една 1.8 140кс 2008-ма малко над 30к км за няколко месеца - нищо по нея не мръдна. Разхода и беше около 8 извънградско, но за сметка на това мотора гореше по 0,5-1л масло на смяна (когато взех колата нямаше навъртяни 40 хил км).

Според мен за дълъг път и едри хора автомобил от този тип е по-добро решение от седан или комби, аз също бих погледнал Версо.

ПП Много харесвам новото С4 Пикасо, но не знам дали ще се впише в бюджета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шаран - (VW - не рибата :hilezh:)

Мой приятел си взе такъв милионник и въпреки, че беше много изтормозена колата, много приятно се седи вътре. Големи прозорци, хубава видимост, удобства ... абе с две думи от позицията си на 110 кг. човек, 190 сантиметров, много добре се чувствах в тая кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина са леко неудобни Тойотите, но пък Версото е баш семейна кола. Туранът също е вариант, но е добре да е 1.9 п.д.

А защо прескачате един чудесен вариант - ФВ Шаран? Има ги с уникално успешния мотор 131 коня п.д. и с 4х4, а често имат и автоматици. Аз от това по-семейна кола не знам. Освен това е актуална, с атрактивна визия, често разкрасена с хубави джанти, ксенони и изобщо не е скучен ван, а е практична семейна, здрава и същевременно красива кола с добри и икономични мотори. Е какво повече?

При добро желание, може да се обърнеш за коментари към колегата Shnura, той има готин Шаран дизел п.д. и с 4х4!

Успех!

Редактирано от daks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мазда 5 бяха изписани доста работи за нея в Аутобилд и имала най - лошата ESP система имаше един тест доста отдавна беше, второ мисля, че имаше и 100 000 километра с такъв автомобил или нещо подобно, с дизеловия мотор и бяха писали, че не трябвало да се кара на къси разстояния нещо не бил конструиран както трябва маслото с нафта много смесвал, даже един немец през 5 000 километра сменял масло, защото само градско пътувал, нещо от сорта беше статията от Аутобилд е доста старичка, но съм останал с лоши впечатления като цяло от Мазда 5, когато съм чел автомобилните списания! Колата за мен семейна е Тойота Корола Версо хвалят я много особено при няколко годишните коли в класации по най-малко показани неизправности винаги е в челните места!!! ХлОпела просто го забрави супер дърво!!!

Редактирано от audiceco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...