Jump to content

"Национален Ауди Събор 2011"


verter

Recommended Posts

Радвам се, че вече темата излезе и тук и се надявам всички да оценим направеното от АКБ. Много, ама МНОГО ми се иска поне този път да сме много. Да се съберем цялата форумна маса, та и извън нея. Нека най-после покажем, че и ние може да сме единни и да си направим един истински, масов и незабравим събор. От години чакам такъв и ще съм изключително радостен ако стане реалност. Поканени са всички без оглед на възраст, пол, религия, полит. възгледи и марка на автомобила им в момента. :hilezh:

Нека не засрамваме марката, колеги! :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 730
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

п.п. афтърпартито във В.Т. ли ще е?

Дряново.

http://www.parkhoteldryanovo.com/

Как ще седи въпроса за рекламата за събора?

Нещо по Тв, специализирани сайтове, постери или други медии?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, класовете в драг състезанието са готови.

Надявам се да ви допаднат, защото доста време ги мислих, а и човек от друг клуб ми помогна много. В крайна сметка знаете, че пълна угодия няма, затова ви моля да не го превръщаме в спор.

Мисля , че са равностойни и ще станат оспорвани гонки. Най-важното е, че ще дадът шанс на повече хора да се надяват на успех.

В крайна сметка, който има бърза кола и добри драг умения няма какво да го спре - ще си спечели при това заслужено.

След официалните драг състезания, започват свободните такива. Там ще имате възможност да се комбинирате както желаете и да се дозамерите на воля.

Клас "А"

Бензинови двигатели до 149 к.с. фабрична мощност.

Дизелови двигатели до 131 к.с. фабрична мощност

Ограничения:

- без турбо бензин с изключение на 1.4TFSI

- турбо дизели само с фабрична турбина.

Атмосферни, бензинови:

1.6 + FSI (101-110)

1.8 + 20V (75-125)

1.9 (75-110)

2.0 + 16V (90-140)

2.1 (107-136)

2.2 (115-138)

2.3 (133-136)

Турбо бензинови:

1.4 TFSI (125)

Турбо дизелови:

1.9 TDI (90-110) + PD (100-131)

2.5 TDI (115-120)

-----------------

Клас "Super"

Бензинови двигатели от 150 до 189 к.с. фабрична мощност.

Турбо дизели от 132 до 189 к.с. фабрична мощност.

Ограничения:

- Турбо бензини само с фабрични турбини.

- турбо дизели само с фабрични турбини.

Атмосферени, бензинови:

2.0 20V + FSI (150-160)

2.3 20V (167-170)

2.4 V6 (165)

2.6 V6 (150)

2.8 V6 (174)

Турбо бензинови:

1.8 T + TFSI (150-180)

2.0 TFSI (170)

2.1 Turbo (165-182)

Турбо дизелови:

2.0 TDI PD + CR (140-170)

2.5 TDI (140-180)

2.7 TDI (163-180)

------------------

Клас "Super +"

Над 190 коня фабрично. Бензин и дизел. Участват и автомобили със силов тунинг от по-ниските класове.

Ограничения : няма

Атмосферни, бензинови:

2.8 V6 (193)

3.0 V6 (220)

3.2 V6 FSI (265)

3.6 V8 (250)

3.7 V8 (230-280)

4.2 V8 (280-350) + S6 (280-315) + S8 (340-360)

4.2 V8 RS6 Bi Turbo (450)

5.2 V10 S6 (435)

5.0 V10 RS6 Bi Turbo (580)

6.0 W12 (420-450)

Турбо бензинови:

1.8 Т (190) + S3 и ТТ (210-225)

2.0 TFSI (200) + S3 (265)

2.2 Turbo (190-200) + S2/S4 (220-230) + RS2 (315)

2.7 Bi Turbo (230-250) + S4 (265) + RS4 (380)

3.0 TFSI (300)

Турбо дизелови:

3.0 TDI (225-240)

3.3 TDI (225)

4.0 TDI (275)

4.2 TDI (326)

Не съм изброил някои стари и най-новите мотори по разбираеми причини. Чип тунинг, спортни филтри, спортни притискатели понеже няма как да се проверяват са позволени във всеки клас. Другите модификации също. Quattro или предно няма ограничения и двата вида задвижване имат предимства.

Техническият преглед за изискванията упоменати в официалната покана ще са в сила.

Класовете съм ги добавил в поканата на първа страница.

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, първия пост се актуализира от време на време с новости, така че му хвърляйте по едно око.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, айде да сменим мястото за закани кой-кого в драга с това http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=99793 , за да оставим тема да е по организационните въпроси :gruebel:

Редактирано от nmm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Информирам ви, че има малка корекция в класовете за драг състезанието.

Двигателите 1.9 TDI помпа-дюза с фабрични мощности от 100 до 131 к.с. са преместени в по-долен клас. От клас "Super" преминават в клас "А".

Промяната е наложена с цел увеличаване на конкуренцията в клас А и предвид това, че клас "Super" идва неконкурентоспособен за тези двигатели.

Надявам се, че така ще е по-интересно за всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офроуд състезание няма ли да има? Да видите как беЧетРи квадро не мое се запре по баирите :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още една промяна касаеща конкурсите "Оценка от публиката":

Конкурсът за най-добра аудио система отпада, поради нееднозначните си критерии за оценка.

Конкурсът за най-красиви джанти също отпада, защото се припокрива с част от този за Оптичен тунинг.

За сметка на това конкурсът за "Оптичен тунинг" се раделя на две групи - Автомобили до 1996 година включително и втора група за такива от 1997 година към наши дни.

Промяната е вписана в официалната покана.

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее браво колеги за организацията! Задължително съм там! Днес го обсъждахме и с други колеги.От Габрово съм и се чувствам домакин. Ако мога с нещо да помогна тук - на драго сърце! Между другото през почивните дни на пистата редовно се провеждат подобни състезания!

:bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново малко корекции:

-Конкурсът "оценка от публиката" за силов тунинг отпада, поради частично припокриване с евентуалния победител в клас "Super +" от драг шампионата. Възможно е една кола да спечели в двете съревнования и да не даде шанс на други за спечелване на приз.

-Конкурсът "оценка от публиката" в категория "най-запазено и лачено ауди в заводско състояние" се ограничава само за автомобили произведени до 2003 година включително.

Промяната отново дава шанс на собствениците на по-старите аудита, които значително по-трудно се поддържат в перфектен вид и заслужават наградата повече от някоя нова кола в перфектно състояние.

-Очаква се включването на ново значимо събитие :bia:

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам дали ще има хора който може би ще пренощуват на пистата на палатка и дали това ще е се допусне от организаторите ?

Ние с брат ми сме там и обмисляхме варианта за палатка ако има хора нека да споделят да сме заедно :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички и най-вече на организаторите.Имам едно запитване:Веднага ли след получаване на номер на резервацията, трябва да се внесът парите,защото искам да се запиша още сега но на по-късен етап да внеса парите без да изпускам крайния срок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Да, можеш да си направиш резервация сега, а да платиш по-късно, НО в случай, че стаите се запълнят, с предимство ще се ползват тези, които са си заплатили резервациите, а останалите резервации ще бъдат анулирани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам дали ще има хора който може би ще пренощуват на пистата на палатка и дали това ще е се допусне от организаторите ?

Не колега. Предполагам е супер преживяване но за тази година сме в хотел - заповядай там :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година не можах да дойда, но тази ще съм там. Вече и Погърметината е в движение, та очаквайте изненади в Супер+ :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, сега виждам че стандартния банер е прекалено голям и не изглежда добре на нормално монитори.

Моля всички с "голям" банер в подписа си да го сменят с това:


[url="http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=99619"][img=http://www.picvalley.net/u/2906/67019498216867467211302253242m7PL5eeNOLpSseF5PmuS.JPG][/url]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...