Jump to content

Избор на кафе машина


Recommended Posts

Роботите искат грижи и създават проблеми. Преди двайсетина години имахме едно от първите Саекота и правеше много грижи.

Ама пусто мързел. Е, в началото е кеф. Докато не опреш до сервиза.

 

То всички кафета подлежат на химическа обработка та не се знае кое е по-добро. В нашата фирма са ползвали някаква швейцарска кафе машина преди години която била ултимейтна. Когато офиса бил в Швейцария. Ама като я гледахме беше към 1600 лв и ни се видя кисела. Ако парите не са проблем утре ще питам. Сега си ръмбиме капсули и на никой не му пука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, grizzly написа:

То всички кафета подлежат на химическа обработка та не се знае кое е по-добро. 

 

 Ебасимо, и кафето ли трябва да си отглеждаме на село вече? Може ли малко повече инфо какви химии се ползват при кафето на зърна докато стигне магазините?

А иначе за швейцарската марка предполагам се визира Jura?

Гореспоменатите бразилии са голям кът дори втора употреба. :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, grizzly написа:

Сега си ръмбиме капсули и на никой не му пука.

Жената пие дълго кафе, понякога с мляко, аз късо, децата сипват топла вода за чая. Макината с капсулите може ли го това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, точно Jura беше.

Кафетата ги обработват като цигарите. Отнемат или добавят синтетичен кофеин според нуждите.

Както уискито, ракиите, пържолите и всичко останало. В днешно време повечето от продуктите са нереално добри. И това не става с бране и отглеждане по БИО технологии. Има си поне една швейцарска фирма която продава подобрители за всичко. Дори за крехка телешка пържола. Бях го писал преди време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, _koko_ написа:

Гореспоменатите бразилии са голям кът дори втора употреба. :( 

Има една уж нова с tuning в ОЛХ за 600 пари. https://www.olx.bg/ad/kafe-mashina-espreso-brasilia-barista-edition-ID6oBaY.html#5587b775e6Който му е мерак да скача, според мен машината се обезмисля при липса на качественна кафемелачка, за поне още толкова, да не кажа и повече пари.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, martinich написа:

Жената пие дълго кафе, понякога с мляко, аз късо, децата сипват топла вода за чая. Макината с капсулите може ли го това?

Да, тя е тъпа макина с ръчка. Пуска толкова колкото я оставиш. Може и да прелее. Аз си купувам силни кафета и си правя 100мл в кафяна чаша. Става с каймак и си го пия 2 часа. Загрява от нула за 2 минути примерно, светва зелена ламба и помпи докато свърши водата. Без капсули прави вода за чай. Колкото държиш толкова сипва. Ние сме 8 маймуни и пием по 2 кафета дневно. Някои чай.

Такава машина - https://www.dolce-gusto.bg/mashini/oblo

На същия сайт може да видиш какво се предлага като видове напитки. Има лате с две капсули. Първо слагаш едната, после другата в една чаша. Не съм пил.

Има периодични промоции за цена от 100лв на машината по веригите.

Ето и вариантите - https://www.dolce-gusto.bg/vkusove

На промоция 16 капсули са 7.50 лв - 50 ст. дозата. Двойните излизат левче.

----------

Забравих - ръчката е с две позиции - студено и топло. Това студеното не знам за какво се ползва.

----------

Трето - да не си помислите че ги рекламирам. Просто такава машина имаме в офиса, Вероятно на robobug кафето е ултимейтно ама си е масраф. А нас ни мързи. Вероятно има и други подобни но тази е от разпространените. И е пробвана.

Хрумна ми и друго - машината може да се пробва в някое квартално кафене като се поръча съответното

кафе в желаната дължина. Примерно едно

  ми е фаворит.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, martinich said:

Филипс са собственици и на Gaggia. Ако само това е довода, не ми помага.

Нещо не ме разбра. Казвам, че машините Royal са спрени от производство и затова единственият вариант е рециклирана.

Ако има нови от този клас, то цената им ще е съвсем различна. Едно съвременно Инканто в момента е над 3000лв, аз изхвърлих едно старо Инканто.

Машината, която си показал е нов тип, с капризна електроника и пълна неспособност да се доближи до качеството на кафето на 10 годишна машина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак загледах мелничката - дъното е с размер 25/13см. Общо двете машини отнемат място колкото средно голям комбайн. И не е задължително да са една до друга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, grizzly написа:

На промоция 16 капсули са 7.50 лв - 50 ст. дозата. Двойните излизат левче.

За протокола, при 150 кафета на месец, това прави 75 лв (ако ги хванеш на промоция), ако пиеш капучинота и двойни кафета сумата ще набъбне, срещу 35-40 лв за нормално кафе. Така погледнато след 3 години, робота ще ти и безплатен. 

ПП: Има и други неща https://montecristo-coffee.com/защо-кафето-на-капсули-е-вредно-за-вас/

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Българинът има особен вкус и разбиране за дължината на кафето.

Той пие силно като италианците и дълго като на немците кафе.

Двойната цедка е 12-17 грама и изкарва едно нормално домашно кафе:hilezh:

 

Аз се стремя да купувам кафета около 20лв, с новите цени от тази година от около 30лв.

Примерно червена лаваца, биокафетата на Лидл.

Ще потърся и коментираната лаваца "топ клас"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, _koko_ said:

Ебасимо, и кафето ли трябва да си отглеждаме на село вече?

Кафето и чая са едни от най-силно "пръсканите/обработвани" с химия продукти. За това за тях е важно да са био, където химията е по-малко ;)

 

7 minutes ago, robobug said:

Двойната цедка е 12-17 грама и изкарва едно нормално домашно кафе:hilezh:

На магнификата може да се наглася силата на кафето от 2(или3 не си спомням точно) до 7 грама, като има възможност и за двойно, значи 14 гр макс в една чаша. Колко е здравословно е отделен въпрос :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, robobug написа:

Българинът има особен вкус и разбиране за дължината на кафето.

Taя снимка променя нещата при мен. Ще се взема нова мелачка и евентуално гаджа класик, втора употреба (преди да ги купят филипс и поевтинят изработката и). Gaggia02.jpg 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

леле колко грозни машинки :) Тия не знам какво кафе трябва да правят за да им търпя ужасния външен вид. Да не говорим колко е неудобно да мелиш кафето, после да го монтираш, па после да го хвърляш ... къртовски труд за едно кафе, особено, когато човек е полузаспал ... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 minutes ago, martinich said:

гаджа класик,

Не съм ползвал, но в нета я хвалят много.

 

Доскоро я имаше в техномаркет на смешна цена NewOldStock.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

такова хамалуване няма вариант да си причиня в никакъв случай, сей, мели, печи, яж ... айде холан, както казват холанЦите :hilezh: Отивай си купувай един робот на Саеко от някой дето рециклира ако не ти се дават пари за нова и точка по въпроса. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, robobug написа:

Не съм ползвал, но в нета я хвалят много.

Хвалят старата, пред 2015 г., новата била ширпотреба, махнали соленоида, трипътния месингов клапан и бойлера вече бил пресована стомана, тоест съвсем обикновенна машина с ръкохватка от 200 лв, която продават на същата цена от 500. 

преди 22 минути, netizen написа:

 и точка по въпроса. 

Ти снимка направи ли ми?

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, HannoSLM написа:

леле колко грозни машинки :) 

Tи щото си много Убав с това Д2-ве, вместо някой зализан меган :hilezh:

Искам да пия хубаво късо еспресо, а не да се радвам на вида на машината. А и тая гаНжа е направо красавица в сравненеи с това post-325389-0-87064400-1338298341_thumb.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, martinich said:

Tи щото си много Убав с това Д2-ве, вместо някой зализан меган :hilezh:

външния вид ти влияе на възприятията .... та от тая машина все ще ми е гадно кафето. Може би след като съм положил толкова труд за едно кафе ще ми помогне да го преглътна :hilezh:

 

тая червената от къде я намери бре, бахти комунистическото изпълнение :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе по колко кафета на ден пиете и правите, че чак се смятат загубата на време при правенето на кафе??!?!

А това с 10 000 кафета ме съсипа.... ако пиете по 3 на ден, това са ...около 9 години. А честно казано последното нещо, което би ме вълнувало при избора на кафе машина е, дали ще изкара 9 години или не...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, redalex написа:

Абе по колко кафета на ден пиете и правите, че чак се смятат загубата на време при правенето на кафе??!?!

 

 

По-скоро някои хора се опитват да се правят на интересни. Няма човек , който да си планира времето с точност +/- 30 сек. , когато стане сутрин. Ако има такъв , значи трябва да отиде и да си поприказва с когото трябва и да си пие хапчетата редовно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...