Jump to content

относно пукането отпред


и.николов

Recommended Posts

Доста теми са пускани относно пукане при потегляне ,като причините най често са отнасяни към

карета ,рейки, шарнири ,накрайници ,опорни тампони ,амортисьори ........ ,но днес лично се убедих

че е възможно да пука отпред при потегляне (с навит волан) И ОТ ПРЕДЕН ДВУРЕДОВ КОЛЕСЕН ЛАГЕР.

Накратко - днес с мой приятел на кафе сутринта стана естествено въпрос и за коли (той кара същата Б-3ка

като моята) , та приятелчето сподели че преди 2-3 мес. е сменял в сервиз преден десен лагер и от тогава

не може да се отърве от периодично пукане при потегляне. Връщал се няколко пъти в сервиза ,като от там

му предложили смяна на външно каре - сменил го ,резултат ноль . Опорни тампони ,втулки ,амортисьори и

т.н...... съдрали две кожи от гърба му :rotcol: и пак пука. Двама ,трима майстори се качвали да

я пробват и накрая всичките вдигали ръце. Дори му намекнали да си търси ново магаре ,защото неговото

сигурно било изметнато :( . Тогава ей така ,малко на майтап му предложих да сменим лагера ,като

нито той ,нито майсторите му допускали че е възможно да е от него ,понеже нито бучал ,нито виел и т.н.

Купихме един нов лагер (ФАГ) , и запукахме десния макверсон .Още при избиването на лагера ми направи

впечатление ,че главината излиза с прекалено голям зор ,а след това и самия лагер тоже.

Лагера се оказа някакъв корейски (ОСВ) , на мен лично нищо не ми говори тази марка :huh: ,

запресовахме новия лагер ,главината ,въобще всичко по обратен ред ,аверчето се прекръсти два пъти и

се качихме да я пробваме :huh: ....След многократни маневри при всички възможни положения на волана

ситуации на потегляне ,вкл. и с въртене на гуми и след двайсетина км. при всякакви скорости и извращения

с колата - ни най малък намек за пукане ,чаткане ,дрънчене и т.н.

Извода лично за мен е ,че лагера който сменихме е бил с прекалено голям натяг и от там са започнали проблемите.

Та имах възможността "на живо" да се убедя ,че и лагер може да пука .

:bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

А може ли да се устнови кои лагер пука ляв или десен в зависимост от маневрата?И при мен има някакво пукане но не е от каре(знам го как пука) тъкмо се чудех от какво може да е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен така ми пука, :) поне вече знам от къде е,мерси колега.

И на мен ми пука от дясно, явно и аз трябва да сменям този лагер, защото сичко друго ми е сменено и пак пука... явно ще се сменя, тва беше добра информация, благодаря на колегата :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста теми са пускани относно пукане при потегляне ,като причините най често са отнасяни към

карета ,рейки, шарнири ,накрайници ,опорни тампони ,амортисьори ........ ,но днес лично се убедих

че е възможно да пука отпред при потегляне (с навит волан) И ОТ ПРЕДЕН ДВУРЕДОВ КОЛЕСЕН ЛАГЕР.

:rotcol: Колега като ти прочетох темата и се сещам че и при мен пукането последва след смяна на предни лагери.След това заради него смених всичко по предницата (амортисьори,тампони и тампончета и т.н) освен носачите.То от една страна е добре поне предницата ми е нова.Но преди да застуди изпушвах от яд,толкова пари за части,труд време ,нерви а като потегля пук-пук.

А защо откакто застудя Пукането изчезна,поне при мен :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може ли да се устнови кои лагер пука ляв или десен в зависимост от маневрата?И при мен има някакво пукане но не е от каре(знам го как пука) тъкмо се чудех от какво може да е?

Значи преди да почнем ремонта пукането се чуваше и вътре в колата ,че идва отдясно. След това при

маневри напред/назад аз излязох отвън и вече много ясно се чуваше ,че е именно отдясно като на моменти

направо пропукваше зловещо. :bia: При потегляне направо нямаше никакъв проблем. Преди смяната

на лагера също не е имало проблеми и пукане. По пътя на логиката именно това ме насочи към лагера ,за-

щото всичко останало по предницата беше здраво и стегнато ,пружината също си беше легнала точно ,рейката

при въртене на място не се обаждаше и си беше с нормален луфт ,проверена беше голямата гайка на пълнителя

, абе всичко бетон .На място цял да се върти волана пълен ляв/десен нищо не се обажда ,обаче само да потеглиш

малко напред или назад (метър примерно) и .....тряяяс. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като купувате ментета така е :P Мойте лагери ли да пукат :hilezh::o:P

Е тогава сподели кви са твойте лагери та и нашите да не пукат :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
Е тогава сподели кви са твойте лагери та и нашите да не пукат :puke:

Истината е очень проста: Само лагери опаковани от фирмата IPV (стара търговска марка НК). Или са SKF или FAG. Имат и болт и когато е необхидим - семеринг. До момента друго даже не съм предлагал. :puke:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е очень проста: Само лагери опаковани от фирмата IPV (стара търговска марка НК). Или са SKF или FAG. Имат и болт и когато е необхидим - семеринг. До момента друго даже не съм предлагал. :flipoff:

Опаковат ИНА, ЛУК и ФАГ

http://www.luk-as.de/content.luk_as.de/de/...products_aa.jsp

Редактирано от alexvan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених преден ляв лагер и след това взе да изпуква отляво при оптегляне със завит до край болан и в двете посоки. В движение няма никакъв шум.

После ходих на сервиз гледаха всичко било добре и стенд минах и пак пука. Накрая тия охлювъди :hilezh: казаха, че ми се въртяла пружината.

Сега ще сменям пак лагера.

Колеги бърка ли се да се кара така, вредно ли е за колцата това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече ще трябва да снимам гайката на амортисьора.... Тя стяга пълнителя и стеблото което отива към макферсона. Тая гайка може да се види като се вдигне колата на крик, защото прахоуловителя я скрива. Представлява нещо като капачка с резба и дупка през която преминава онова лъскавото. Стяга се с водопроводен ключ до `откат` и се `причуква` на едно две места.

Според мен проблема е от там.

п.п. Нищо, че ставам банален...

Редактирано от GiN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз смених сичко това кеото е написал колега но за мен това не е лагер а са легечетата кадето са отгоре на амонтисиора или е реикта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е очень проста: Само лагери опаковани от фирмата IPV (стара търговска марка НК). Или са SKF или FAG. Имат и болт и когато е необхидим - семеринг. До момента друго даже не съм предлагал. :)

Има FAG и FAG, както и различни SKF-и. Лагери купувам основно от официалните вносители (на лагери, не на авточасти) и между различните партиди има видима разлика. Просто тези две фирми са изкупили заводите по света.

В момента масово и СКФ и ФАГ са китайски, което едва ли е проблем, ама някак си ми е неприятно.

По темата за пукащи лагери - на смелите експериментатори мога да им намеря лагери по 12лв с ДДС. Говоря за А4/А6/Б4/80/90 куатро. Възможно е за да се докара цена да липсват и малко съчми....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има FAG и FAG, както и различни SKF-и. Лагери купувам основно от официалните вносители (на лагери, не на авточасти) и между различните партиди има видима разлика. Просто тези две фирми са изкупили заводите по света.

В момента масово и СКФ и ФАГ са китайски, което едва ли е проблем, ама някак си ми е неприятно.

По темата за пукащи лагери - на смелите експериментатори мога да им намеря лагери по 12лв с ДДС. Говоря за А4/А6/Б4/80/90 куатро. Възможно е за да се докара цена да липсват и малко съчми....

само лагерите или както е компелкта лагера набит в гумения тампон щот аз ги купих само лагетите и набивах в тъмпона а ги има и като комплект

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата за пукащи лагери - на смелите експериментатори мога да им намеря лагери по 12лв с ДДС. Говоря за А4/А6/Б4/80/90 куатро.

Караш ме да се чувствам прецакан - вчера купих два SKF-a с крайна цена от по 120 лева :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече ще трябва да снимам гайката на амортисьора.... Тя стяга пълнителя и стеблото което отива към макферсона. Тая гайка може да се види като се вдигне колата на крик, защото прахоуловителя я скрива. Представлява нещо като капачка с резба и дупка през която преминава онова лъскавото. Стяга се с водопроводен ключ до `откат` и се `причуква` на едно две места.

Според мен проблема е от там.

п.п. Нищо, че ставам банален...

Колега айде вярно снимай тази гайка, да почна оттам, че и аз го имам това пукане - при потегляне от място с навит волан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Караш ме да се чувствам прецакан - вчера купих два SKF-a с крайна цена от по 120 лева :bia:

Не си се прецакал толкова много. За 2.4 са 25-30% по-скъпи :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
ПРЕДЕН ДВУРЕДОВ КОЛЕСЕН ЛАГЕР.

Може ли малко повече информация за това трудно ли се избива този лагер, че се вкарах в матрицата с това окачване на Б3 :hilezh: Накрая ще си сложа едни по-стабилни колони и ще се решат проблемите :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста теми са пускани относно пукане при потегляне ,като причините най често са отнасяни към

карета ,рейки, шарнири ,накрайници ,опорни тампони ,амортисьори ........ ,но днес лично се убедих

че е възможно да пука отпред при потегляне (с навит волан) И ОТ ПРЕДЕН ДВУРЕДОВ КОЛЕСЕН ЛАГЕР.

Накратко - днес с мой приятел на кафе сутринта стана естествено въпрос и за коли (той кара същата Б-3ка

като моята) , та приятелчето сподели че преди 2-3 мес. е сменял в сервиз преден десен лагер и от тогава

не може да се отърве от периодично пукане при потегляне. Връщал се няколко пъти в сервиза ,като от там

му предложили смяна на външно каре - сменил го ,резултат ноль . Опорни тампони ,втулки ,амортисьори и

т.н...... съдрали две кожи от гърба му :hilezh: и пак пука. Двама ,трима майстори се качвали да

я пробват и накрая всичките вдигали ръце. Дори му намекнали да си търси ново магаре ,защото неговото

сигурно било изметнато :blink: . Тогава ей така ,малко на майтап му предложих да сменим лагера ,като

нито той ,нито майсторите му допускали че е възможно да е от него ,понеже нито бучал ,нито виел и т.н.

Купихме един нов лагер (ФАГ) , и запукахме десния макверсон .Още при избиването на лагера ми направи

впечатление ,че главината излиза с прекалено голям зор ,а след това и самия лагер тоже.

Лагера се оказа някакъв корейски (ОСВ) , на мен лично нищо не ми говори тази марка ;) ,

запресовахме новия лагер ,главината ,въобще всичко по обратен ред ,аверчето се прекръсти два пъти и

се качихме да я пробваме :blink: ....След многократни маневри при всички възможни положения на волана

ситуации на потегляне ,вкл. и с въртене на гуми и след двайсетина км. при всякакви скорости и извращения

с колата - ни най малък намек за пукане ,чаткане ,дрънчене и т.н.

Извода лично за мен е ,че лагера който сменихме е бил с прекалено голям натяг и от там са започнали проблемите.

Та имах възможността "на живо" да се убедя ,че и лагер може да пука .

:lol:

това ли ти е работата колега?

ако да - то бих желал да се възползвам от услугите ти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПРЕДЕН ДВУРЕДОВ КОЛЕСЕН ЛАГЕР.

Колега Николов,

дай повече инфо за смяната на този лагер, да използваме хубавото време утре :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...