Jump to content

Решение проблема със запушването на пръскалките


Recommended Posts

Решението е просто като гъбена чорба, монтира се филтърче на маркуча за течноста, и ...о чудо - забравяш за проблма със запушването.

Аз така си купих колата, но днес реших да го сменя с нов, т.к. се беше бая позацапал, и се беше разкъсала хартията вътре(моя на снимката е бензинов за 1.50лв.), но установих(макар и късно) че по магазиниите има и специални за тази цел, и струват 6 лв., те м/у другото са за предпочитане защото са с метална цедка и много по-малки отвори - така че вие си решавате!

На снимката има и старото за сравнение!

Дано съм бил полезен!

П.П.Пускам темата защото като бях при Мишо всички се възхитиха от идеята, а не можах да намеря във форума нещо по въпроса.

001952637.jpg

001952640.jpg

001952643.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:wall:

Онзи ден едната пръскалка обтягаше нервните окончания на периферната ми нервна система и доста се попсувахме с нея :)

Ама с много финна игла и много духане :wall: , я прочистих. Аз си играх да целя контакта на струиите и стъклото по разстоянията, които са посочени в книгата. Почти ги нагласих :bia:

А решението наистина било елементарно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина добро решение. :) Като стана дума за пръскалките ,забелязах че имат отопление. Някой знае ли кога сработва то?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отоплението се задейства независимо от температурата си мисля, поне при мен огледалата са с подгряване и греят нонстоп, мисля и пръскалките са на този принцип. А това с филтърчето е много добро, евала колега :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледалата и пръскалките се нагряват като се включи подгряването на задното стъкло, а ключалките се подгряват по друга система, как точно незнам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледалата и пръскалките се нагряват като се включи подгряването на задното стъкло, а ключалките се подгряват по друга система, как точно незнам.

При мен това поне за огледалата не важи, и през лятото си греят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това изпълнение с филтърчето е доста добро колега!!!! :wall::wall: В най скоро време и аз ще реализирам тази твоя малка,умна и добра идейка!!!!Браво!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен със подгряването на реотаните на задното стъкло се включва и тези на огледалата и на пръскалките.

За ключалки не знам - аз си отключвам с копче колата :wall: :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аферим!! Много добро решение - и аз съм мислил как да се отърва от проблема ама не съм се сетил :flehan::wall: . Иначе механичното почистване на дюзите е по-добре да се прави не с игла, а с тънка стоманена телчица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

ЪПГРЕЙТ на темата "ТУНИНГ НА ПРЪСКАЛКИТЕ ;) "

На снимката под номер 1 е новото филтърче специално създадено за пръскалките - при него екстрата е че не се разкъсва след 1-2 месеца както бензиновите което налага честата им подмяна..., ако пък се запуши може да се почисти като се надуе от обратната страна(обръщам внимание че мрежичката му е метална и много ситна) и практически е вечно.

Сега внимание: номер 2 монтиран след филтъра е обратен клапан(възвратен) който и аз не съм сигурен за какво е, но идеално пасна тук, защото ми реши друг проблем.

А именно - изпразването на маркучите от вода след всяко пръскане..., при стария вариант когато решах да измия стъклото и дръпнех лостчето първия оборот(или поне 1/2 оборот) беше на празен ход, и замазваше и без това мръсното стъкло и после се налагаше още 2-3 пъти да пръскам дакато се измие окончателно..., а сега системата винаги е пълна с вода до крайната точка.

Има едно малко неудобство - понякога след пръскане излишното количество изтича по капака и така се получава една малка вадичка... :D

Обърнете внимание на посоката и на двата "уреда" :)

o633133048442968750.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еййй два дена се чудих какво ли си измислил допълнитено :D

Пак ме изненада ;)

За този клапан може и да пропусна, но филтърчето е интересно шом казваш, че е вечно и само трябва да се почиства, въпреки че моето е БОШ и вече 6 месеца не е мръднало, а е събрало бая утайка както се вижда на снимката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен това поне за огледалата не важи, и през лятото си греят.

не е бре , като е в положение ляво и дясно тогава не подгрява , като е по средата тогава грее само!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е турбо решение :D Но не знам от каде да си намеря такъв възвратен клапан, и такъв малък филтър. А когато намеря директно се гмуркам под капака и операция на шнурчетата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е турбо решение :bia: Но не знам от каде да си намеря такъв възвратен клапан, и такъв малък филтър. А когато намеря директно се гмуркам под капака и операция на шнурчетата :D

аз ги купих и 2-те от "АУТО ПЛЮС" на Бул. "Европа" и ул."Кукуш"(високия блок на спирката на Захарна фабрика) с поръчка ;) филтъра за 2лв., а клапана за 5лв. :bia:

Успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отностно пръскалките с нагревател - мойте са такива. Бачкат винаги. Като дам на контакт и има напрежение и бачкат. И на мене не ми се струва нормално да работят така, би трябвало само като се натисне бутона за подгряване за задното стъкло. Някой ден трябва да се хвана да ръчкам и да видя кое как и къде е вързано, ама все други дреболии излизат на дневен ред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина гениално!

А някой ще даде ли идея как да се справим с котления камък във водата?:rotcol: Особено в нашата географска област е с повишено съдържание... Дали няма да стане с Калгон?...или да зареждаме с минерална вода?... :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз винаги разреждам с дестилирана вода, както водата за чистачките, така и антифриза, а и в акомулатора също сипвам такава вода

Мен на скоро пък ме шокираха в ТЕХНОМАРКЕТ при покупка на ютия.

Противно на това, което знам - изрично ми казаха да наливам само "чешмяна вода", защото дестилираната била много по-опасна и отлаганията от нея не можели да се почистят за разлика от котления камък, който ютията сама издухвала веднъж месечно при задържане на "ударна пара" :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах само защо ви се запушват чистачките ??

Винаги съм с вода чешмяна (или минерална ) + препарати и до момента никога не са се запушвали ..

Иначе за идеята 6+ :hilezh:

Редактирано от AUDIST
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах само защо ви се запушват чистачките ??

и аз не разбрах на кой са му се запушили чистачките :hilezh: , май на никой досега :hilezh: ...

Не е от водата (проблема с пръскалките) а иначе и аз не съм сигурен от къде идват тези боклучета!?!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...