Jump to content

Recommended Posts

Малко по-смислен тест от малоумието с огъването:

http://www.tuaw.com/2014/10/03/who-wins-a-speed-test-between-iphone-6-the-samsung-galaxy-s5

Този е по-малоумен, защото има някакви претенции, а по-скоро е за fun-темата :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Претенциите са съвсем смислени - начин на ежедневна употреба при различни OS. Просто и ясно се вижда какъв шит е Android в отношение на мултитаскинг и бързина. Дори с няколко ядра и един тон RAM. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко по-смислен тест от малоумието с огъването:

http://www.tuaw.com/2014/10/03/who-wins-a-speed-test-between-iphone-6-the-samsung-galaxy-s5-a/

 

Очакваме включване от Мечо, за да ни разкаже пак за невероятния мултитаскинг на Пластмасунга, бързината, 10-те кОра и 20-те джигабайта RAM.  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Ivo-G

Ами щом ги сравняват явно са преценили че са близки. И се вижда че супер - дупер последния модел на епъл е примерно с 50% по-бръз от остарелия вече модел на самсуняците и почти еднакво бърз с дъртото HTC. Браво!

 

И разликата няма да се усети в реална експлоатация. Някой грее ли го е една програма ще се отвори за 3 сек вместо за 5?

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

И разликата няма да се усети в реална експлоатация. Някой грее ли го е една програма ще се отвори за 3 сек вместо за 5?

 

ДА! 

Проблема при андроид-а е дали ще се отвори изобщо от първият път.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

iPhone направо ги огъна като 6+ ударен на коляно :D

 

Мисля, че основния проблем на конкурентите в клипа идва от греенето. Вижте как в началото се откъснаха малко напред, но след 40-50 секунди натоварване и най-вероятно нагряване от високата честота на процесора направо окапаха. При продължителна работа оптимизираната платформа си казва думата :) Разликата най-вероятно ще стане още по-фрапантна като закърпят iOS-а достатъчно и си дооправят малките дразнещи нещица. 

 

п.с И Мечо Гризли, да, има огромно значение дали е за 3 или за 5... това е най-дразнещото нещо в Андроида. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой грее ли го е една програма ще се отвори за 3 сек вместо за 5?

 

Някой грее ли го, че телефона ти е с 10 кОра и 20 джигабайта РАМ, при положение, че е по-бавен от устройство с поне 2 пъти по-слаб хардуер?  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бтв, най-фрапантното беше за мен, че един колега - фен на андроид ми сподели, че всъщност колкото повече рам му буташ на дроида, толкова повече гълта.

 

Тоест:

Имам андроид с 1 гб рам и системата ми взима 700мб, съответно 300 остават свободни. 

Мислех си, че ако имам устройство с 2 гб рам и същия софтуер ще имам 1.3 ГБ свободни рам, но реално не е така. Андроида ми оставя свободни около 30% и продължава да гълта рам... wtf... why is he doing that?! При положение, че работи със 700мб рам що-годе прилично, защо взима два пъти повече?!!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже много обичат да обясняват колко са напред, с картинки като следната:

 

WvIcuvj.jpg

 

Интересно ще ми е колко поколения и колко още хардуер ще са им необходими да настигнат устройство от "2012-та".   :hilezh:

Щом 4 кОра на 2.5GHz и 2GB RAM не са достатъчни да се справят с dual-core на 1.4GHz и 1GB. Може би към Галакси 7-8 ще настигнат performance-a на устройство от "2012-та"...   :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хейт много нещо. Една година ползвах HTC One M7. Телефона заби веднъж на 6-я месец по неясна за мен причина. Просто заби и се наложи да го изключа и включа. Нека този който има айфон дето НИКОГА не е забивал пръв хвърли камък срещу андроида... К'ви драми с тръгване на приложения к'ви 5 леа се раздават тука в тая тема. Човек ако чете ще си помисли "Тука става дума за Полски фиат vs S8..." , което не е точно така. Откакто чета темата срещам само мнения "Ползвах андроид 1 седмица - ужас, гад и т.н.", ами и на мен 1-вата ми седмица с iOS беше супер мега тегава, втората - супер тегава, и така си остана до 4-тата, когато си взех HTC-то (ползвах 4-ка с iOS 7). Сега откакто имам 5S пак виждам някви тъпотии и неща дето са по-умно направени в андроида, ама вие се хващате за некви работи дето нищо общо с истината... И интересно защо като се каже андроид и свързвате ОС-а с недосмилицата Самсунг, за тия съм съгласен, че никога няма да успеят да направят UI, който като му изтриеш приложенията от мултитаскинг менюто и да не цикли по 20сек преди да отвори указателя примерно, ама да заклеймявате по тоя краен начин, не е много обективно, а си е чиста доза хейт и секта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А апълите с техните ретини кога ше стигнат дисплеите на конкуренцията? Щото там софтуер нема и пикселите са си пиксели, а айфоня е доста назад по тоя показател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми хейт или не това си е тема за Айфони а не за Андроиди .... както и това е Ауди форум и не е редно да си хваля Опела ми колко е бърз здрав или каквото и да  е (нямам Опел). Просто това си е форума и темата и затова всеки си исказва мнението и опита за + и – на тези телефони спрямо други!
Ако ти сега ползваш Айфон 5s а толкова много хвалиш HTC защо го направи ?  Аз съм доволен от Ауди  и не съм сменил марката  с Хонда или  каквато и да е друга !!!
Само за това ще попитам !

Редактирано от mishleto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че темата е за айфон, но не разбирам защо тоя хейт се лее така силно вместо да се коментира неща около айфона, то се говори конкуренцията колко е зле, което е тъпо.
Веднага ти обяснявам защо сега съм с айфон. Когато купувах HTC-to (септември 2013) исках телефон, който да е между 4.7''-5'' и да не е пластмасов защото усещането е сууупер гадно (аз лично винаги ще бъда самсунг хейтър, но не го тръбя насам-натам). Тогава тъкмо излизаше 5s и имаше налична 5-ца. Прецених, че вариантите пред мен са два. Да си взема топ модела на HTC, който покрива всички мои изисквания: метален и с подходящ размер. Или да си взема вече ставащия 2-ра цигулка iPhone 5, който отговаря само на един от моите критерии. И затова си взех HTC One (m7). След 1 година използване, спрях да правя толкова много неща на телефона както преди и затова усетих нуждата от физически по-малък телефон, като критерия затова да е метален още е на лице пред мен и не подлежи на коментар. И съвсем логично остава един метален телефон, който да е по-малък от 4.7'' и да работи бързо и гладко - iPhone 5s. Това е единствената причина. 
Като второстепенна и не толкова решаваща в избора ми беше тази, че го взех на много добра цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ivo-G,

 

мисля, че скоро ще имат доста сериозен проблем за решаване. Не съм съвсем сигурен но Майкрософт не успяха да подкарат повече от 3 гб рам на 32 битова платформа. Ако ограничението идва от 32-те бита, които в момента се използват и от Андроид значи, не могат да бутат повече рам без да минат на 64 бита. Това пък си води до редица други промени, които трябва да се направят. Размерите на уиндоусите скочихва драстично след въвеждането на 64 битовите Виста, 7 и прочие. Не помня как беше при ХР-то като дисково пространство. А какво ще правят десетките хиляди програмисти на Джава, които практиката показва, че не са кой знае какво като способносит... направо не знам :D :D :D Google, ще трябва да започнат да оптимизират като Apple или да разработват 64-битова платформа, което вече е факт при първите.

Редактирано от sk.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност 32 битовия Уин поддържа много повече от 3Гб памет когато не е скопен фабрично. Има Уин сървъри на 32 бита които поддържат повече от 16-64ГБ рам. Така че такова физическо ограничение няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хейт много нещо. Една година ползвах HTC One M7. Телефона заби веднъж на 6-я месец по неясна за мен причина. Просто заби и се наложи да го изключа и включа. Нека този който има айфон дето НИКОГА не е забивал пръв хвърли камък срещу андроида... К'ви драми с тръгване на приложения к'ви 5 леа се раздават тука в тая тема. Човек ако чете ще си помисли "Тука става дума за Полски фиат vs S8..." , което не е точно така. Откакто чета темата срещам само мнения "Ползвах андроид 1 седмица - ужас, гад и т.н.", ами и на мен 1-вата ми седмица с iOS беше супер мега тегава, втората - супер тегава, и така си остана до 4-тата, когато си взех HTC-то (ползвах 4-ка с iOS 7). Сега откакто имам 5S пак виждам някви тъпотии и неща дето са по-умно направени в андроида, ама вие се хващате за некви работи дето нищо общо с истината... И интересно защо като се каже андроид и свързвате ОС-а с недосмилицата Самсунг, за тия съм съгласен, че никога няма да успеят да направят UI, който като му изтриеш приложенията от мултитаскинг менюто и да не цикли по 20сек преди да отвори указателя примерно, ама да заклеймявате по тоя краен начин, не е много обективно, а си е чиста доза хейт и секта...

 

Кой точно хейтва ? В момента не виждам андроид темата да е пълна с apple user-и които да плюят кофти "изработката" и гъненето на андроид дивайси....... първите 10 страници на темата след представянето на 6-цата са ПЪЛНИ с мнения на компетентни потребители докосвали се до i-device за 10мин..... 

 

И да общо взето доста добре се обобщава спора с Полски Фиат с/у S8  :zustimm:  :hilezh:

А апълите с техните ретини кога ше стигнат дисплеите на конкуренцията? Щото там софтуер нема и пикселите са си пиксели, а айфоня е доста назад по тоя показател.

:stupid:  :stupid:  :stupid:

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво?

На 6тицата резолюцията е 750х1334 пиксела. това прави 326пиксела на инч. Същата е гъстотата и на Motorola Moto G, модел от миналата година, струващ под 300 лева :hilezh: 0И също е IPS.

Отдавна има андроид дивайси с full HD резолюция, че и по-голяма...

Редактирано от dhtj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвал съм доста андроиди, винаги най-високия клас. Минах последно през Sensation, S3, S4, като от последния бях най-доволен. Смених го просто така. Исках нещо различно и беше назрял момента за това. Винаги съм казвал, че съм благодарен на Стив Джобс. Той вдигна летвата и надпреварата започна, като ние спечелихме от нея като потребители. Факт е, че андроид се разви изключително бързо и в момента е на ниво. Все още ми липсват някои неща от него, но все по-малко мисля за това. Усещането при iPhone e, че не е еднодневка. Първото което ми направи впечатление е качеството на разговор, не само през мобилната мрежа, а и в алтернативните приложения. При всички андроиди имах едно гъгнене и неприятно усещане в скайп и т.н. Второто и една от причините да сменя платформата е, че минах на Mac благодарение на Майкрософт и техния "разкошен" Уин 8. Тук възникна необходимостта да затворя кръга от продукти на Apple(вече имах iPad) и да се възползвам от тяхното единство. Третото, но не маловажно е, че всички около мен вече бяха с iPhone и използваха iMessage и Facetime. Няма нито един messenger, който да има това качество на разговор през Facetime audio. Когато Тим Кук обяви NFC за излишно споделих, че това е прибързан и необмислен извод. Въпросът е, че за двете години откакто съществува технологията, тя не успя да се наложи за нищо друго освен лесно сдвояване с блутуут, неудобно превключване на профили и трудно прехвърляне на файлове. Виждаме, че Тим Кук е преосмислил думите са и поставят началото на нов сектор, който според мен ще се развие изключително бързо. Безжично плащане използвам и в момета с Paypass, което е изключително удобно. Във всичките ми андроиди ме е дразнело забавянето при отваряне на dialer-a. При 5S-ката ми го няма и всичко работи някак си "по-мазно". Излишни неща в iPhone не съществуват. След малко време с него разбираш, че нещо което си приемал за даденост в друга платформа всъщност не е необходимо или има приложение, което го прави по-добре. Засега така. Не робувам на марки или платформи. Единственото, което ме интересува е да са удобни за мен, което осмисля покупката им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Не виждам лошо да се хейтва срещу ейпъл в темата за ейпъл. Всеки има право да е доволен или не от продукта им. Но в темата за ейпъл да се хейтва така безпочвено андроида - не е честно.

 

 

 

 

Вземи един HTC One M7 или М8 и виж дали го има забавянето в dialer -a... При самсунг е ясно, те са олигофрени, вярващи, че ако галакси с9 е 12.3'' то ще направи бум, и говорещи по представянията си разни природосъобразни щуротии, че затова ползвали пластмаса... Не съм чул някой да е осъдил морално ейпъл, че слагат Халумин и стъкло в айфона...

 

Една от моите най-големи мъки с iOS е точно набирането. С андроида бях свикнал с 3-4 клика вече да съм набрал, а тука ми е некво тегаво. Там 1. отключваш 2. Цъкаш Dial 3. Натискаш цифра 2 и ми излиза контакта, който най-често търся започващ с A B или C....

В iOS това ми липсва или го има, ама не съм го открил как да набирам така бързо и удобно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правиш си фаворити. Моя винаги стартира в тях. Ако търсиш бързо друг контакт - слайдваш надолу от homescreen-a и пишеш първите букви на името.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам лошо да се хейтва срещу ейпъл в темата за ейпъл. Всеки има право да е доволен или не от продукта им. Но в темата за ейпъл да се хейтва така безпочвено андроида - не е честно.

 

 

 

Вземи един HTC One M7 или М8 и виж дали го има забавянето в dialer -a... При самсунг е ясно, те са олигофрени, вярващи, че ако галакси с9 е 12.3'' то ще направи бум, и говорещи по представянията си разни природосъобразни щуротии, че затова ползвали пластмаса... Не съм чул някой да е осъдил морално ейпъл, че слагат Халумин и стъкло в айфона...

 

Една от моите най-големи мъки с iOS е точно набирането. С андроида бях свикнал с 3-4 клика вече да съм набрал, а тука ми е некво тегаво. Там 1. отключваш 2. Цъкаш Dial 3. Натискаш цифра 2 и ми излиза контакта, който най-често търся започващ с A B или C....

В iOS това ми липсва или го има, ама не съм го открил как да набирам така бързо и удобно...

И ти като повечето хора с андроид си виждал айос 2007. Два варианта, задържаш хоум бутона да се включи Сири и казваш call еди кой си, ако не можеш да изговориш думата call задържаш хоум бутона да се отключи и пак го натискаш два пъти и отгоре можеш да си скролнеш на кой да звъннеш.

Какво?

На 6тицата резолюцията е 750х1334 пиксела. това прави 326пиксела на инч. Същата е гъстотата и на Motorola Moto G, модел от миналата година, струващ под 300 лева :hilezh: 0И също е IPS.

Отдавна има андроид дивайси с full HD резолюция, че и по-голяма...

Колко вида ips има? Съвсем деткси си тръгнал да сравняваш, не си виждал телефон с подобно качество на изображението. Други неща са доста по важни. Подобно е и с камерата, 8мп но и там другите неща са важни. Иначе за лаици с андроид е важно да се сравняват някакви числа.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че съм виждал iOS 2007, просто съм свикнал искам да набера някой да цъкам върху зелената слушалка, а при айфона ми отваря клавиатурата примерно или recents където не фигурира човека дето ми трябва и от там или излизам и използвам търсачката или contacts и search, та става дълга и широка сравнено с набирането с android, може би просто не съм свикнал достатъчно, другото е, че хоум бутона некак си не ме радва да го натискам, и на него не съм му свикнал, обичам с тъча да си бачкам само...

 

Иначе за числата си прав, че на колегата по-горе сравненията са малко смешни, всеедно като сложиш 2-та телефона един до друг с просто око ще забележиш разлика от 5-10 dpi...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...